قیمت دلار در ۹ مرداد ۱۴۰۱ منجمد شد


بازار ارز امروز نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته و بدون حرکت هیجانی در حال فعالیت است. امروز قیمت دلار در بازار آزاد نسبت به روز گذشته تغییری نداشت و در همان محدوده ۳۱ هزار و ۹۲۰ تومان معامله شد. اما نرخ دلار بازار ترکیبی با ۰.۰۵ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به مرز ۲۷ هزار و ۷۰۳ تومان رسید.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار ارز، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپرس، بازار ارز یخ زده است و دلار واقعاً به اخبار پیرامون آن واکنشی نشان نمی دهد. البته موضوع رواج دلارهای تقلبی در بازار نیز باعث شد تا حجم خرید و فروش کاهش یابد و معامله گران جانب احتیاط را بگیرند. امروز اخبار جدیدی در خصوص مذاکرات برجام و توافق هسته ای منتشر شده است. منابع نزدیک به پایگاه خبری العربی الجدید از جزئیات طرح پیشنهادی جدید اتحادیه اروپا خبر دادند. این منابع طرح جدید پیشنهادی اتحادیه برای بازگشت به برجام را فاش کردند و از واکنش سران ایران به این طرح گفتند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

طرح جدید اروپا و بی تفاوتی قیمت دلار

بر اساس اطلاعات منتشر شده، پیشنهاد جدید اروپا درباره رفع تحریم های جدید از سوی نهادها و شرکت های مختلف وابسته به سپاه و تعهد بایدن به پایبندی دولتش به توافق است. البته به نظر می رسد مقامات دولت ایران از متن پیشنهاد جدید خرسند نیستند و تلویحا با این موضوع مخالفت کرده اند. اما بازار ارز نسبت به جنبه های مثبت و منفی این اتفاق واکنشی نشان نداد.

امروز قیمت پوند و یورو کاهش یافته است. نرخ پوند با ۰.۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در ۳۹ هزار و ۱۳۰ تومان متوقف شد. قیمت یورو نسبت به دیروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۳۲ هزار و ۵۷۰ تومان رسید.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: