فعالیت های فرهنگی حوزه هنری کردستان در ۸ منطقه سنندج آغاز شد


امین مرادی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: از سال گذشته اجرای طرح توانمندسازی فرهنگی در محله هدف در دستور کار حوزه هنری کردستان قرار گرفت و اولین گام این طرح است. در دو منطقه ننله و نایسر ساخته شده است.

وی با اشاره به عملکرد موفق حوزه هنری کردستان در راستای انجام فعالیت های هنری در این دو ناحیه، یادآور شد: امسال تعداد مناطق مورد نظر در سنندج به هشت ناحیه افزایش یافته است و به همین دلیل ما در این حوزه فعالیت می کنیم. قرار است همزمان فعالیت خود را در ننله ادامه دهیم. و نایسر در محله های فرجه، عباس آباد، گلشن، طغتگان، شهدا و گردیگرول سنندج فعالیت های هنری انجام شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: در قالب اجرای این طرح ابتدا با استفاده از نظرات کارشناسان و صاحب نظران و همچنین تحقیقات میدانی مهم ترین توانمندی های هر محله شناسایی می شود. و سپس فعالیت های فرهنگی و هنری با توجه به وضعیت موجود پیگیری می شود.

وی با اشاره به همکاری نزدیک حوزه هنری با سایر ادارات و سازمان‌های دولتی مسئول در این بخش، گفت: نگاه حوزه هنری به فعالیت‌های فرهنگی و هنری در محله مبتنی بر شناخت هویت هر محله و آن است. ساکنان.

مرادی با بیان اینکه حضور حوزه هنری انقلاب اسلامی در محلات هدف کوتاه مدت و موقتی نیست، یادآور شد: در تلاش هستیم تا با برنامه ریزی مناسب اهالی محل را وارد فعالیت ها کنیم و این فرهنگ سازی و تداوم داشته باشیم. فعالیت های هنری با استفاده از توانایی های افراد

وی به برنامه ریزی های انجام شده در محله اشاره کرد و افزود: در گام اول برای هر محله هدف، گزارش مطبوعاتی بر اساس عکس تهیه کردیم و تمام توانایی ها و استعدادهای محله و مشکلات و کاستی های آن نشان داده شد. در این گزارش های تصویری

وی ادامه داد: در گام بعدی و همزمان با این مهم، زمینه شناسایی و ثبت نام علاقه مندان به تئاتر و سرود فراهم شد و دوره های آموزشی رایگان برگزار شد.با استفاده از ظرفیت اساتید برجسته تئاتر و سرود و این دوره آموزشی در نهایت باید به تولید اثر و اجرای آن منجر شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تصریح کرد: در گام بعدی همراه با شناسایی استعدادهای محله، یک مستند و یک کتاب از هر محله تولید و توزیع می شود. شکل این دو محل با آثار، به توانایی ها و استعدادهای محله و الگوهای موفق آن توجه بیشتری می شود.

وی با اشاره به همکاری و مشارکت خوب دفاتر تسهیلگری برای انجام فعالیت های هنری در محله هدف شهر سنندج بیان کرد: هدف اصلی ما تلاش برای توزیع عادلانه توانمندی ها و استعدادهای هنری در تمامی محلات شهر است. ، و به همین دلیل از تمام توانمندی هایی که در اختیار داریم استفاده می کنیم در این زمینه بهره مند خواهیم شد.

مرادی در پایان با اشاره به روند فعلی فعالیت های هنری در مناطق هدف شهر سنندج افزود: در حال حاضر همزمان با تعیین اساتید، ثبت نام از علاقه مندان برای گروه های تئاتر و سرود در دفاتر تسهیلگری آغاز شد. و در همان[in, ix-xog[ol ta’ iffirmar ta’ kuntratti ma’ artisti tal-films.U l-awtur beda jipprodu/i x-xog[ol fdawn i]-]دو

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید