فرماندار نگران درد مردم تنگسریز/مشکل آب و مدرسه کلنگی را تا حل حصر دنبال می کند+تصاویر و فیلم


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج روستای تنگ سلسله یکی از روستاهای زیبای دارای جاذبه های گردشگری در شهرستان بویار احمد و نزدیک شهر یاسوج است که سالانه تعداد زیادی از مسافران و گردشگران برای گذراندن یک روز یا بیشتر به این منطقه تفریحی سفر می کنند.

تنگ سلسله با آب و هوای خوب و مناظر جذاب و زیبا مشکلاتی نیز دارد که از جمله آن مشکل آب شرب روستای تنگ است. سلسله اشاره شده.

تنگ سلسله آنطور که معتمدین و اعضای شورای روستا می گویند دارای ۸ روستا می باشد که نیازمند همکاری بیشتر مسئولین در حوزه کشاورزی به ویژه اصلاح سطح آب کشاورزی است.

در همین راستا سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سی و سومین سفر خود به مناطق مختلف استان طی یک سال مدیریت کهگیلویه و بویراحمد برای منطقه تنگ انجام شد. سلسله وی رفت و ابتدا با حضور در منزل حجت الاسلام والمسلمین شیخ علیرضا علیپور رئیس کمیته حفاظت فدراسیون فوتبال که به تازگی فرزند خود را از دست داده است، تسلیت گفت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار در کنار همدردی با حجت الاسلام علی پور به بیان درد برخی از مردم پرداخت. سلسله از کمبودهای این حوزه گلایه داشتند.

یکی از معتمدان تانگ سلسله وی با بیان اینکه مدرسه روستای اسلام آباد وضعیت نامناسبی دارد و محل تحصیل دانش آموزان نیست خطاب به فرماندار خواستار رفع مشکل مدرسه ای شد که متاسفانه حتی سرویس بهداشتی هم ندارد.

یکی از معتمدان تانگ سلسله فرماندار در پاسخ به این سوال که این روستا چند دانش آموز دارد، گفت: مردم به دلیل مشکلات مدرسه فرزندان خود را با هزینه زیاد و مسافت زیاد به شهر یاسوج می فرستند در حالی که اگر وضعیت مدرسه خوب باشد، داریم. حداکثر ۳۵ دانش آموز مقطع ابتدایی.

سیدعلی احمدزاده پس از بیان این مشکل در تماس تلفنی با حسینی نیک مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد از وی خواستار رفع فرسودگی و فرسودگی مدرسه کلنگی و سرویس بهداشتی آن شد. در اسرع وقت قبل از شروع اکتبر تکلیف آهسته

البته استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه از شورای اسلامی روستای تنگ گلایه کرد. سلسله چرا باید این همه سال در روستا چنین وضعیتی حاکم باشد و شما دنبال نکنید.

وی گفت: نباید با پیگیری های اداری و استفاده از توان مردمی چنین وضعیتی برای مدرسه رخ می داد. سلسله حاکم باشد

در این جلسه استاندار وضعیت آب را نیز جویا شدنوشیدنی ها تنگ سلسله یکی از افسران آب و زهکشی به دلیل سخت گیری مدیریت آب مدوان شد سلسله او مسئول مدیریت آب و فاضلاب در مادوان است.

در این راستا مسئولان آب و فاضلاب شهر مادوان از اکثر مشکلات آب شرب مطلع هستند سلسله آنها آن را مربوط به استفاده غیرمجاز از آب در باغات دانستند و گفتند ۳۰۰ انشعاب آب غیرمجاز در این منطقه و ۱۶۸ انشعاب مجاز وجود دارد که باعث شده آب آشامیدنی به مردم نرسد!!

فرماندار همچنین از مسئولان آب و زهکشی خواست ابتدا مشکل اشتراک آب مردم این روستا را حل و سپس برای رفع مشکل کمبود آب تلاش کنند و همچنین قول می دهیم مشکلات مربوط به افزایش ظرفیت مخازن را حل کنیم. و تعمیر شبکه آب

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این نشست با حضور در منبع آب کشاورزی روستای تنگ سلسله وی از مسئولان جهاد کشاورزی استان خواست هر چه سریعتر منبع آب کشاورزی منطقه تنگ را اصلاح کنند. سلسله عمل.

سپس سید علی احمدزاده و هیئت همراه با عنوان شهدای شامخ روستای تنگ در مزار شهدای غلامپور حضور یافتند. سلسله ادای احترام کرد و سپس در محل پل باریک سلسله وی در محدوده جاده یاسوج – اصفهان مشاهده شد.

جاده ای که اکنون مسدود است و مردم روستاها ناراحت هستند سلسله آنها به دلیل خطرناک بودن این نقطه در تقاطع جاده یاسوج – اصفهان نمی توانند از این محل عبور کنند و هم اکنون این نقطه مسدود و باریک است. سلسله آن را به پایان برساند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بررسی در محل وضعیت پل تنگ سلسله وی اعلام کرد که تمامی شرایط ساخت و ساز و ایجاد زیرگذر را برای عبور و مرور مردم و خروج خودروها از مسیر کم عرض در نظر خواهد گرفت. سلسله خیابان یاسوج اصفهان در نظر گرفته شده است و از راه و شهرسازی و اداره راه می خواهیم این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار در آخرین مرحله از سفر خود به منطقه تنگ است سلسله از یک پروژه بزرگ گردشگری در آن سوی رودخانه بشار وی از مسئولان استانی برای کمک به تکمیل این پروژه با توجه به موقعیت بسیار خوب و تلاش سرمایه گذار برای ایجاد فضایی دلنشین برای مسافران و گردشگران تاکید کرد.

سرمایه گذار این پروژه بزرگ گردشگری با بیان اینکه در حال حاضر برای تکمیل این پروژه نیازمند تسهیلات است، درخواست تسهیلات ۱۰ میلیارد تومانی کرد که با موافقت استاندار از معاونت اقتصادی خود خواست تا مبلغ مورد نیاز را در اختیار سرمایه گذار قرار دهد.

تمامی تصمیمات فرماندار برای روستای تنگ سلسله اینجا را ببین

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید