قیمت طلا در ۳۰ ژوئیه ۱۴۰۱ / نرخ ارز ثابت بود


قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۷ هزار و ۴۰۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته به یک میلیون و ۳۴۳ هزار و ۲۰۰ تومان رسید. اما امروز قیمت ارز تغییری نکرده و در همان محدوده ۱۴ میلیون و ۸۱۵ هزار تومان معامله می شود.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار طلا و ارز، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپپرس، با توجه به عدم تغییر نرخ دلار و کاهش مجدد قیمت اونس، انتظار می رفت ارزش فلزات گرانبها در بازار داخلی کاهش یابد. امروز نرخ اونس نسبت به روز گذشته ۱.۰۱ درصد کاهش یافت و به کمترین قیمت ۱۱ ماه قبل رسید. برخی کارشناسان معتقدند کاهش قیمت اونس به این زودی ها پایان نخواهد یافت و ادامه خواهد داشت. اگرچه نرخ اونس می تواند در مسیر بهبود باشد، اما هیچ نشانه ای از رشد نشان نداد و وارد یک مارپیچ نزولی شد.

اخبار مرتبط را بخوانید:

آیا نرخ ارز افزایش می یابد؟

تمامی موارد ذکر شده در قیمت طلا و سکه تاثیر داشت. در حال حاضر نرخ نیم سکه بدون تغییر نسبت به روز گذشته در محدوده ۸ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله می شود. قیمت ربع سکه تغییری نکرد و در همان محدوده ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان متوقف شد. اما قیمت ارز گرمی با ۰.۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در مرز ۳ میلیون و ۶۰ هزار تومان قرار دارد.

برخی از تحلیلگران بازار ارز معتقدند فعالان بازار همچنان به آینده دلار خوش بین هستند اما به دلیل ثبات نرخ دلار، حضور چندانی در بازار ندارند. در واقع قرار گرفتن نرخ دلار در محدوده مشخصی باعث شد تا بازیگران ارزی ریسک نکنند. علاوه بر این، اکنون ارزش ذاتی ارز زیر مرز ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و حباب این فلز گرانبها به بیش از ۱۷ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: