قیمت طلا در ۲۴ آگوست ۱۴۰۱/مقاومت نرخ سکه در کانال ۱۴ میلیونی


قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته به یک میلیون و ۳۰۴ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. اما قیمت سکه امامی با ۰.۸ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به مرز ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار طلا و سکه اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد

به گزارش کماپرس، قیمت اونس امروز با قیمت دلار همگام شد و کاهش یافت. در حال حاضر قیمت هر اونس نسبت به روز گذشته ۱.۶۳ درصد کاهش داشته و در محدوده ۱۷۷۵ دلار قرار دارد. امروز به دلیل کاهش ارزش دلار و بازدهی خزانه آمریکا، قیمت هر اونس به مرز روانی و کلیدی ۱۸۰۰ دلار بازگشت.

اخبار مرتبط را بخوانید:

تفاوت بین قیمت سکه و ارزش ذاتی آن چه بود؟

به گفته محمد کشتی آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، انتشار اخبار مثبتی از مذاکرات برجام بر نرخ دلار تاثیر گذاشت و باعث شد قیمت این سکه در جریان معاملات به مرز ۲۹ هزار تومان برسد. . ساعت های امروز اما باز هم قیمت این ارز به کانال ۳۰ هزار تومان بازگشت و اکنون در این محدوده قیمتی قرار دارد. این موضوع بلافاصله بر قیمت طلا و سکه تأثیر گذاشت. در حال حاضر قیمت نیم سکه با ۱.۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در محدوده ۷ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان قرار دارد. نرخ ارز سه ماهه نسبت به روز گذشته با ۲ درصد کاهش به مرز ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید. قیمت ارز گرمی نیز با کاهش ۱.۱ درصدی مواجه شد و در محدوده ۳ میلیون تومان قرار گرفت.

در حال حاضر ارزش ذاتی سکه تمام ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است که کمتر از قیمت نقدی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. با توجه به ارزش ذاتی و تجاری سکه، حباب این فلز گرانبها در محدوده ۱۱ درصد قرار دارد.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: