ماساژ OSTEO – دانش ارتوپدی را با ماساژ درمانی ترکیب می کند


ماساژ ارتوپدی نوعی ماساژ جامع است. این شامل اصول ماساژ ارتوپدی و درمانی است. ماساژ ارتوپدی یک ماساژ «کل بدن» است که شامل انواع تمرینات کششی و تمرینات ارتوپدی است. هدف دستیابی به یک وضعیت مفصل سالم است که بهزیستی عمومی را ارتقا می دهد.

بیشتر…

ماساژ ارتوپدی معمولاً در یک کلینیک ارتوپدی انجام می شود که در آن پزشک ارتوپد ماساژی را برای کاهش سفتی و سفتی عضلات و مفاصل انجام می دهد. ماساژ جریان خون و همچنین وضعیت بدن را بهبود می بخشد، تخلیه لنفاوی را تسهیل می کند و سیستم عصبی و وریدی را تقویت می کند. به این ترتیب، ایمنی و سطح انرژی را افزایش می دهد و سلامت و رفاه کلی را بهبود می بخشد.

ماساژ ارتوپدی چه تفاوتی با ماساژ درمانی دارد؟

ماساژ درمانی باعث بهبود عضلات و مفاصل بعد از ورزش با تمرکز بر نواحی خاصی از بدن می شود. پس از ورزش، ماساژ برای کاهش اثر تون عضلانی تاخیری (DOMS) طراحی شده است که اکثر افراد پس از ورزش تجربه می کنند. ماساژ ارتوپدی آسیب‌ها و دردهای عضلانی را نیز درمان می‌کند، اما با ارائه تجربه‌ای از کل بدن به جای مفاصل یا ماهیچه‌های خاص در حین استفاده از ارتز، سلامت و رفاه کلی را نیز شامل می‌شود.

چه شرایطی ممکن است از ماساژ ارتوپدی بهره مند شود؟

ماساژ ارتوپدی را می توان برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها از درد و سفتی عضلانی عمومی گرفته تا سندرم تونل کارپال و آرنج تنیس بازان استفاده کرد. آسیب های ورزشی و وضعیت نامناسب بدن نیز با ماساژ ارتوپدی درمان می شود. سردرد، میگرن و سایر استرس های مرتبط با استرس را نیز می توان از این طریق تسکین داد. اگر بیماری حاد یا مزمن دارید، ماساژ ارتوپدی ممکن است کمک کند.

تفاوت بین ارتز و ماساژ ارتوپدی چیست؟

ماساژ استئوپاتی برای مشتریانی که به خوبی به ماساژ درمانی پاسخ داده اند و از حرکات کششی سود برده اند بسیار عالی است. ماساژ ارتوپدی تجربه کاملی از بدن را فراهم می کند زیرا روی آسیب یا مشکل خاصی تمرکز نمی کند، به این معنی که یک درمان جامع در نظر گرفته می شود. همچنین نشان داده شده است که ماساژ برای هرکسی که به‌جای رسیدگی به یک مشکل خاص، «من را بلند کند» مفید است.

کلینیک های ارتوپدی و ارتوپدی می توانند آسیب ها یا مشکلات خاصی را هدف قرار دهند. متخصص ارتوپدی سابقه پزشکی کامل شما را بررسی کرده و معاینه فیزیکی انجام می دهد. هدف شناسایی علت اصلی درد و ایجاد یک برنامه فردی برای درمان و بهبودی است. این شامل کشش، تحرک مفاصل و “نسخه ورزشی” برای کمک به توانبخشی خواهد بود.

در حین ماساژ ارتوپدی چه اتفاقی می افتد؟

ماساژ در کلینیک ارتوپدی توسط متخصص ارتوپد واجد شرایط انجام می شود. یک معاینه فیزیکی برای ارزیابی وضعیت بدن، عملکرد مفصل و تراز ستون فقرات انجام خواهد شد. در برخی موارد ممکن است معاینات بیشتری انجام شود. این ماساژ به گونه ای طراحی شده است که یک تجربه آرامش بخش باشد و در عین حال استرس را کاهش داده و سلامتی را ارتقا دهد.

به روشی مشابه ماساژ درمانی، از تکنیک های ماساژ درمانی نیز استفاده می شود. با این حال، با ماساژ ارتوپدی، فشار کمتری با تاکید بیشتر بر تاب خوردن و دستکاری برای تقویت حرکت مفاصل و کمک به شل شدن عضلات اعمال می شود. در طول ماساژ، هر گونه محدودیت ظاهر می شود و می توان تمرکز را برای بهبود جریان خون تغییر داد.

پس از ماساژ ارتوپدی، احساس راحتی خواهید کرد و درمانگر شما ممکن است پیشنهاداتی را برای تمریناتی که می توانید در خانه انجام دهید برای بهبود وضعیت بدن و همچنین انعطاف پذیری و حرکت مفاصل و عضلات ارائه دهد.

تفاوت بین یک استئوپات و یک کایروپراکتیک چیست؟

کایروپراکتیک یک متخصص پزشکی است که بیشتر بر روی درمان مشکلات مفصلی و ستون فقرات تمرکز دارد. برخی از متخصصان کایروپراکتیک نیز برخی از تکنیک های ارتوپدی را برای کمک به انعطاف پذیری عضلات اتخاذ می کنند. یک متخصص ارتوپد به جای تمرکز بر یک شکایت خاص، به کل بدن و همه موارد نگاه می کند. ممکن است شامل مشکلات گوارشی یا تنفسی و همچنین مشکلات عضلانی، ستون فقرات و مفاصل باشد.

یک باور رایج وجود دارد که نقش یک کایروپراکتیک ایجاد “تعدیل” در بدن برای بهبود عملکرد آن است. این اصلاحات کاملاً خاص هستند و برای بهبود مشکلات مربوط به یک مفصل یا شرایط طراحی شده اند. ارتوپد به تصویر کلی نگاه می کند و سعی می کند احساس سلامت کلی را ایجاد کند. برخی استدلال می کنند که کایروپراکتیک ها پزشکان سنتی تر هستند و رویکردی نظری دارند در حالی که استئوپات ها به عنوان کلی نگر در نظر گرفته می شوند. هر دو متخصص در زمینه انتخابی خود با تمرکز بر رفاه مشتریان خود بسیار آموزش دیده، واجد شرایط و متخصص هستند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/