قیمت طلا در ۲۳ آگوست ۱۴۰۱/ کاهش چشمگیر فلزات گرانبها


قیمت طلای ۱۸ عیار با ۹ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته به یک میلیون و ۳۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان رسید. نرخ ارز نیز با کاهش ۴ درصدی نسبت به دیروز به مرز ۱۴ میلیون و ۱۷۶ هزار تومان رسید.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار طلا و سکه اینستاگرام کامپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد

به گزارش کماپپرس، حتی اگر قیمت اونس مدام در حال افزایش باشد، بازار داخلی فلزات گرانبها کاملا معطوف به قیمت دلار است. در حال حاضر قیمت هر اونس نسبت به دو روز گذشته ۶.۵ درصد افزایش یافته و به ۱۸۰۴ دلار رسیده است. به گفته محمد کشتی آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت طلا به دلیل کاهش حباب به قیمت واقعی خود رسید. در حال حاضر با توجه به مبهم بودن بازار ارز و احتمال تداوم کاهش نرخ دلار، قیمت طلا و سکه در بازار کاهش یافته و تقاضا برای این فلزات گرانبها نیز کاهش یافته است.

اخبار مرتبط را بخوانید:

آیا کاهش قیمت طلا ادامه خواهد داشت؟

خشتی آرای معتقد است قیمت طلا و سکه تا روز دوشنبه در همین محدوده باقی می ماند. قیمت نیم سکه با ۱.۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۷ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید. نرخ ارز سه ماهه نیز با ۲ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به محدوده ۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید. اما نرخ ارز گرمی تغییری نکرد و در همان محدوده ۳ میلیون و ۳۲ هزار تومان معامله شد.

در صورت تداوم کاهش نرخ دلار و ورود به کانال ۲۰ هزار تومانی، احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا و سکه دور از انتظار نیست و این فلزات گرانبها افت شدیدتری خواهند داشت.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: