قیمت گوشی موبایل در ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ / بحران بازار گوشی قیمت ها را افزایش داده است


این روزها بازار تلفن همراه در سردرگمی و سردرگمی به سر می برد، اما این اختلالات چه تاثیری در لیست قیمت گوشی ها دارد؟

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار موبایل اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کمپرس، در هفته های گذشته اختلاف بانک مرکزی، وزارت حراست، گمرک و واردکنندگان گوشی تلفن همراه، واردات گوشی تلفن همراه را در کشور با چالش مواجه کرد، به گونه ای که برای مدتی تمام گوشی های تلفن همراه وارداتی در انبار باقی مانده است.

آنچه این چالش ها را ایجاد کرد، تغییرات کد تعرفه گمرکی کالاهای منقول است. شرکت های واردکننده گوشی موبایل پس از تغییر کد تعرفه گوشی موبایل موظف به ثبت سفارش بر اساس کد تعرفه محصول جدید هستند در حالی که قبلاً تغییراتی را وارد کرده اند و حتی اجازه ویرایش کد تعرفه محصول را ندارند!

بانک مرکزی نیز مدعی است که نامه ای از سوی وزارت حراست مبنی بر این تغییرات ارسال شده و وزارت حراست هم می گوید همه کارها را انجام داده است. این شرایط باعث شده در روزهای اخیر گوشی موبایلی به بازار تزریق نشود و تداوم آن آسیب جدی به بازار وارد کند.

پس از پیگیری هایی که امکان ویرایش کدهای تعرفه را فراهم کرد، همچنان تایید کالا انجام نمی شود زیرا کد تعرفه کالا در بانک مرکزی به روز نمی شود. یعنی بانک مرکزی به واردکنندگان «کد ساتا» برای ترخیص کالاهایشان نمی دهد. در حالی که برای ترخیص کالا از گمرک باید کد ساتا به گمرک ارائه شود.

با وجود پیگیری‌های شرکت‌های واردکننده گوشی تلفن همراه، این ناهماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی همچنان ادامه دارد و مشکلی که احتمالاً در یک روز و با هماهنگی‌های بیشتر قابل حل است، باعث افزایش جزئی قیمت تلفن همراه در بازار کشور شد. ، زیرا خرده فروشان نیز متوجه عدم تزریق موبایل شده اند که به بازار تبدیل شده است

بنابراین در روزهای آخر و احتمالا در روزهای آینده قیمت گوشی افزایش خواهد یافت. این افزایش قیمت تلفن همراه از یک سو به دلیل عدم واردات کالا و کمبود بازار است و از سوی دیگر شرکت های واردکننده نمی توانند کالا وارد کنند و از گمرک خارج می شوند. !

همه اینها می تواند به یک بحران برای بازار موبایل تبدیل شود که در نهایت خریدار را تحت تاثیر قرار می دهد.

لیست قیمت پرفروش ترین گوشی های بازار

در این میان باغ موبایل های با تخفیف ارائه می دهد. مدل های مختلف گوشی موبایل با تخفیف در باغ کالا عرضه می شود و با وجود کمبود گوشی در بازار و نبود کالا، اکثر مدل های موبایل موجود و قابل سفارش است. در ادامه لیست قیمت پرفروش ترین گوشی های بازار را مشاهده می کنید؛

مربوط به: باغ کالا

برای دسترسی سریعتر: