فردا یک روز عزاداری برای حوادث بیروت اعلام می شود. لبنان


در بخشنامه ای که امروز نخست وزیر لبنان صادر کرد بیروتروز جمعه 15 اکتبر ، عزاداری برای کشته شدگان در حادثه ترکیه اعلام شد.

در این دور ، نهادهای عمومی در سراسر کشور تعطیل می شوند.

چی شد؟

حامیان جنبش شیعه و امل حزب الله امروز به کاخ عدالت بیروت راهپیمایی کردند. وی خواستار جایگزینی قاضی مسیحی تارک البیطار شد که در بمب گذاری های سال گذشته در بندر بیروت تحقیق کرده بود. آتش سوزی در روز معترضان رخ داد که شش کشته و 32 زخمی گزارش داد.

در حالی که این حمله در منطقه ات تایونا بیروت رخ داد ، رویدادها در تقاطع عین er-Rumana ، محل زندگی مسیحیان و Eş-Şiyah ، جایی که شیعیان در آن زندگی می کنند ، ادامه داشت.

ارتش لبنان تدابیری برای حفاظت از غیرنظامیان اتخاذ کرد با فراخواندن به مردم “منطقه درگیری در بیروت را تخلیه کنید” ، اما زمان های وحشتناک در خیابان های پایتخت همچنان ادامه دارد.

بمب گذاری در بندر بیروت

در 4 اوت 2020 آتش سوزی در انبار مواد منفجره در بندر بیروت رخ داد. و انفجاری چنان شدید رخ داد که کل شهر را لرزاند.

در این انفجار بیش از 200 نفر کشته و بیش از 6000 نفر زخمی و 300000 نفر نیز در اثر انفجار آواره شدند.

وزیر سابق شیعه قاضی بیطار را به “ایجاد درگیری” متهم کرد.

وکلای علی حسن حلیل و قاضی سواتیر ، معاون فرماندار فرقه شیعه نقل مکان کردند. شکایت از قاضی بیتار که روز قبل تحقیق کرد با فراخوان برای “حذف از موقعیت”

وزیران سابق شیعه ، خلیل و زویتر ، بیتار را متهم کردند که “با سرزنش نامهای غیر مرتبط با انفجارهای بندر بیروت ، جنجال را گسترش داده است”.

بیتار ، به نوبه خود ، حکم بازداشت علی حسن حلیل را صادر کرد ، که قبل از درخواست اخراج در جلسه نهایی شرکت نکرده بود.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) در وب سایت Anadolu Agency به طور خلاصه منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید