قیمت طلا در ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ / کاهش قیمت سکه ادامه یافت


در نهایت قیمت طلا و ارز همگام با دلار و اونس پیش رفت و از جایگاه های بالا عقب نشینی کرد. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز با ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته به یک میلیون و ۴۲۷ هزار تومان رسید. نرخ سکه نیز با ۱۴۳ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز ۱۵ میلیون و ۴۷۷ هزار تومان رسید.

برای دسترسی سریعتر به داغترین اخبار بازار طلا و سکه اینستاگرام Camapress را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کاماپرس، افزایش قیمت دلار در بازار آزاد متوقف شده و نرخ اونس همواره در حال کاهش است. امروز، نرخ اونس نسبت به دو روز گذشته ۰.۰۳ درصد دیگر کاهش یافته و به ۱۸۴۰ دلار رسیده است. نرخ جهانی طلا در هفته گذشته به شدت کاهش یافته است. البته برخی کارشناسان معتقدند طلا با وجود روند نزولی توانسته سطوح بالای خود را حفظ کند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

مجموع این عوامل باعث نوسان قیمت سکه و کاهش قیمت این فلزات گرانبها شد. اکنون قیمت نیم سکه با ۲.۱ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به مرز ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. نرخ ربع سکه نیز با ۱.۸ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در محدوده ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان قرار دارد. قیمت سکه گرمی با ۱.۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است.

اطلاعات کلی:

چه نوع ارزی بیشترین تقاضا را دارد؟

انواع ارزها برای سرمایه گذاری مناسب بوده و متقاضیان خاص خود را دارند. اما بر اساس برخی گزارش ها، بیشترین تقاضای بازار مربوط به آخرین سکه امامی است که ضرب شده است. ربع سکه به دلیل قیمت کمتر نسبت به انواع دیگر تقاضای بیشتری دارد.

انتهای پیام/

برای دسترسی سریعتر: