قیمت طلا در ۵ مرداد ۱۴۰۱/ نرخ سکه به ۱۳ میلیون کانال کاهش یافت.


قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته به یک میلیون و ۲۸۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. قیمت ارز نیز نسبت به دیروز ۱.۹ درصد کاهش را به ثبت رساند و به ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ طلا و سکه اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپرس، امروز علاوه بر نرخ دلار، قیمت اونس نیز پایین بود. قیمت هر اونس نسبت به روز گذشته با ۳.۸ درصد کاهش در محدوده ۱۷۷۲ دلار قرار گرفت. بنابراین، فلزات گرانبهای داخلی هم اهرم رشد قیمت خود را از دست می دهند و هم کاهش را تجربه می کنند. به گفته محمد کشتی آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با کاهش قیمت سکه، حباب این فلز گرانبها نیز کاهش یافت و به مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

اخبار مرتبط را بخوانید:

قیمت نیم سکه امروز با ۱.۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به مرز ۷ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید. نرخ ارز سه ماهه نیز با ۳.۱ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به محدوده ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید. قیمت ارز گرمی با ۰.۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در مرز ۲ میلیون و ۹۸۵ هزار تومان معامله شد.

آیا نرخ سکه و طلا بیشتر کاهش می یابد؟

به گفته کشتی آرای، با توجه به کاهش قیمت طلا و سکه، تقاضا در بازار کاهش یافته و معاملات این فلزات گرانبها با احتیاط انجام می شود. به همین دلیل، خریداران کمتری در بازار وجود دارد. این فعال بازار طلا معتقد است قیمت طلا و سکه در روزهای آینده با شیب ملایم تری کاهش می یابد. زیرا شوک اصلی به قیمت این فلزات گرانبها وارد شده است و نمی توان انتظار کاهش بیشتر قیمت را داشت.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: