قیمت دلار در ۳۱ مرداد ۱۴۰۱/ رشد مجدد نرخ ارز


پس از چند روز کاهش متوالی، دلار امروز روندی صعودی داشت. قیمت دلار امروز با ۲.۷ درصد افزایش نسبت به دیروز به محدوده ۲۹ هزار تومان رسید. اما نرخ دلار بازار ترکیبی با ۱.۱۲ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به محدوده ۲۶ هزار و ۹۹۴ تومان رسید.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار ارز اینستاگرام کامپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپپرس، قیمت دلار در ۲۴ ساعت گذشته ۸۰۰ تومان افزایش یافت و نتوانست در کانال ۲۸ هزار تومان بماند. البته به عقیده بسیاری از کارشناسان نمی توان در مورد ادامه روند نزولی یا رشد نرخ دلار و کاهش زیاد قیمت این ارز یا افزایش آن اظهار نظر شفافی کرد. دور از انتظار نخواهد بود

اخبار مرتبط را بخوانید:

همه این مسائل به نتیجه مذاکرات و انتشار اخبار قطعی از این رویداد بستگی دارد. در صورتی که در روزهای آینده اخبار جدیدی از این توافق منتشر شود، پیش بینی می شود کاهش قیمت دلار ادامه داشته باشد. اما اگر سران کشورهای مذاکره کننده نسبت به آینده توافق ابراز ناامیدی کنند، به نظر می رسد قیمت این ارز به کانال ۳۰ هزار تومانی بازگردد و به پیشرفت خود ادامه دهد.

نظرات متفاوت در مورد قیمت دلار در آینده

علی اصغر سمیعی، رئیس سابق کانون صرافی ها معتقد است که قیمت دلار در حال حاضر واقعی نیست. بر اساس واقعیت اقتصادی کشور، نرخ این ارز در میانه کانال ۳۰ هزار تومان برآورد شده است. به گفته سامی، امضای توافقنامه برجام کمک چندانی به شرایط کشور نخواهد کرد و قیمت ها تنها برای مدت کوتاهی منجمد خواهد شد. در حالی که تجار برعکس این کارشناس اقتصادی فکر می کنند.

قیمت پوند و یورو نیز امروز افزایش یافت. نرخ یورو نسبت به روز گذشته ۲.۷ درصد افزایش یافت و به محدوده ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان رسید. قیمت پوند نیز با ۲.۷ درصد افزایش نسبت به دیروز به ۳۵ هزار و ۷۳۰ تومان رسید.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: