قیمت طلا در ۲۵ جولای ۱۴۰۱ / نرخ مقاومت ارزها در برابر رشد!


رشد نرخ اونس و دلار منجر به افزایش مجدد قیمت طلا شده است. در حال حاضر قیمت هر گرم طلا به یک میلیون و ۳۷۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است. نرخ ارز امروز با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به محدوده ۱۵ میلیون و ۱۰۹ هزار تومان رسیده است.

برای دسترسی سریعتر به داغ ترین اخبار بازار طلا و سکهاینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کماپپرس، قیمت هر اونس امروز با ۴.۸ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۷۰۹ دلار رسید. این امر اندکی حباب قیمت ارز را بهبود بخشیده و شکاف بین قیمت تجارت و ارزش ذاتی این فلزات گرانبها را کاهش داده است. نرخ نیم ارز امروز نسبت به دو روز گذشته ۰.۲ درصد افزایش یافت و به محدوده ۸ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسید. قیمت ربع سکه نسبت به پنجشنبه گذشته با ۰.۳ درصد افزایش در بالارات به مرز ۵ میلیون و ۲۶۷ هزار تومان رسید. نرخ سکه گرمی با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به دو روز گذشته به ۳ میلیون و ۱۰۲ هزار تومان رسید.

اخبار مرتبط را بخوانید:

بازار طلا و ارز طی چند هفته گذشته نسبت به تحولات بازار جهانی طلا بی تفاوت بوده و همین امر باعث ایجاد حباب عظیمی در قیمت سکه شده است. بازار داخلی طلا و سکه توجه بیشتری به تحولات ارزی داشته و بر همین اساس تغییر کرده است. برخی از تحلیلگران بازار ارز از همان ساعات اولیه معاملات بر این باور بودند که در صورت افزایش نرخ دلار، معامله گران ارزی بیشتری در موقعیت خرید قرار خواهند گرفت.

با وجود اینکه پیش بینی درست بود، قیمت ارز رشد چندانی نداشت و در مقابل رشد چندانی مقاومت کرد. گروهی از معامله گران معتقدند حباب بزرگ سکه باعث ایجاد چنین وضعیتی شده و تا زمانی که بازار در این شرایط است نباید انتظار افزایش چشمگیر قیمت این فلز گرانبها را داشت.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: