فراخوان بلینکن به بنت در مورد انحلال کنست و رویارویی با ایران


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا صبح چهارشنبه با «نفتالی بنت» نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی تلفنی گفت وگو کرد.

وزارت امور خارجه در بیانیه ای اعلام کرد: «بلینکن با بنت درباره انحلال کنست صحبت کرد. بلینکن بر احترام ما به فرآیندهای دموکراتیک تاکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر «تعهد قاطعانه» واشنگتن به یک رابطه استراتژیک قوی با تل آویو، گفت: «ما نگرانی‌های متقابل در مورد نفوذ شرورانه ایران در منطقه داریم».

وی گفت: “بلینکن تاکید کرد که مشتاقانه منتظر ادامه همکاری نزدیک ما در مورد مسائل منطقه ای و جهانی است و گفت که بایدن مشتاقانه منتظر دیدار ماه آینده خود از اسرائیل است.”

بلینکن پیشتر عصر سه شنبه با یایر لاپید وزیر امور خارجه اسرائیل گفتگوی تلفنی داشت.

وزارت امور خارجه در بیانیه ای اعلام کرد: «بلینکن با لاپید درباره انحلال کنست صحبت کرد. بلینکن بر احترام ما به فرآیندهای دموکراتیک و تعهد قاطع ما به روابط استراتژیک قوی بین ایالات متحده و اسرائیل تأکید کرد. وزیر امور خارجه بر لزوم ادامه هماهنگی نزدیک در مورد مسائل منطقه ای و جهانی تاکید کرد و خاطرنشان کرد که پرزیدنت بایدن مشتاقانه منتظر سفر ماه آینده خود به اسرائیل است.

لاپید همچنین به بلینکن گفت که سفر بعدی بایدن به عربستان سعودی و فلسطین اشغالی تاثیر زیادی بر منطقه غرب آسیا خواهد داشت.

به نقل از رویترز، وی افزود: این سفر پیامدهای مهمی برای منطقه و رویارویی با ایران و همچنین پتانسیل زیادی برای بهبود قابل توجه در ثبات و امنیت منطقه خواهد داشت.

پیشتر توماس نایدس سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی گفته بود که با وجود بحران در تل آویو، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد ماه آینده از این منطقه بازدید کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید