قیمت متری ۴۰ میلیون مسکن در تهران / آغاز پرداخت وام مسکن – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، بانک مرکزی در هفته جاری گزارشی از بازار مسکن شهر تهران در خرداد ماه امسال منتشر کرد که طی آن متوسط ​​قیمت هر مترمربع مسکن در تهران پایتخت به ۳۹ میلیون و ۴۱۴ هزار تومان رسید.

این افزایش ۸.۴ درصدی متوسط ​​قیمت مسکن در خرداد ماه نسبت به اردیبهشت ماه سال جاری باعث رشد ماهانه قیمت مسکن شد که در دو سال گذشته به زیر ۳ درصد رسیده بود و دوباره به نرخ ۱۳۹۹ و گاه تا ۱۰ درصد در یک سال رسید. ماه.وسال.

همچنین قیمت مسکن در خرداد ماه سال جاری نسبت به خردادماه سال جاری ۳۲.۸ درصد افزایش داشته است.

سفر دو روزه وزیر راه و شهرسازی به ورشو

رستم قاسمی این هفته برای شرکت و سخنرانی در اجلاس شهرهای هوشمند سازمان ملل متحد که تحت حمایت برنامه مسکن سازمان ملل متحد برگزار می شود، سفری دو روزه به ورشو پایتخت لهستان داشت.

قاسمی در این نشست اظهار داشت:

توسعه پایدار بیش از یک انتخاب برای ما، مردم این کره خاکی، برای حفظ میراث گذشته و انتقال آن به نسل های آینده است.

همانطور که می دانیم، امروزه گسترش شهرنشینی در سراسر جهان، علاوه بر فواید و دستاوردهایی که به همراه داشته، چالش های بی شماری را نیز به همراه داشته است. بحران شهری، حاشیه نشینی، سکونتگاه های غیررسمی، آلودگی آب و هوا، خشکسالی، ناامنی، ریزش بهمن در مناطق شهری و روستایی، مهاجرت فرمزی و آن سوی مرزها، رشد ناهمگون شهرها و عدم توجه به قابلیت های تمدنی و فرهنگی شهرها از جمله چالش هایی است که همه را در سراسر مرزهای جغرافیایی تحت تاثیر قرار می دهد و اپیدمی ویروس کرونا آخرین نمونه از این گونه فجایع است که همه را تحت تاثیر قرار می دهد. کشورها بدون توجه به سطح توسعه آنها تحت تأثیر قرار می گیرد.

این بیماری (کرونا) نشان داده است که سکونتگاه‌های ما تا چه اندازه در برابر پدیده‌های نوظهوری که شهرنشینی مدرن را تحت تأثیر قرار می‌دهند و در تأمین حقوق و نیازهای اولیه مانند سلامت، محیط زیست سالم، مسکن مناسب و فراگیر ناتوان هستند، آسیب‌پذیر هستند.

وام مسکن در جریان نهضت ملی در حال بازپرداخت است

محمد شایان مدیرعامل بانک مسکن گفت: در طرح نهضت ملی مسکن در مجموع ۱۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به حساب سازندگان واریز شد که از این میزان ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از متقاضیان و ۱۰ میلیارد تومان آن است. از امکانات

به گفته شایان، تاکنون ۵۲۳ هزار و ۲۵۱ نفر در نهضت ملی مسکن در بانک حساب باز کرده اند که ۱۸ هزار میلیارد تومان برای متقاضیان آورده است.

اطلاعیه پرداخت وام مسکن به بانک ها

در هفته جاری آخرین دستورالعمل پرداخت وام مسکن مستاجران واجد شرایط دریافت این تسهیلات جمع آوری و کارمزد هر بانک عامل پرداخت شد.

بر این اساس به مستاجران تهران ۱۰۰، ۷۰ کلانشهر و سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۵ ساله تعلق می گیرد.

اولویت با کسانی است که هنوز تسهیلات ودیعه مسکن دریافت نکرده اند.

سامانه وزارت راه و شهرسازی متقاضیان دریافت این وام ها را شناسایی و به بانک های عملیاتی معرفی می کند. سقف بودجه تعیین شده برای این وام ها در سال جاری ۴۰ هزار میلیارد تومان است.

حمل و نقل جاده ای ۵.۵ میلیون تن کالای اساسی تنها در ۳ ماه

مهرداد حمداللهی، مدیرکل دفتر حمل و نقل بار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از حمل ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالای اساسی از بنادر کشور از اوایل فروردین تا پایان خرداد ماه امسال خبر داد.

به گفته این مقام مسئول، کالاهای اساسی از بنادر ۸ بندر امام خمینی، بندر شهید رجایی، چابهار، امیرآباد، فریدونکنار، نوشهر، انزلی و بوشهر بارگیری و به مقاصد مورد نظر کشور حمل شد.

وی معتقد است: بر اساس آمار بارگیری محموله های اولیه از بنادر کشور، بندر امام خمینی (ره) با صدور ۱۳۲ هزار بارنامه و بار، ۳ میلیون و ۲۷۷ هزار تن در رتبه نخست قرار دارد. بنادر شهید رجایی با ۸۹۹ هزار تن، چابهار با ۵۱۶ هزار تن، امیرآباد با ۳۳۸ هزار تن و بندر انزلی با ۱۸۲ هزار تن به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند.