لبخند و 10 فایده آن برای سلامتی


این یک گروه متخصص است لبخند خنده به عنوان پاسخی ناگهانی به آنچه شما را خوشحال می کند یا می خنداند تصور می شود. در حالی که این جمله صحیح است ، اما یک جنبه مهم را نادیده می گیرد: لبخند می تواند یک انتخاب عمدی و عمدی باشد.

استفاده از لبخند

تصویر شما درست است یا خیر ، می تواند به طرق مختلف بر بدن و ذهن شما تأثیر بگذارد و برای سلامتی ، احساسات و همچنین نگرش اطرافیان شما مفید خواهد بود.

1 یک لبخند به شما کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشید

شاید قانع کننده ترین دلیل برای لبخند زدن این باشد که ممکن است عمر شما را افزایش دهد. مطالعه ای در سال 2010 نشان داد که لبخند واقعی با طول عمر بیشتر مرتبط است

به طور کلی ، به نظر می رسد علاقه مندان سالم تر هستند و عمر طولانی تری دارند ، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک علت آن لازم است.

مطالعات نشان داده است که شادی می تواند طول عمر را افزایش داده و یک زندگی شاد و شاد را حفظ کند.

2 لبخند زدن اضطراب را برطرف می کند

استرس می تواند بر کل وجود ما تأثیر بگذارد و می تواند در چهره ما نشان داده شود. لبخند زدن نه تنها از خستگی ، فرسودگی و افسردگی جلوگیری می کند ، بلکه در واقع می تواند به کاهش اضطراب کمک کند.

باور کنید یا نه ، لبخند زدن می تواند اضطراب را کاهش دهد حتی اگر حوصله لبخند زدن را ندارید حتی اگر در معرض یک لبخند نامناسب باشید. وقتی نگران هستید ، برای لبخند زدن وقت بگذارید. مطمئناً از مزایای آن لذت خواهید برد.

لبخند و سلامتی

3 لبخند قلب ها را بر می انگیزد

دفعه بعد که احساس ناامیدی کردید ، سعی کنید لبخند بزنید. ظاهراً احساسات شما به سمت بهتر تغییر خواهد کرد.

انجام یک لبخند واقعی مسیرهایی را در مغز شما فعال می کند که بر وضعیت احساسی شما تأثیر می گذارد – به این معنی که وقتی در مورد روحیه شاد در چهره خود می بالید ، می توانید ذهن خود را “فریب” دهید تا وارد آن شوید. حالت خوشبختی.

یک لبخند ساده می تواند نوروپپتیدهایی را آزاد کند که ارتباطات عصبی را در مغز بهبود می بخشد و همچنین انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سروتونین را که می تواند خلق و خوی شما را تقویت کند ، مسدود می کند. لبخند را یک داروی ضدافسردگی طبیعی در نظر بگیرید.

4 لبخند پخش می شود

در حالی که لبخندها حس زیبایی را منتقل می کنند ، اما نشانه واقعیت نیز هستند. لبخند زدن نه تنها خلق و خوی فرد را بالا می برد ، بلکه می تواند احساسات دیگران را نیز به شکل بسیار مثبتی تغییر دهد.

مغز به طور خودکار چهره افراد دیگر را تشخیص داده و تفسیر می کند – و گاهی اوقات ، حتی ممکن است از آنها تقلید کنید.

این بدان معناست که می توانید لبخند دیگری را بشناسید و ناخودآگاه در خود لبخند بزنید. بله ، بیماری ها از نظر علمی ثابت شده است

نیمه لبخند

5 لبخند دفاع را تقویت می کند

یک لبخند شاد همچنین می تواند با کمک به ورزش سالم بدن ، سلامت کلی بدن را بهبود بخشد. تصور می شود که سیگار کشیدن به دلیل استراحت ، عملکرد سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد.

6 لبخند زدن ممکن است فشار خون را کاهش دهد

لبخند زدن می تواند بر فشار خون تأثیر بگذارد. به نظر می رسد لبخند خون را پایین می آورد

اگرچه نشان داده شده است که تصویربرداری باعث کاهش ضربان قلب در هنگام استرس می شود ، اما تحقیقات بیشتری برای تعیین چگونگی کاهش خونریزی مورد نیاز است.

اگر در خانه آزمایش خون دارید ، می توانید این ایده را خودتان امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید و فشار خون خود را اندازه گیری کنید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و فشار خون خود را یکبار در حالی که هنوز لبخند می زنید اندازه بگیرید. آیا متوجه تفاوت می شوید؟

لبخند بزنید و درد را تسکین دهید

7 لبخند زدن درد را کاهش می دهد

مطالعات نشان داده است که لبخند زدن باعث ترشح اندورفین و سایر مواد شیمیایی شایع درد و سروتونین می شود. این داروها نه تنها خلق و خوی فرد را بالا می برند ، بلکه بدن شما را تسکین داده و دردهای بدن را کاهش می دهند. لبخند زدن یک درمان طبیعی است.

8 لبخند شما را زیبا می کند

ما اغلب جذب افرادی می شویم که لبخند می زنند. در حالی که ویژگی های شدیدتر یا منفی صورت مانند چهره براق و چروکیده برعکس عمل می کند.

اما مردم معمولاً جذب لبخند زیبای شما می شوند و چهره شما در یک لبخند جذاب تر به نظر می رسد و همچنین ممکن است مردم تصور کنند که شما ویژگی های بهتری دارید.

لبخند زدن نه تنها شما را جذاب تر نشان می دهد ، بلکه جوان تر به نظر می رسد. ماهیچه هایی که برای لبخند زدن استفاده می کنیم صورت را به گونه ای تغییر می دهند که باعث می شود فرد جوانتر به نظر برسد. و به جای انتخاب لیفت صورت ، سعی کنید در طول روز لبخند بزنید – جوانتر به نظر خواهید رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

9 لبخند بیانگر موفقیت است

مطالعات نشان داده است افرادی که مرتب لبخند می زنند موفق تر به نظر می رسند. سعی کنید در جلسات و کارهای تجاری لبخند بزنید. ممکن است متوجه شوید که واکنش افراد نسبت به شما متفاوت است.

استفاده از لبخند

10 لبخند به شما کمک می کند خوب باشید

آزمایش زیر را انجام دهید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند به چیز منفی فکر کنید. سخت است ، اینطور نیست؟

لبخند زدن می تواند بر احساسات مثبت فرد تأثیر بگذارد ، حتی اگر عادی یا قانع کننده به نظر نرسد. عکس شما واقعی است یا نه ، همیشه به دیگران پیام می دهد که شما یک فرد خوب هستید.

اولین مرکز بهداشت با مجوز معتبر از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت از منزل و پرستاری ، با کادری مجرب و متعهد آماده خدمت رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در زمینه پرستاران بزرگسال ، پزشکان پرستار و پرستاران اطفال همواره با مرور آخرین سطوح خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آن را راحت و مفید ساخته اند.ایمنی عزیزان شما اولویت اصلی وی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مصاحبه رایگان انجام دهید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً این مقاله را ببینید اهدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید