فواید و خطرات خوردن فست فود


انتشار: 19 اوت 2021

فواید خوردن فست فود

اگر می خواهید بدانید خوردن فست فودها چه فواید و خطری دارد و این غذاها چه تاثیری بر سلامتی شما دارند ، این مقاله را دنبال کنید.

در عصری که بسیاری از مردم از کمبود وقت شکایت دارند ، هیچ چیز لذت بخش تر از فست فود نیست. مصرف کنندگان می گویند مصرف فست فود در انواع غذاها مزایای خود را دارد ، متأسفانه گاهی این فواید با سلامتی آنها در تضاد است. در این مقاله از مجله پزشکی Apple Health ، امیدواریم مزایا و معایب خوردن فست فود با استفاده از اطلاعات پزشکی و علمی را برجسته کنیم. با ما بمان.

فواید خوردن فست فود

بیایید از مزایای خوردن فست فود با یک مثال ساده شروع کنیم. فردی که فست فود را به عنوان یکی از وعده های اصلی خود تهیه می کند ، نیازی به رفتن به فروشگاه ، خرید سبزیجات ، میوه ها و گوشت ندارد. در خانه ، او وقت خود را برای شستن و آماده سازی آنها تلف نمی کند و بنابراین ، بعد از غذا ظرف ها را می شست. و برای این شخص البته مصرف فست فود به معنای صرفه جویی در وقت و انرژی است.

سیب زمینی سرخ کرده ضعیف

بنابراین ما حقایق غیرقابل انکاری در مورد فست فودها داریم که ارزش آنها را دارد ، اما به چه قیمتی؟ کاهش فعالیت بدنی برای برآوردن نیازهای عادی زندگی ، از جمله خوردن و آشامیدن!

یکی دیگر از حقایق غیرقابل انکار در مورد فست فود صرفه جویی در هزینه است. بسیاری از فست فودها ارزان تر از پختن در خانه و تهیه وعده غذایی مانند ناهار هستند. همچنین می توانید به جای آشپزی ، وقت خود را صرف فعالیت های درآمدزا کنید. فست فود یک چیز بد خوب است ، اما متأسفانه باید به آن توجه شود. اما این درآمد صرف چه چیزی می شود؟ بله ، فقط تجزیه و تحلیل بیماری که در زیر بحث خواهیم کرد.

ضرر خوردن پیتزا

از سوی دیگر ، فست فود به شما امکان می دهد انواع مختلف را از فرهنگ های مختلف غذایی انتخاب کنید. بهترین نوع به شما امکان می دهد هر روز در ماه طعم جدیدی را انتخاب کنید و همیشه گزینه های جدیدی برای انتخاب دارید.

فواید خوردن فست فود

اما برای خوبی هایی که بدیهی است ، باید بدی ها را نیز بشناسید. این فواید فست فود عبارتند از:

انتخاب غذاهای سالم

با وجود این واقعیت که بسیاری از فست فودها باعث سلامتی می شوند و گاهی غذاهای کم کالری که تبلیغ می کنند ، باید توجه داشت که فست فودها مانند سیب زمینی سرخ کرده ، پیتزا و همبرگر دارای کالری و نمک بالایی هستند. علاوه بر این ، بسیاری از شیرینی ها ، بستنی ها و کیک ها درصد بالایی قند دارند و برای افراد دیابتی مضر است. باید بدانیم که بدن قند بیشتری نسبت به چربی ذخیره می کند.

عالیه

یکی از محبوب ترین ویژگی های فست فودها چربی اشباع شده آنهاست زیرا کالری بالایی دارند. پخت بسیاری از این غذاها نیاز به سطوح بالایی از چربی دارد که بسیاری از آنها به تنهایی و بدون توجه به میزان مصرف آنها ناسالم هستند. مصرف این غذاها باعث چاقی می شود.

فست فود زیاد بخورید

در کشورهایی که امروزه خوردن فست فود به یک سنت تبدیل شده است ، چاقی یک مشکل اساسی است. اضافه وزن نه تنها بر ظاهر و ظاهر بدن شما تأثیر می گذارد ، بلکه شما را در بسیاری از بیماری ها مانند بیماری های قلبی و کاهش امید به زندگی مقدم می سازد.

اثرات نامطلوب تنوع زیستی و افزودنی ها

بسیاری از فست فودها شامل مواد نگهدارنده و مکمل ها بود. این مکمل ها به طور جدی بر سلامت افراد تأثیر می گذارد و برخی از آنها می توانند باعث انواع خاصی از سرطان شوند. سیب زمینی سرخ کرده و پیتزا سرشار از سدیم هستند که در صورت مصرف زیاد می تواند منجر به مشکلات کلیوی و قلبی شود.

روغن ها و چربی های مورد استفاده در فست فودها حاوی درصد بالایی از اسیدهای چرب ترانس هستند. این سموم برای کبد سمی هستند و آسیب آنها به کبد مشابه مصرف منظم الکل است. اگر به حذف این نوع چربی ادامه دهید ، ممکن است عملکرد کبد تحت تأثیر قرار گیرد.

راندمان پایین

تعداد زیادی رستوران ارزان قیمت ، تعداد زیادی فست فود. بسیاری از رستوران های فست فود فضایی ناسالم دارند. بسیاری از این واحدها برای تسریع در آماده سازی کارهای ساده ای مانند شستن صحیح سبزیجات و گوشت یا دور ریختن آنها را انجام نمی دهند!

عوارض کلی خوردن فست فود

اگر می خواهیم به آثار منفی فست فود پایان دهیم ، باید شرایط کلی آن را نیز مورد بحث قرار دهیم که یکی از آثار آن ، تضعیف ساختار اصلی است. صبحانه ، ناهار و شام زمانهایی است که اعضای خانواده دور هم جمع می شوند و هنگام صحبت از وعده های غذایی خود لذت می برند.

فواید خوردن فست فود

با افزایش رستوران های فست فود ، اعضای خانواده زمان کمتری را با یکدیگر می گذرانند. آنها هنگام انجام کارهای خود (اغلب در تلفن های همراه ، رایانه های لوحی ، رایانه ها و غیره) غذا سفارش می دهند و غذا می خورند.

شکل گیری سوء تغذیه در کودکان

فست فود می تواند هر از گاهی برای کودک سرگرم کننده باشد ، اما همیشه بردن کودکان به این مکان ها به دلیل تغذیه نامناسب ایجاد شده در کودکان و نوجوانان توصیه نمی شود. بچه ها عاشق خوردن غذاهایی مانند پیتزا ، سیب زمینی و همبرگر هستند و وقتی برای آنها عادت است ، تغییر غذاهای سالم کار سختی است.

کلمات اخر

فست فود در صرفه جویی در وقت و کاهش هزینه تغذیه افراد بسیار مثر است. اما خطر خوردن فست فود برای بدن بسیار زیاد است و می تواند منجر به مشکلاتی مانند چاقی ، بیماری های قلبی شود و همچنین خطر سکته مغزی را افزایش دهد زیرا این غذاها از چربی های ناسالم استفاده می کنند. و برنامه های معمول آنها اغلب بی کیفیت است. به همین دلیل ، به طور کلی خوردن فست فود به عنوان یک غذای دائمی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

دکتر مریم قادری

دیدگاهتان را بنویسید