محمدیان: در کشتی پسرم استرس داشتم/ مردم بعد از مسابقه یزدانی هیجان زده شدند


عسگری محمدیان گفت:ما ترک کردیم به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره رقابت های کشتی آزاد گفت: سال گذشته در مسابقات جهانی نروژ نماینده ای از مازندران در ۸ وزن داشتیم که این بار هم همین کار را تکرار می کنیم. مسابقات جهانی صربستان به نظرم یکی از انتخاب های خوب شد و همه راضی بودند. علاقه مندان به کشتی نیز در سالن و پس از آن حضور داشتند توضیح مسابقه خوبی دیدند.

سرپرست تیم کشتی مازندران درباره حاشیه مسابقه انتخابی که پس از مبارزه حسن یزدانی برگزار شد، گفت: مردم قهرمانان خود را دوست داشتند، هیجان زده شدند و از سکوها پایین آمدند. مردم ما کشتی را دوست دارند، بنابراین نمی‌توانستند احساسات خود را کنترل کنند، البته این یک چیز خطرناک است، اما تجربه‌ای بود که اقداماتی را انجام دادیم که بعد از این محافظت از قهرمان برای کمک نکردن به چنین مواردی باید در نظر گرفته شود. تصادفات خدا را شکر می کنم که این اتفاقات منجر به مصدومیت شددیدن این اتفاق نیفتاد

مدال نقره جهان و المپیک در پاسخ به این سوال که چرخه انتخابی را چگونه ارزیابی کنیم گفت: زمانی که با خودم مبارزه می کردم به چرخه اعتقاد داشتم تا یک نفر به مسابقات انتخابی برود. حفظ چرخه این امکان را به جوانان ما می دهد که با قهرمانان مبارزه کنند و مورد آزمایش قرار گیرند و همچنین به آنها انگیزه بدهند. شاید برخی مربیان اعتقادی به انتخاب نداشته باشند، اما نظر من این است که همیشه باید چرخه ای وجود داشته باشد که ورزشکار بداند چقدر است.

این در مورد مبارزه است گلیج و محمدحسین (پسرش) تصریح کرد: هر دو برای مازندران و از فرزندان ما هستند، برای من فرقی نمی کند، اما آرزوی پدر برای همه است و من هم استرس داشتم، اما در حمایت یکسان بودند. چون خودم ظلم را دیده بودم سعی کردم عدالت را رعایت کنم.

محمدیان در پاسخ به این سوال که آیا پیروزی پسرش را پیش بینی می کرد؟ گلیج داشتی یا نداشتی، یادآور شد: کشتی ورزشی است که هر لحظه نمی توان آن را پیش بینی کرد. قهرمان المپیک می تواند در ۱۰-۲۰ ثانیه با یک هوادار ۴ امتیاز از دست بدهد و جبران آن سخت است. هرکسی که با گیاه بیاید می تواند دستش را که روی فرش بلند شده است ببیند.

قهرمان سابق کشتی آزاد کشورمان درباره اینکه چقدر امیدوار است پسرت در مسابقات جهانی مدال بگیرد، گفت: بهتر است در مورد پسرم زیاد صحبت نکنم. برای همه کشتی گیران آرزوی بهترین نتایج و قهرمانی ایران را دارم. خواهش می کنم این اتفاق بیفتد و کشتی گیران کشورمان بیشتر به مسابقات جهانی نروژ افتخار کنند.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید