فولکس واگن 30 هزار کارمند خود را برای رقابت در خودروهای برقی اخراج می کند.


روزنامه تجاری آلمان Handelsblatt گزارش داد که دیس در جلسه هیئت نظارت شرکت در 24 سپتامبر به اعضا پیشنهاد داده بود که کارخانه آلمان را به مرکز خودروهای برقی تبدیل کنند. و تعداد کارکنان را حدود 30 هزار نفر کاهش دهید

در این گزارش آمده است که کارگران ، اتحادیه ها و نمایندگان دولت ایالتی در هیئت مدیره از این پیشنهاد شگفت زده شده اند.

خودروهای برقی به کارگران کمتری نیاز دارند زیرا قطعات کمتری نسبت به خودروهای بنزینی دارند.

در چند سال گذشته ورود فناوری پیشرفته به صنعت خودرو از چین و ایالات متحده ، موضوعی داغ در بین مردم آلمان بوده است. در همین حال ، تولیدکنندگان آلمانی اعلام کردند که پس از این بحث ها بیش از 150 میلیارد یورو در خودروهای برقی سرمایه گذاری می کنند.

از سوی دیگر ، تسلا سریعتر و کارآمدتر از فولکس واگن است.

در حالی که 25000 کارمند سالانه 700000 خودرو در کارخانه فولکس واگن در ولفسبورگ تولید می کنند ، تسلا مستقر در آمریکا قصد دارد سالانه 500000 خودرو تولید کند و 12000 نفر را در کارخانه خود در برلین افتتاح کند. اگرچه محاسبه شده است که تسلا مدل 3 را در 10 ساعت تولید می کند ، اما تخمین زده می شود که 30 ساعت طول بکشد تا مدل ID.3 برقی در فولکس واگن تولید شود.

بخش خودرو آلمان 5 درصد از کل ارزش افزوده را تشکیل می دهد ، 3 درصد از اشتغال این کشور توسط بخش خودرو تأمین می شود.

از سوی دیگر ، بر اساس مطالعه موسسه تحقیقات اقتصادی (Ifo) ، که مقر آن در مونیخ است ، به گفته Ifo ، تخمین زده می شود که حدود 100000 بیکار باقی بماند ، رها کردن موتور احتراق داخلی و روی آوردن به تولید خودروهای برقی هزینه زیادی را برای صنعت خودروسازی آلمان به همراه خواهد داشت.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) در وب سایت Anadolu Agency به طور خلاصه منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید