محلول درمان زیره || زیره سبز چه خواص درمانی دارد و در طب سنتی چه جایگاهی دارد؟


اما حرف نمی زد محلول درمان زیره باید بدانیم که زیره عطری است که از گیاه زیره به دست می آید. بومی آسیا ، آفریقا و اروپا است. با این حال ، همه مردم جهان از آن برای چشیدن غذا استفاده می کنند.

مردم معمولاً زیره را به صورت دانه های کامل خشک شده یا آسیاب شده خریداری می کنند. این یک ماده رایج در بسیاری از ادویه جات مانند پودر کاری است. زیره سبز یکی از ادویه جات اصلی در بسیاری از فرهنگ های غذایی ، به ویژه غذاهای مکزیکی ، هندی ، آفریقایی و آسیایی است. علاوه بر این ، زیره نیز سالهاست که در بسیاری از نقاط جهان از جمله جنوب شرقی آسیا و ایران از نظر دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

علاقه مردم به زیره سبز اخیراً افزایش یافته است. زیرا تحقیقات جدیدی برای حمایت از برخی از مزایای سلامتی آن آغاز شده است. در این مقاله ، مزایا و خطرات احتمالی زیره را برای سلامتی و همچنین نحوه افزودن این طعم محبوب به رژیم غذایی خود شرح می دهیم.

با مشاوره پزشک این مشاوره ها را بصورت آنلاین انجام دهید

8 اثر مفید زیره برای بدن

به نظر می رسد مطالعات از مزایای زیره در موارد زیر حمایت می کند:

اثر زیره سبز و کاهش وزن

زیره سبز ممکن است برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند و کسانی که می خواهند وزن خود را کنترل کنند مفید باشد. مطالعه ای در سال 2015 در مورد اندازه بزرگسالان ، اثر از دست دادن پوست زیره را با اثر کاهش وزن با دارونما مقایسه کرد.

پس از 8 هفته ، محققان دریافتند که اجزای زیره و وزن قرص ها وزن کلی خود را از دست داده اند. گروه های زیره نیز تحت انسولین بالا مزه شدند.

مطالعه دیگری در سال 2014 نشان داد که زنان دارای اضافه وزن و چاق روزانه 3 گرم زیره زیره را در ماست به مدت 3 ماه مصرف می کردند. وزن بدن ، کمر بزرگ و چربی بدن آنها کاهش می یابد.

مزایای زیره و کلسترول بیان شده است

محلول درمانی زیره پزشک

مطالعات بر روی زنان دارای اضافه وزن و چاق نیز نشان داده است که مصرف 3 گرم زیره در روز میزان قند را کاهش می دهد ، سطح لیپوپروتئین یا کلسترول “بد” و تری گلیسیرید را کاهش می دهد. کسانی که پودر زیره مصرف می کردند ، سطوح بالاتری از لیپوپروتئین یا کلسترول “خوب” داشتند.

زیره سبز و فواید آن در قند

در یک مطالعه روی بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 ، اثرات زیره ضروری بر نیشکر مورد بررسی قرار گرفت. شرکت کنندگان در دو گروه مختلف 100 میلی گرم روغن زیره در روز و گروه دیگر 50 میلی گرم روغن زیره در روز یا دارونما دریافت کردند.

پس از 8 هفته ، هر دو گروه دریافت کننده روغن زیره به طور قابل توجهی قند خون ، انسولین و هموگلوبین A1c را افزایش دادند. زمین خوردند. همه این علائم در مدیریت دیابت مفید هستندبه مکمل های روغن زیره سبز همچنین باعث بهبود علائم مقاومت به انسولین و التهاب می شوند.

با این حال ، مطالعات انسانی دیگر با استفاده از دانه زیره سیاه نتایج متفاوتی را نشان داده است. تحقیقات بیشتری برای تأیید فواید روغن زیره سبز برای بیماران دیابتی مورد نیاز است.

بیماریهای معده و مصرف زیره

اثرات مصرف اسانس زیره سبز بر علائم سندرم روده تحریک پذیر (IBS) مورد مطالعه قرار گرفته است. پس از 4 هفته ، محققان بهبود تعدادی از علائم مانند درد و تورم شکم را نشان دادند.

در پایان مطالعه ، افراد مبتلا به IBS ، که بسیاری از آنها با کولیت اولسروز تشخیص داده شده بودند ، چندین صندلی داشتند. کسانی که اسهال داشته اند معمولاً علائم کاهش درد شکم را دارند.

درمانگران سنتی قرن هاست که زیره را برای درمان اسهال توصیه می کنند. استفاده از زیره در طب غربی آغاز شده است. عصاره زیره به موشهای مبتلا به اسهال داده شد. محققان نتیجه گرفتند که کلمه تحقیق به درمان علائم آنها کمک می کند.

اثربخشی زیره و استرس

زیره می تواند به بدن در تنظیم استرس کمک کند. زیره سبز با عمل به عنوان یک عامل ضد التهابی می تواند به مقابله با استرس کمک کند. مطالعات نشان داده است که زیره در موشها بیشتر از C موثر است.

مبارزه با میکروب ها و میکروب ها

محلول درمانی زیره پزشک

روغن استخراج شده از دانه های زیره به عنوان ملین و ضد عفونی کننده مورد استفاده قرار گرفت. این روغن حتی باکتری های مقاوم در برابر سایر مواد شیمیایی را از بین می برد. محققان معتقدند که زیره می تواند در از بین بردن باکتری های مضر ، که سعی در حمله به بدن شما دارند ، مثر باشد.

