قیمت طلا در ۱۲ مرداد ۱۴۰۱/ نرخ ارز در برابر کاهش مقاومت می کند


قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز با ۸ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته به یک میلیون و ۳۵۷ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. نرخ ارز نیز با ۰.۵ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار گرفت.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار طلا و سکه اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپپرس، کاهش نرخ اونس و تغییر جزئی قیمت دلار بر ارزش فلزات گرانبهای داخلی تاثیر گذاشت. قیمت هر اونس امروز با ۱۵.۱ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۱۷۶۱ دلار رسید. علاوه بر این، دلار به دلیل اخبار برجام کاهش جزئی را تجربه کرد، بنابراین نرخ و ارز طلا به سرعت کاهش یافت. در حال حاضر قیمت نیم سکه با ۰.۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به مرز ۸ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان رسید. نرخ ارز سه ماهه نسبت به روز گذشته با ۰.۴ درصد کاهش در محدوده ۵ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان قرار گرفت. قیمت ارز گرمی نیز با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به دیروز به ۳ میلیون و ۴۰ هزار تومان رسید.

اخبار مرتبط را بخوانید:

نرخ ارز به کدام سمت می رود؟

ارزش ذاتی ارز امروز به ۱۲ میلیون و ۹۹۶ هزار تومان رسید. در حال حاضر ارزش ذاتی این فلز گرانبها با قیمت معاملاتی یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معادل ۱۴ درصد فاصله دارد. با وجود کاهش قیمت اونس و کاهش قیمت دلار، ارزش ارز تغییر چندانی نداشته است. در واقع قیمت این فلز گرانبها در برابر کاهش بیشتر مقاومت می کند. معامله گران بازار ارز معتقدند در صورت تداوم رشد نرخ دلار در ادامه معاملات امروز و همچنین معاملات پشت خطی، احتمال رشد قیمت طلا و سکه در روز بعد وجود خواهد داشت.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: