قیمت مسکن امروز ۹ آبان ۱۴۰۱/ پرتقاضاترین رده سنی بازار – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، قیمت خانه با سن ۵ تا ۱۰ سال ساخت و ساز در تهران به شرح زیر می باشد.

به گزارش دنیای اقتصاد، اگرچه متقاضیان خرید مسکن در روزهای اخیر نقش پررنگی در بازار مسکن ندارند و بازدید آنها برای بازدید از فایل های فروش کاهش یافته است، اما این معدود افرادی که در بازار مسکن جستجو می کنند نیز تمایل زیادی دارند. برای خرید واحدهای ۵ تا ۱۰ ساله.

بازار آپارتمان های مسکونی روزهای کم رونقی را سپری می کند، اما همچنان افرادی هستند که این روزها تلاش می کنند خانه مورد نظر خود را پیدا کنند و معامله کنند. دلالان املاک می گویند که در حال حاضر سهم متقاضیان در بازار مسکن به نصف کاهش یافته است و مابقی متقاضیان عمدتا به دنبال تبدیل خانه های خود به بهترین حالت ممکن هستند. اما مهم نیست که چه نوع تقاضای خرید در بازار وجود دارد. هر دو گروه در حال حاضر ترجیح می دهند بهترین گزینه خود را از واحدهایی با سن ساختمان ۵ تا ۱۰ سال انتخاب کنند. البته اگر بودجه آنها برای چنین خریدی کافی باشد.

ویژگی مهم این گروه سنی برای خریداران مصرف کننده این است که نیاز به بازسازی اساسی ندارد و احتمالاً با رنگ آمیزی ساختمان قابل سکونت است. متقاضیان سرمایه برای خرید مسکن نیز ترجیح می دهند خانه هایی را خریداری کنند که به قیمت تمام شده اما با فاصله زمانی طولانی تا رسیدن به ۲۰ سال برسد. زیرا معتقدند تا سن ۲۰ سالگی می توانند یک واحد آپارتمان را اجاره کنند و در عین حال برای فروش در مواقع لزوم با مشکلی مواجه نمی شوند زیرا گرفتن وام بانکی برای خرید آسان است. . از واحدها تا ۲۰ سال ساخت می باشد.

در جدول زیر تعدادی از آپارتمان های فروش در بازار مسکن تهران در گروه سنی ۵ تا ۱۰ سال ساخت جمع آوری شده است.

مسکن