زیره دارای خواص ضد التهابی است

مواد مغذی موجود در دانه زیره دارای اثرات ضد التهابی و ضد عفونی کننده است. این بدان معناست که اگر درد یا تورم دارید ، شرایط دیگری را ایجاد می کند. زیره در رژیم غذایی شما ممکن است اثرات مخربی داشته باشد. اسانس زیره سبز هیچ خاصیت ضد التهابی ندارد. اما دانه زیره می تواند در کاهش درد و تورم مثر باشد.

مفید بودن زیره و خاطرات بیشتر

زیره سبز می تواند با تحریک سیستم عصبی مرکزی به بدن شما کمک کند. همچنین با کنترل بهتر پاها و بازوها می تواند حافظه را تقویت و تقویت کند. زیره سبز همچنین ممکن است به درمان بیماری پارکینسون کمک کند ، زیرا به سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

آن تعادل زیره

محلول درمانی زیره پزشک

بر اساس پایگاه داده وزارت کشاورزی ایالات متحده ، یک قاشق غذاخوری دانه زیره کامل حاوی مواد مغذی زیر است:

  • 7.88 کالری
  • 0.37 گرم پروتئین
  • 0.47 گرم چربی
  • 0.93 گرم چربی

همین مقدار دانه زیره سبز همچنین حاوی 19.6 میلی گرم کلسیم ، 1.39 میلی گرم آهن و 7.69 میلی گرم منیزیم است. زیره سبز همچنین حاوی مواد شیمیایی است که می تواند فواید زیادی داشته باشد.

عوارض و عوارض احتمالی زیره سبز

پختن و خوردن غذاها با زیره ممکن است برای بسیاری از مردم صرفه جویی کند. برخی از افراد ممکن است به زیره آلوده شوند ، تا حدی که باید از مصرف آن خودداری کنند.

قبل از اینکه پزشکان دیگر مکمل های زیره را توصیه کنند ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. اما برخی مطالعات نشان داده است که برخی از افراد بعد از خوردن زیره دچار سرگیجه ، سبکی سر و درد معده می شوند.

مانند هر مکمل ، مردم باید قبل از استفاده از زیره برای تعامل مناسب با سایر افزودنی ها ، رژیم غذایی خود را مشورت کنند. تعدادی از مواد افزودنی ممکن است بر نحوه تجویز برخی داروها تأثیر بگذارد.

زیره بسیار بی خطر است و اغلب حتی در دوزهای بالا غیر سمی تلقی می شود. اما اگر می خواهید از آن استفاده کنید ، مشکلات جانبی وجود دارد. دوز معمول زیره دارویی است که 300 تا 600 میلی گرم در روز به آن اضافه می شود.

محققان شواهدی پیدا کرده اند که زیره باعث کاهش سطح تستوسترون می شود و این بدان معناست که در صورت استفاده ، می تواند هزینه کمتری داشته باشد. در برخی فرهنگ ها از زیره به عنوان محرکی برای تشویق سقط جنین استفاده شده است ، بنابراین زنانی که باردار هستند یا قصد سقط دارند باید این را در نظر داشته باشند.

سازمان غذا و دارو (FDA) کیفیت یا خلوص مواد افزودنی را تنظیم نمی کند. بنابراین ، مطالعه گونه های مختلف مهم است.

افراد مبتلا به دیابت ، به ویژه کسانی که انسولین و داروهای دیابت مصرف می کنند ، باید در مصرف مکمل های زیره احتیاط کنند. زیرا ممکن است سطح قند خون آنها تغییر کند.

غذای زیره خوراکی

محلول درمانی زیره پزشک

زیره سبز جزء رایج بسیاری از دسرهای سراسر جهان است. این طعم گرم می بخشد و به ویژه در سوپ ها ، خورش ها و چاشنی ها کار می کند. افراد همچنین می توانند از این ادویه برای مبارزه با سبزیجات یا گوشت استفاده کنند.

اخرین حرف

زیره سبز ممکن است در تسکین علائم برخی بیماری ها مفید باشد. به عنوان مثال ، علاوه بر فواید مفید ذکر شده در بالا ، مطالعات نشان داده اند که زیره ممکن است سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. همچنین به مبارزه با انواع خاصی از باکتری ها و عفونت ها کمک می کند.

علاوه بر این ، مطالعات بیولوژیکی نشان داده است که زیره می تواند در پیشگیری از برخی سرطان ها موثر باشد.

تحقیقات بیشتری نیاز است ، به ویژه در مورد انسان. با این حال ، به نظر می رسد زیره از جایگاه ویژه ای در دنیای پزشکی برخوردار خواهد بود. در حال حاضر ، ترجیح زیره در غذاها به جای افزودنی ها ایمن تر و م effectiveثرتر است.

استفاده از زیره به عنوان ادویه باعث افزایش مصرف سموم ، محرک ها ، تامین آهن ، کنترل قند خون و بهبود بیماری های ناشی از غذا می شود. مصرف دوزهای بالا به عنوان مکمل با کاهش وزن و بهبود فشار خون همراه است ، اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. نوشیدن زیره حتی با تزریق زیاد بسیار بی خطر است. شواهدی وجود دارد که میزان تستوسترون را در مردان سرکوب می کند و همچنین ممکن است باعث نعوظ شود.

شرح:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/319562

https://www.healthline.com/health/cumin-benefits#risks-and-side-effects

دیدگاهتان را بنویسید