قیمت دلار روز ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ / بازار ارز توان افزایش بیشتر نرخ را ندارد!


امروز قیمت دلار در بازار متشکل، روز نسبتا بدون تغییری را تجربه کرد و روی قیمت ۲۵ هزار و ۵۱۴ تومان ثابت ماند. اما در بازار آزاد نرخ ارز به ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار ارز و دلار، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس به نقل از ایسنا، احمد لواسانی، رئیس کانون صرافان معتقد است بازار ارز در سامانه نیما مشکلی ندارد اما از آنجا که نیاز به ارز مسافرتی، دانشجویی و سایر ارزها در صرافی‌ها بی‌پاسخ مانده، اوضاع در این حوزه‌ها مناسب نیست.

در همین زمینه بخوانید:

لواسانی در ادامه دلالان را مقصر افزایش نرخ ارز دانست و افزود: بازار ارز دیگر توان افزایش قیمت بیش از این را ندارد. در حال حاضر تقاضای بازار برای ارز بالا نرفته که کمبود ارز باعث افزایش قیمت‌ها شود؛ در واقع این علل روانی، دلالی و تلاش برای حفظ سرمایه است که باعث بالا رفتن قیمت ارز شده است.

وی در ادامه با اشاره به اطلاعیه سازمان امور مالیاتی مبنی بر دریافت مالیات از خرید و فروش غیرمجاز ارز خارج از شبکه صرافی‌ها و بانک‌ها گفت: از طریق سامانه‌های بانک مرکزی و نهادهای مرتبط، امکان رصد تراکنش‌ها وجود دارد و با الگوریتم‌های تعیین شده، می‌توان معامله غیرمجاز ارز را شناسایی و برای اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی اعلام کرد.

با اینکه رئیس کانون صرافان این قبیل اقدامات را موثر می‌داند، اما معتقد است نمی‌تواند باعث بهبود اوضاع بازار شود؛ در مقابل باید با تک نرخی کردن ارز تقاضای غیررسمی را از بین برد.

او در پایان گفت: به مردم توصیه می‌کنم در صورت داشتن نیاز واقعی به ارز و نه برای حفظ سرمایه، ارز مورد نیاز خود را از واحدهای مجاز همراه با صورت حساب فروش تهیه کنند.

اطلاعات عمومی:

واحد پول کویت را بشناسید

واحد پول کشور کویت دینار است و ارزشمندترین پول دنیا محسوب می‌شود. این واحد پولی در سال ۱۹۶۱ معرفی شد و در حال حاضر ارزش هر دینار برابر با ۳.۲۹ دلار آمریکا است.

در ادامه نمودار تحولات جامع یکسال اخیر دینار کویت را مشاهده می‌کنید؛

برای دسترسی سریع‌تر: