قیمت تکان دهنده بلیط تهران – پکن: ۲۵۰ میلیون تومان


قیمت پروازهای خارجی این روزها داغ است. نرخ ها چند ده میلیون تومان است و بسته به مسیر و نوع پرواز رقم عجیبی به خود می گیرد. حتی ممکن است قیمت یک پرواز اکونومی که در مجموع هفت ساعت طول می کشد به بیش از ۲۰۰ میلیون تومان هم برسد. نرخ هایی که گفته می شود ۳۱ هزار تومان است، فصل سفر و تقاضای زیاد برای خرید بلیت روی آنها تاثیر گذاشته و باعث افزایش قیمت ها شده است.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار گردشگری اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپرس و به نقل از اکو ایران، نگاهی به سایت های فروش اینترنتی بلیت نشان می دهد که این روزها پرواز حتی به کشورهای همسایه نیز با افزایش قیمت قابل توجه و حتی چند میلیونی مواجه شده است. قیمت ها حتی با قیمت های یکی دو ماه پیش هم قابل مقایسه نیست و تفاوت چند میلیونی را نشان می دهد. مثلا بلیت استانبول در خرداد با پرواز ایرانی ۵ میلیون تومان است و این روزها قیمت بلیط هواپیما استانبول از ۹ میلیون تومان شروع می شود!

شرکت های هواپیمایی دلیل این قیمت ها را افزایش تقاضا برای پروازهای مسافرتی و چارتر برای برخی مسیرها می دانند. گران ترین پروازهای این روزها از چین است. گوانگژو، پکن و شانگهای که البته به دلایلی غیر از افزایش تقاضای سفر و گرانی دلار روی قیمت پروازهای چین تاثیر گذاشته است. سیاست صفر کرونای چین دستورالعمل های سخت گیرانه ای را برای سفر به این کشور تعیین کرده و باعث کاهش چشمگیر این پروازها از ایران به شهرهای چین شده است.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: