قیمت نفت افزایش یافت – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، قیمت نفت در معاملات امروز جمعه ۲۲ آبان ۱۴۰۱ افزایش داشت.

به گزارش ایسنا، قیمت نفت برنت با ۶۵ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش به ۹۵ دلار و ۳۲ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت دیشب ۱.۵ درصد افزایش یافت. این شاخص قیمت در بازارهای جهانی از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود ۰.۵ درصد کاهش داشته است.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز با ۶۶ سنت معادل ۰.۸ درصد افزایش به ۸۸ دلار و ۸۳ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز پنجشنبه دو درصد کاهش یافت و از ابتدای هفته جاری یک درصد رشد نشان داد.

هر دو شاخص در اوایل معاملات روز جمعه، زمانی که دلار افزایش یافته بود، کاهش یافتند، اما پس از کاهش ۰.۳ درصدی شاخص دلار، قیمت ها شروع به افزایش کردند.

تحلیلگران می گویند که در حالی که نگرانی ها در مورد وضعیت تقاضا بر بازار فشار می آورد، انتظارات عرضه محدود حداقل سطحی را برای قیمت ها ایجاد کرد.

نگرانی ها در مورد رکود در ایالات متحده، بزرگترین مصرف کننده نفت جهان، روز پنجشنبه پس از آن افزایش یافت که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که هنوز برای توقف افزایش نرخ بهره زود است. بانک مرکزی انگلیس نیز روز پنجشنبه هشدار داد که فکر می کند انگلیس وارد دوره رکود شده است و ممکن است اقتصاد این کشور تا دو سال آینده رشد نکند.

به گزارش رویترز، در اقدامی که منعکس کننده نگرانی ها در مورد وضعیت تقاضا است، عربستان سعودی قیمت رسمی فروش نفت سبک عرب به آسیا را در ماه دسامبر ۴۰ سنت کاهش داد و آن را ۵ دلار و ۴۵ سنت بالاتر از معیار عمان-دبی قرار داد. .