«قاطعیت» ایران برای جبران شکست مقابل انگلیس در انتظار ماست


هافبک تیم ملی فوتبال ولز برای رویارویی با ایران آماده می شود; تیمی مصمم است در بازی فردا شکست بزرگ بازی با انگلیس را جبران کند.

به گزارش ایرنا؛ ایرانی ها جام جهانی ۲۰۲۲ را با شکست سنگین ۶ بر ۲ مقابل انگلیس آغاز کردند. آنها تا پیش از این مرحله گروهی را با تنها یک شکست (جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان) در ۶ بازی خود در جام جهانی آغاز کرده بودند.

از سوی دیگر، گل دیرهنگام گرت بیل، ستاره ولز، پس از شکست مقابل آمریکا در بازی اول، برای شاگردان بیل به تساوی رسید. آنها برای کسب اولین پیروزی پس از جام جهانی ۱۹۵۸ مقابل ایران وارد میدان نبرد خواهند شد.

با این حال هری ویلسون که ۹۰ دقیقه کامل مقابل آمریکا بازی کرد، انتظار دارد ایران در بازی فردا در ورزشگاه احمد بن علی دوحه عملکرد بسیار بهتر و قابل دفاع تری نسبت به آنچه مقابل انگلیس نشان داد، از خود نشان دهد.

ویلسون در این باره گفت: نتیجه ای که آنها (ایران) گرفتند بد بود. بازی مقابل انگلیس همیشه سخت است.

وی افزود: آنها (ایران) به دنبال واکنش و جبران آن نتیجه هستند و فکر می کنم این واکنش همان چیزی است که فردا انتظار خواهیم داشت.

ویلسون ادامه داد: همه چیز به اعتماد به نفس ما بستگی دارد، ما تازه هستیم و برای کسب سه امتیاز تلاش خواهیم کرد.

گرت بیل در بازی با آمریکا از پنالتی گلزنی کرد و اکنون در ۱۰۹ بازی ملی ۴۱ گل به ثمر رسانده است. فقط کریس گانتر، هم تیمی بیل، از نظر تعداد بازی با او برابری می کند.

ویلسون درباره بیل گفت: “او ما را در بازی های سخت حمل می کند و جایزه را می گیرد.” با توجه به عملکرد او در این سال ها، فکر می کنم او شایسته حضور در جام جهانی قبل از بازنشستگی است.

با احتساب شکست مقابل انگلیس، نتایج ۹ بازی اخیر ایران مقابل تیم های اروپایی در این رویداد به ۷ شکست و دو تساوی رسید. آنها همچنین در مجموع ۲۰ گل دریافت کردند.

شکست دیگری برای شاگردان کی روش مقابل ولز باعث خروج زودهنگام آنها از جام جهانی خواهد شد، اما دستیار سابق سر الکس فرگوسن در منچستریونایتد گفت که به مردانش ایمان دارد.

بازی فردا دومین دیدار ایران و ولز در تاریخ خواهد بود. ولز که در رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) یک رتبه بالاتر از ایران قرار دارد، ۴۴ سال پیش در یک بازی دوستانه ایرانی ها را با نتیجه یک بر صفر شکست داد.

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران روز جمعه از ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران به مصاف ولز می رود.