قطر ۲۰۲۲ فرصتی برای احیای گردشگری فارس/ ۳ هزار تخت هتلی آماده شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر – گروه استان ها: شیراز از نظر برخورداری از قابلیت های گردشگری و هتل ها و اماکن اقامتی بسیار غنی است، شهر شیراز و استان فارس همواره مقصد گردشگری مسافران از کشورهای مختلف جهان به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس در شرایط کنونی رویدادی به بزرگی جام جهانی قطر می تواند ظرفیت گردشگری استان فارس را بالا ببرد.

با توجه به فاصله زمانی کوتاهی که بین مرحله مقدماتی جام جهانی تا مرحله بعدی وجود دارد و با توجه به نزدیکی قطر به ایران و سهولت اخذ ویزا، شاید تمایل به سفر به ایران در این مقطع افزایش یابد. جام جهانی قطر فرصت بسیار خوبی است که ایران بتواند با تکیه بر توانایی های طبیعی، تاریخی و فرهنگی خود از این کمبود استفاده کند.

به گفته اولاد حسین، کارشناس حوزه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس، استان فارس از نظر فرهنگی و محیطی طبیعی از ظرفیت بالایی برای جذب گردشگران خارجی برخوردار است، به گونه ای که که درآمد گردشگری فارس بیش از ۳۰ درصد کل گردشگری ایران است و فارس در این مورد حرف های زیادی برای گفتن دارد.

این کارشناس گردشگری با توجه به اهمیت همکاری ادارات مرتبط با این رویداد تصریح کرد: با توجه به اینکه سفر بازدیدکنندگان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به ایران طولانی نخواهد بود و با توجه به فاصله بین بازی ها، ظرفیت هتل های موجود در شیراز که در پاییز در کمترین حد خود قرار دارد شیراز در فصل گردشگری (فصل کم) شرایط پذیرایی و برنامه کوچک گردشگران خارجی بسیار مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

رایزنی با سفیر قطر

رئیس دفتر قطر در استان فارس در این خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به اهمیت برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، استانداری فارس جلساتی را با سفیر ایران در قطر و همچنین در حال برگزاری است. با قطر سفیر ایران، وزیر راه، مدیر فرودگاه ها. ، مدیر گمرک و مدیر عملیات دریایی در قطر.

محمد فرخ زاده افزود: در این راستا علاوه بر برگزاری جلسات متعدد با اتاق بازرگانی و سازمان توسعه تجارت، با استان بوشهر نیز برگزار شد. در باره همچنین جلساتی در خصوص برنامه های قابل اجرا با یکدیگر در بازی های جام جهانی برگزار شد و مقرر شد بخش زیادی از کالاهای بازرگانان با کشتی از بوشهر به قطر ارسال شود و همچنین هزینه ها کاهش یابد. صادرات کالا و افزایش سرعت ارسال کالا ایکس ری در بندر بوشهر افتتاح شد. همچنین طی این ایام یک کشتی مسافربری از بوشهر آماده انتقال افراد با بلیط، ویزا و یا اقامت به قطر خواهد بود.

قطر 2022 فرصتی برای احیای گردشگری فارس/ 3 هزار تخت هتلی آماده شده است

معاون گردشگری دولت فارس در ادامه به برگزاری جلساتی با معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه امسال قطر اعلام کرد شرط حضور در بازی های جام جهانی این است. بلیت و هتل داشته باشید لذا برای بازرگانی که مایل به شرکت در این طرح جهت صادرات محصولات شما هستند بلیت صادر شده است.

۳ هزار تخت هتلی در فارس آماده است

فرخ زاده با اشاره به صدور روادید فرودگاهی برای گردشگران جام جهانی به شیراز گفت: این روزها تلاش بر این است که بهترین شرایط برای مسافرانی که به استان فارس و شیراز می آیند فراهم شود. در این راستا ۳۰۰۰ تخت در هتل های سنتی، اقامتگاه های سنتی و هتل های ۴ و ۵ ستاره مطابق با استانداردهای جهانی در اختیار مسافران قرار خواهیم داد.

وی از تمایل استان فارس به فدراسیون فوتبال ایران و وزارت امور خارجه برای پذیرش تیم های شرکت کننده در بازی های جام جهانی خبر داد و گفت: بازدید تیم های مطرح جام جهانی از جاذبه های گردشگری فارس مهم است. این رویداد و ما تمام تلاش خود را از طرف بخش خصوصی و دولتی انجام خواهیم داد. م.

قطر 2022 فرصتی برای احیای گردشگری فارس/ 3 هزار تخت هتلی آماده شده است

دبیرکل اتاق بازرگانی استان فارس همچنین درباره اهمیت بازی های جام جهانی قطر برای استان فارس گفت: با توجه به اینکه بخش خصوصی این رویداد را یک رویداد مهم در منطقه می داند، طی سال گذشته مذاکراتی با دیپلماسی قطر در ایران و همچنین وزارت امور خارجه انجام شد م و در این مدت استانداری فارس با بخش خصوصی همکاری کامل داشت.

مشاوره صادرات کالاهای مصرفی به قطر

علی عوض پور با اشاره به جلساتی که با معاون اقتصادی این وزارتخانه برگزار شد شما یاد خواهید گرفت وزیر امور خارجه در اتاق شیراز اظهار داشت: با توجه به تمایل تجار ایرانی برای حضور در این مراسم، اتاق بازرگانی فارس اعلام کرد که آمادگی دارد بخشی از کالاهای مصرفی و پرکاربرد را در این رویداد ارائه کند و ما همچنین پیشنهاداتی در زمینه تسهیل صدور ویزا از طریق دیپلماسی، فراهم کردن بستر مناسب برای فعالیت تجار ایرانی ارائه کرد.

وی با تاکید بر اینکه روابط اقتصادی با قطر را به عنوان یک بحث بلندمدت در برنامه داریم، تصریح کرد: به طور کلی و خارج از این رویداد، قطر را کشوری برای روابط تجاری خود می دانیم و پس از مذاکره با قطر نمایندگانی از قطر داشتیم. دولت ایران و از آنجایی که کشور قطر نیاز به برخی کالاها و خدمات فنی و مهندسی از ایران را اعلام کرده است، این اتفاق ممکن است تا حدودی بر این مذاکرات تاثیر بگذارد.

قطر 2022 فرصتی برای احیای گردشگری فارس/ 3 هزار تخت هتلی آماده شده است

دبیرکل اتاق بازرگانی استان فارس درباره اقدامات اتاق بازرگانی در حوزه گردشگری اظهار کرد: کمیسیون گردشگری اتاق در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده و با سفرا و هیئت های تجاری کشورهایی مانند عراق، سوریه مذاکره کرده است. و لبنان در خصوص موضوع گردشگری سلامت، گردشگری توریستی و گردشگری مذهبی انجام شد و زمینه ارائه گردشگری در استان فارس به پایان رسید.

وی افزود: پیش بینی این است که با عبور از شرایط وضعیت پاندمی کووید ۱۹ باید در حوزه گردشگری افزایش داشته باشیم و در ۵ ماهه نخست امسال تعداد گردشگران ورودی به استان فارس افزایش چشمگیری داشته است. اما معتقدیم که هنوز باید زیرساخت ها را تقویت کنیم.

آپدیت هتل فارس برای جام جهانی

رئیس اتحادیه هتلداری فارس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هتل های استان فارس برای جام جهانی به طور کامل به روز شده است. آن ها هستند.

حسین سیادتان افزود: استان فارس با دارا بودن ۱۰۵ هتل، آپارتمان و واحد اقامتی می تواند پذیرای گردشگران و مسافران جام جهانی باشد و در این راستا مذاکرات لازم با نماینده جامعه هتل داران قطر انجام شده است.

وی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که از این فرصت برای رونق بیشتر گردشگری فارس استفاده کنیم.