لحظه خروج جنگنده اف ۱۸ از ناو جنگی (فیلم)


McDonnell F / E18 Hornet نام کامل یک جنگنده چند منظوره است که برای استفاده در نیروی دریایی ایالات متحده طراحی شده است. اف ۱۸ علاوه بر امکان شرکت در نبردهای هوایی، توانایی حمله به اهداف سطحی را نیز دارد و قادر است ماموریت هایی مانند پدافند هوایی ناوگان دریایی و بمباران اهداف هوایی، زمینی و دریایی را با موفقیت انجام دهد. در ادامه فیلمی از لحظه خروج جنگنده اف ۱۸ از ناو جنگی را مشاهده می کنید.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ اینستاگرام Camapress را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کاماپرس، این جنگنده از سال ۱۹۸۳ رسماً به نیروی دریایی آمریکا پیوسته و در مجموع ۱۴۸۰ فروند از آن به کشورهای استرالیا، کویت، فنلاند، اسپانیا و سوئیس تولید و صادر شده است. این جنگنده توانایی انجام ماموریت های مختلف را دارد اما به دلیل برد عملیاتی و ظرفیت کم حمل مهمات نسبت به سایر جنگنده ها مورد انتقاد کارشناسان قرار گرفته است.

حداکثر سرعت F-18 در ارتفاع ۱۲۱۹۰ متری به ۱.۸ ماخ می رسد که برابر با ۱۹۱۵ کیلومتر در ساعت است و شعاع عملیاتی آن به ۷۴۰ کیلومتر محدود شده است. نیروی محرکه این جنگنده توسط دو موتور توربوفن ساخت جنرال الکتریک تامین می شود و حداکثر ظرفیت حمل مهمات آن ۶۲۱۵ کیلوگرم است که ممکن است شامل انواع موشک، راکت و بمب های تانک سوخت اضافی باشد.

این جنگنده برای حفظ قابلیت های ماموریت های مختلف دارای رادار چند حالته قدرتمند نیز می باشد که در ماموریت های هوا به هوا و هوا به زمین کارایی و کارایی بالایی دارد.

تماشای پربازدیدترین ویدیوها:

انتهای پیام/

برای دسترسی سریعتر: