متابولیسم و ​​درک عوامل مهم دخیل


متابولیسم فرد میزان کالری است که بدن برای انرژی می سوزاند. میزان متابولیسم به عوامل مهم زیادی از جمله سن ، جنس ، چربی بدن ، توده عضلانی ، گروه فعالیت و ژنتیک بستگی دارد.

روشهای افزایش متابولیسم

در حالی که فرد هیچ کنترلی بر متابولیسم بدن ندارد ، راه هایی وجود دارد که می تواند به بدن کمک کند کالری را سریعتر منتقل کند.

در این مقاله با 9 روش افزایش متابولیسم آشنا می شوید.

1. به طور منظم غذا بخورید

خوردن منظم می تواند به متابولیسم فرد کمک کند. بدن به تعادل و نظم متکی است. خوردن منظم ممکن است به تقویت تعادل متابولیک کمک کند.
در غیر این صورت ، اگر فردی بیش از حد غذا بخورد ، و سپس برای مدت طولانی کمتر بخورد ، بدن ممکن است به آرامی کالری بسوزاند و سلولهای چربی بیشتری را تجمع دهد.

با خوردن منظم ، فرد می تواند این نیاز را کاهش دهد. در حالت ایده آل ، فرد باید وعده های غذایی یا میان وعده های کوچک را با فاصله 3 یا 4 ساعت بخورد.

2. کالری کافی مصرف کنید

برخی افراد به عنوان راهی برای کاهش وزن از خوردن غذا صرف نظر می کنند. با این حال ، این می تواند بر متابولیسم تأثیر بگذارد. خوردن غذاهای سالم نیز می تواند همین تأثیر را داشته باشد. خوردن بیش از حد کالری می تواند فشار خون فرد را کاهش دهد ، بنابراین بدن می تواند انرژی خود را حفظ کند.

بسته به قدرت شما ، زنان مسن بین 1600 تا 2400 کالری در روز و مردان بین 2000 تا 3000 کالری نیاز دارند.

3. اینو لائوتی تی

اگرچه مطالعات به طور قطعی این موضوع را تأیید نکرده اند ، اما برخی باورهای مبتنی بر تحقیقات نشان داده اند که چای های دیگر ممکن است در انتشار اسیدهای چرب دخیل باشند.

چای سبز می تواند انتخاب خوبی نسبت به آب میوه های شیرین باشد و نوشیدن آن می تواند به شما در تامین آب کافی در طول روز کمک کند. در حالی که مزایای متابولیکی این چای نامشخص است ، 1-2 فنجان در روز می تواند یک افزودنی سالم برای رژیم متعادل باشد.

آموزش متابولیسم و ​​مقاومت

4. تقویت سیستم ایمنی بدن

تمرینات مقاومتی ممکن است متابولیسم را افزایش دهد. تمرینات قدرتی به عضله سازی کمک می کند ، که ممکن است متابولیسم را افزایش دهد.

توده عضلانی بیشتر از چربی است ، به این معنی که ماهیچه های بدون چربی به انرژی زیادی برای تقویت نیاز دارند. بدن انسان با افزایش سن ماهیچه های خود را از دست می دهد. تمرینات مقاومتی می تواند به از بین بردن این اثر کمک کند.
تمرینات مقاومتی شامل بلند کردن وزنه و انجام تمریناتی است که از وزنه های بدن یا کمربندهای مقاومتی برای عضله سازی استفاده می کند.

5. آب کافی بنوشید

هیدراته ماندن برای عملکرد مطلوب بدن ضروری است. آب برای متابولیسم مطلوب ضروری است و ممکن است به کاهش وزن کمک کند. یک مطالعه رسمی نشان داد که افزودن 1.5 لیتر آب به آب مصرفی معمولی باعث کاهش متوسط ​​وزن و عملکرد بدن در گروهی از زنان مسن 18 تا 23 ساله می شود.

6. استرس را کاهش دهید

ورزش بر سطح هورمون ها تأثیر می گذارد و باعث می شود بدن بیش از حد طبیعی کورتیزول تولید کند. کورتیزول هورمونی است که به تنظیم اشتها کمک می کند. در سال 2011 ، محققان سطح غیرطبیعی کورتیزول را در افراد مبتلا به حساسیت غذایی پیدا کردند.

اختلالات خوردن ، از جمله محدودیت های غذایی و نگرانی های مربوط به وزن ، می تواند منجر به غذاهای ناسالم شود که می تواند متابولیسم را مختل کند. استرس اغلب با خواب ضعیف همراه است که می تواند بر سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارد.

متابولیسم و ​​ورزش منظم

7. سعی کنید با شدت تمرین کنید

مانند تمرینات قدرتی ، تمرینات تناوبی با قدرت بالا (HIIT) می تواند متابولیسم بدن را افزایش دهد. ممکن است از افزودن همه آن به تمرینات روزانه خود سود بیشتری ببرید.

HIIT جایگزین تمرینات قلبی است. دویدن ، شنا یا دوچرخه سواری با سرعت بالا نمونه هایی از تمرینات منظم قلبی است. در عوض ، ممکن است تمرین یک برنامه منظم که شامل تغییرات دوره ای با شدت و فعالیت بدنی زیاد است مفید باشد.

این ممکن است شامل 1 دقیقه دویدن ، سپس 2 دقیقه پیاده روی یا متناوب ترمزهای کوچک و زمان بازیابی پیاده روی باشد.

8. خواب کافی

هنگامی که فرد کمی می خوابد ، بدن هورمونی به نام گرلین ترشح می کند که باعث احساس گرسنگی در فرد می شود. لپتین نیز ترشح می شود ، هورمونی که به فرد کمک می کند احساس رضایت کند.

خواب کافی می تواند به تعادل این هورمون ها کمک کند. این می تواند از پرخوری جلوگیری کند. اگرچه میزان خواب مورد نیاز در افراد مختلف متفاوت است ، اما مطالعات نشان می دهد ، بزرگسالان به 7 تا 8 ساعت از شبانه روز نیاز دارند.

متابولیسم و ​​موز

9. ویتامین B کافی دریافت کنید

موز منبع خوبی از ویتامین B است. ویتامین های گروه B نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن دارند. همچنین حاوی ویتامین های ضروری گروه B است
B1 (تیامین) ، B2 (ریبوفلاوین) و B6 (پیریدوکسین)

ویتامین B در بسیاری از غذاها یافت می شود ، از جمله:

از موز
سیب زمینی ولا
تخم مرغ
آب پرتقال
pinati pinati
پی
اسفناج
ظرف میوه کامل

یک فرد می تواند با ایجاد تغییرات سالم در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود متابولیسم خود را افزایش دهد. از کاهش استرس گرفته تا استفاده از تمرینات قدرتی و HIIT در تمرینات ، راههای زیادی برای افزایش متابولیسم وجود دارد. همیشه بهتر است قبل از تنظیم رژیم غذایی یا ایجاد تغییر در برنامه ورزشی خود با پزشک خود مشورت کنید.

اولین مرکز بهداشت با مجوز معتبر از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، ما آماده ایم تا با تجربه و کادر حرفه ای به شهروندان عزیز خدمت کنیم.

پرسنل مجرب این مرکز در زمینه پرستاران بزرگسال ، پزشکان پرستار و پرستاران اطفال همواره با مرور آخرین سطوح خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آن را راحت و مفید ساخته اند.ایمنی عزیزان شما اولویت اصلی وی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مصاحبه رایگان دریافت کنید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً این مقاله را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید