قرعه کشی خودرو توهین به شعور مردم است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور در شورای اسلامی صبح امروز (سه شنبه ۱۹ آبان) در صحن علنی مجلس در موافقت با استیضاح سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تبریک به مجلس برای “دو دو مخالفت کنند ولی این مخالفت ها به دنبال تماس های پشت سر است پرده و لابی های متعدد ایجاد شده این است.

وی خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: مردم با هزار امید و رویا به رای آمدند تا مبارزه با فساد را در این دولت و در او انجام داد مردان اجرایی بزرگ مثل شما می بینند که زندگی هایی که روی خاک سیاه زندگی می کنند، خانه ها، صنعت نمایش، کلاف سردرگم ماشین و بسیاری مسائل دیگر بهتر شده است.

چنارانی گفت: امروز در بازار تولید نیست یک تولید کننده و نه مصرف کننده و نه میلیون ها سهم صفحه اصلی مربوط به این حوزه از شرایط موجود راضی نیستند.

وقتی خطاب به نمایندگان دیگر گفت: وکلای مردم که همه داخل هستند تلفظ و درد مردم را در نقاط مختلف کشور بیان می کنید و افتخار می کنید که مقام معظم رهبری از شما به عنوان یک مجلس انقلابی نام برده اند، می خواهم نکاتی را یادآوری کنم. روزی که فاطمی امین برای رای اعتماد در صحن مجلس حاضر شد بیشتر انجام شد ۲۰ بار گفتفیل اگر خدا بخواهد درست است می توان انجام دادن”

نماینده مردم نیشابور در شورای اسلامی گفت: امروز فصل سختی فرا رسیده است و دیگر نمی توانیم با این وعده ها پیش برویم. بی پروا نباش و به فکر مردم باش فکر. در حین فیل اگر خدا بخواهد و ما اگر خدا بخواهد انجام شده و مردم خواهان کار انقلابی هستند و حتی کودکان به سطوح بالای قیمت رسیده اند.

وی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: می دانید که کارخانه ها لاستیک تولید می کنند. انبار این کار را کردند تا کمی دیرتر گران بفروشند و این موضوع برای رانندگان کامیون بسیار سخت است یک وسیله بود

نماینده مردم نیشابور بیان کرد: آقای فاطمی امین از تورمی که بعد از یک سال به نصف می رسد گفتید. این تنها تورم امروز نیست کنترل اما روند صعودی به خود گرفته است و این نشان از ناتوانی در مدیریت و کنترل این بازار است

چنارانی تاکید کرد: مدیران وزارتخانه سکوت پشت تریبون و روی کاغذ خوب صحبت می کنند ولی در عمل اخبار اقدام و برنامه ریزی برای کنترل بازار نیست.

وی افزود: استیضاح فاطمی امین سه ماه طول کشید کشوها نمایندگان به صحن مجلس می رسند. این در حالی است که ۳۰ درصد بازار نارضایتی از عملکرد این وزارتخانه دارد سکوت برمی گرداند.

نماینده مردم نیشابور گفت: افزایش قیمت خودروها که ارابه مرگ بیشتر از خودرو هستند از اقداماتی است که باید از جناب آقای فاطمی امین تشکر کنیم. ولی همین ارابه های مرگ با هزار عقوبت به سراغ مردم می آید. قرعه کشی برای خرید ماشین توهین به شعور و روش مردم است بد و بی انصافی است.

چنارانی تاکید کرد: برخی خانواده های ایرانی دو تا سه خودرو دارند و دوباره در قرعه کشی خودرو شرکت می کنند در حالی که بسیاری از خانواده های ایرانی حتی دوچرخه ندارند. ولی باز هم آنها در لاتاری برنده نمی شوند.

وی تصریح کرد: می خواهیم امروز در مجلس فریاد بزنیم که انحصار خودروسازی در ایران باید شکسته شود. این موضوع دو بار به تصویب مجلس رسید ولی امروز به استیضاح رای منفی می دهید و فردا وزیر را چگونه می خواهید؟ سکوت یک اشاره کنید مافیای پشت صنعت خودرو چیست؟

وی خاطرنشان کرد: رئیس فراکسیون نمایشگاه ها هستم. باید بدانید که اولین دوره این نمایشگاه ها در سال ۱۸۵۱ در لندن برگزار شد و امیرکبیر یک غرفه ایرانی به طول ۹۲ متر در آن نمایشگاه داشت. این پست امروز از سوی وزیر حریم خصوصی به روابط عمومی خندوانه محول شد. برای روابط عمومی خندوانه به امیرکبیر رسیدیم جناب وزیر!