لزوم استفاده از روش های مجازی و حضوری «آموزش ترکیبی» – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، جلسه بررسی مسائل مربوط به آغاز سال تحصیلی جدید به ریاست «محمد مخبر» معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

در این جلسه که با حضور وزیر آموزش و پرورش، روسای سازمان های برنامه و بودجه، اداری و استخدامی و همچنین مسئولین سایر نهادهای ذیربط برگزار شد، وزیر آموزش و پرورش گزارشی از آخرین آمار سال جاری ارائه کرد. دانش آموزان، مربیان و معلمان کشور، فضای مورد نیاز برای ایجاد امکانات، آموزش و تجهیزات مورد نیاز مدارس و هنرستان ها را فراهم کردند.

در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده برای برخورد با بازماندگان تحصیلی، گزارشی از بازگشت ۱۶۴ هزار دانش آموز به دست آمده است. دانش آموز با کمک خیرین و گروه های جهادی در اختیار آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان قرار گرفت.

استفاده از روش های «آموزش ترکیبی» و استفاده از فضای مجازی و آموزش حضوری برای رفع نیازهای آموزشی و همچنین تعیین «روستای مرکزی» در مناطق با پراکندگی بالای جمعیت و انجام اقدامات لازم برای سرویس ایاب و برو از دیگر مواردی که در این جلسه مطرح شد، مقرر شد تا پایان سال جاری اعتبارات لازم برای برچیدن مدارس اتصال به ویژه مدارس بالای ۱۰ دانش آموز با کمک وزارت آموزش و پرورش، خیرین و خیرین اختصاص یابد. اجرایی. ستاد فرمان امام (ره) و ۵۸۰۰ منبع خدمت. ایجاد سرویس بهداشتی و آب شرب در مدارس با کمک خیرین.

در ادامه گزارشی از کمبودهای دانشگاه فرهنگیان در سال جاری شامل خوابگاه، کمک آموزشی، رفاهی و اداری و بحث و تصمیم گیری در خصوص اجرای اقدامات لازم برای تخصیص فضاهای جدید و اعتبارات مورد نیاز ساخت مدارس و دانشگاه فرهنگیان. گرفتن انجام شد

اعضا همچنین درباره کادر آموزشی، مربیان بهداشت و نیروهای خدماتی و سرایدار مدارس تصمیماتی اتخاذ کردند.

بحث نرخ سرویس مدارس نیز از دیگر محورهای این جلسه بود و مقرر شد قیمت گذاری و تعیین نرخ بر اساس مصوبات و جلساتی که بین نمایندگان شهرداری ها، آموزش و پرورش و سازمان برگزار می شود، تعیین شود. وزارت کشور.

همچنین نیروی انتظامی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای تسهیل تردد در ابتدای سال تحصیلی تاکید کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی تمهیدات لازم را برای تسهیل تردد و جلوگیری از تردد جاده ای و جاده ای ساماندهی کرد. جاده ها هر منطقه را همزمان با شروع سال تحصیلی انجام داد.