فوری: جزییات پرداخت ۱۱ میلیون تومانی دولت به معلمان


در حالی که طرح طبقه بندی معلمان به یکی از چالش برانگیزترین موضوعات حوزه آموزش تبدیل شده بود، امروز رئیس سازمان برنامه و بودجه از واریز ماهیانه یک میلیون تومان به حساب معلمان خبر داد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار حقوق و دستمزد گرم اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپپرس، سید مسعود میرکاظمی ساعاتی پیش گفت: در تلاش هستیم در ۱۱ ماه گذشته ۱۱ میلیون تومان به هر یک از معلمان در این ماه پرداخت کنیم تا دستورات رتبه بندی آماده شود.

شایستگی معلمان ملاک است

رئیس سازمان برنامه و بودجه به خبرنگار تسنیم گفت: رده بندی براساس شایستگی است و وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به تعیین شایستگی معلم اقدام کند و سپس به نحو مقتضی پرداخت کند. چون این روند هنوز آماده نشده و مدتی طول کشید، با وزیر آموزش و پرورش به توافق رسیدیم که در این ماه مبلغی به عنوان علی الحساب پرداخت شود و با قطعی شدن احکام، مابه التفاوت آن نیز پرداخت شود.

وی افزود: این مبلغ برای ۶ ماه در سال ۱۴۰۰ و ۵ ماه از امسال است. پس از صدور سفارشات جدید، بلافاصله از پرداخت مطالبات گذشته و پرداخت ماهانه طبق سقف بودجه اطمینان حاصل خواهیم کرد.

هیچ دستور جدیدی صادر نشد

میرکاظمی ۳۱ تیرماه یعنی حدود یک ماه پیش و پس از یکی از جلسات هیات دولت اعلام کرد: دوستان در تلاش هستند تا احکام را در وزارت آموزش و پرورش تهیه کنند و به محض آماده شدن احکام، پرداخت ها انجام می شود.

یک ماه از وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه می گذرد، وزارت آموزش و پرورش هنوز بر اساس طرح طبقه بندی حکم معلمان را صادر نکرده است.

وی در ۱۷ تیرماه در جمع خبرنگاران گفت: طبقه بندی معلمان باید به ارتقای کیفیت آموزش منجر شود و نباید تنها در منظر ترمیم حقوق مورد توجه قرار گیرد. همکاران ما در تلاش هستند آیین نامه اجرایی این قانون را در اسرع وقت تکمیل کنند تا اجرای طبقه بندی معلمان علاوه بر تامین معیشت این عزیزان منجر به ارتقای کیفیت نظام آموزشی شود. پرداخت ها به محض تنظیم مفاد این قانون شروع می شود.

معلمان در حال بارگذاری اسناد هستند

روز گذشته سخنگوی دولت اولین خبر پرداخت به معلمان را در قالب طرح طبقه بندی اعلام کرد. علی بهادری جهرمی گفت: پس از ده سال بلاتکلیفی معلمان این موضوع اجرایی نشد، قبل از یک سالگی دولت سیزدهم این وعده رئیس جمهور عملی شد و مصوبه مجلس به تصویب دولت رسید. و آیین نامه آن را هم نوشتیم.

وی افزود: آیین نامه طبقه بندی معلمان در چارچوب قانون تدوین و با نظر کمیسیون تطبیق مجلس ایرادات آن برطرف شد. سازمان برنامه و بودجه مبلغی را برای علی الحساب در نظر گرفته است به طوری که قبل از اجرای نهایی آن مبالغی برای پرداخت معلمان علی الحساب در حال حاضر در پایین ترین سطح طبقه بندی در دسترس است تا مبالغ نهایی پرداخت شود. نیز اجرا می شوند.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: