متولیان امر باید با آموزش های لازم از نفوذ فرهنگ غرب به جوانان جلوگیری کنند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حسین افشاری شامگاه دوشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران اظهار داشت: زبان بدن ما زیبایی و بوی خوش و زبان ذهن ما گفتار صحیح ماست. و زبان از دل عشق است که برگ برنده حوزه های علمیه است عشق و زبان شیرین و دلنشین است.

وی افزود: در برخی از روستاهای استان همدان در دهه ۶۰ رسانه های جمعی و فناوری وجود نداشت، اما مردم به وظایف دینی خود به خوبی عمل می کردند و این مرهون تلاش طلاب و مبلغان دینی بود که توانستند دینداری را در فضای مناسب ترویج دهند. مسیر. برای نهادینه کردن قلب مردم.

فرماندار تویسرکان تصریح کرد: همانطور که نوجوانان و جوانان امروزی رفتار ما را تجزیه و تحلیل می کنند و اگر در رفتار و گفتار ما تناقضی می بینند ما را طرد می کنند، باید بدانیم چگونه رفتار صحیح را به – جوانان به جای مخالفت بپذیریم. و روح ها

افشاری در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه امروزه معماری جدید غربی با ایجاد فضای مجازی و سبک زندگی غربی و متأسفانه با گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی خانوادگی از هم جدا شده است، بگذار غرب جوانان ما را احاطه کند و نابود کند. تقدس .

وی یادآور شد: ما مخاطبان زیادی را بمباران تبلیغات و اطلاع رسانی دینی می کنیم، این روش جوابگو نیست، باید روایات و احادیث دینی را به گونه ای مناسب و قابل فهم برای کودکان و نوجوانان بیان کنیم تا با جان و دل و با آینده نگری آن را بپذیرند. به آنها عمل کنید

برای دانش آموزان مناسب است که در کنار آموزش احادیث و روایات دینی، معنای و لذت معنوی معرفت خدا را بچشند.

در ادامه این مراسم امام جمعه تویساکران نیز با بیان اینکه جماعت وظیفه دارند مردم را نسبت به مسائل دینی و علم کلام آگاه کنند، خاطرنشان کرد: کار جماعت بسیار سخت است و هنرجویان طعم معنوی و لذت علم کلام را می چشند. همراه با آموزش احادیث و احادیث دین مناسب سن و سال و موقعیت مخاطب است.

حجت الاسلام مرتضی موحدی گفت: همه ما باید مراقب رفتار خود باشیم تا قلب حقایق را بفهمد و با عالم معنا و معرفت خدا پیوند بخورد و باور کند که خداوند رب العالمین است.

وی افزود: دانش آموزان حوزه اگر با دل بپذیرند که خداوند رب العالمین است، می توانند شادی و نور دین را به گوش دیگران برسانند و به وظیفه اصلی خود عمل کنند.

امام جمعه تویساکران در پایان با بیان اینکه عفاف و طهارتی که خداوند به زنان عطا کرده است، نعمت بزرگی است، تصریح کرد: این عفاف و پاکی به زنان عطا کرده است. وی خاطرنشان کرد: زنان ما باید معنای واقعی حجاب را بفهمند و وقتی فهمیدند حجاب ثروت زن است، می فهمند که حجاب برای مصونیت خود فرد است.