فتح خرمشهر نتیجه عینی نصرت خداوند به ملت ایران است


به گزارش خبرگزاری فارس از اراک محمد صادقیان بعد از ظهر امروز در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت استان با موضوع گرامیداشت ایام‌الله سوم خرداد اظهار کرد: حماسه سوم خرداد ملت ایران جلوه‌ای از نصرت الهی و نتیجه وحدت و هم‌افزایی نیروهای مسلح و حضور ملت ایران در کسب پیروزی‌های بزرگ و مقابله با دشمنان است که پیام اقتدار ملت ایران را به دنیا مخابره کرد.

وی افزود: فتح خرمشهر نتیجه عینی نصرت خداوند به ملت ایران است و امام خمینی(ره) با جمله خرمشهر را خدا آزاد کرد راهبرد ملت ایران در مقابله با بحران‌های آینده را به خوبی ترسیم کردند و آن هم تکیه به نصرت الهی و اعتماد به قدرت خداوند است.

 ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی بیان کرد: عملیات افتخارآمیز بیت‌المقدس که موجب فتح خرمشهر شد علاوه بر اینکه هیمنه استکبار جهانی را خرد کرد موجب تثبیت اقتدار ملت ایران شد و مقدمه پیشرفت‌ها و بالندگی ملت ایران در عرصه‌های مختلف را فراهم نمود و تفکر مقاومت برگرفته از تفکر فتح خرمشهر است.

 صادقیان ادامه داد: گرامیداشت حماسه سوم خرداد تجلیل از مقاومت ملت ایران و رزمندگان اسلام است که باید از این فرصت بسیار ارزشمند به خوبی استفاده کرد و خوشبختانه در استان مرکزی با ظرفیت‌های بسیار خوبی که ستاد کنگره شهدای استان ایجاد کرده فضا برای اقدامات و فعالیت‌های مختلف به خوبی فراهم است.

وی اضافه کرد: در راستای گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و حماسه سوم خرداد همایش وحدت و مودت نیروهای مسلح استان به میزبانی مرکز پدافند هوایی حصرت علی‌اکبر(ع) اراک برگزار می‌شود که برنامه‌های مختلفی از جمله تجلیل از خانواده معظم شهدا و رزمندگان و تبیین حماسه سوم خرداد و عملیات بیت‌المقدس در این برنامه پیش‌بینی شده است.

 ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی خاطرنشان کرد: جهاد تبیین مهمترین و مؤثرترین راهکار در برابر با تهدیدات و توطئه‌های دشمنان در جنگ روانی و جنگ شناختی است و همه وظیفه داریم حماسه‌های دفاع مقدس را با جهاد تبیین به نسل جوان جامعه منتقل سازیم.

حماسه سوم خرداد نقطه عطف تاریخ دفاع مقدس است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این نشست اظهار کرد: سوم خردادماه یادآور رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و مجاهدت‌های ملت شجاع و غیور ایران است که با حماسه‌های خلق شده در این دوران ملت ایران پیام ایستادگی و شجاعت را به دنیا منتقل کردند.

غلامرضا کریمی حماسه سوم خرداد نقطه عطف تاریخ دفاع مقدس است که ملت ایران و رزمندگان اسلام برای نظام اسلامی اقتدار و سربلندی خلق کردند و لذا سوم خرداد یوم‌الله بزرگ است و همچون نگینی درخشان در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار است.

وی با بیان اینکه حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر بار دیگر اراده الهی در برابر زورگویان را ثابت کرد، گفت: جمله نورانی و حکیمانه حضرت امام(ره) مبنی بر اینکه خرمشهر را خدا آزاد کرد نشان از این مسئله دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر فرصتی مناسب برای بازخوانی و تبیین دستاوردهای دفاع مقدس است و لذا کلیه برنامه‌های این ایام با رویکرد جهاد تبیین برگزار می‌شوند.

کریمی اضافه کرد: ستاد گرامیداشت مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی در سال جاری همچون سال‌های گذشته در ذیل ستاد کنگره شهدای استان تشکیل شده و کلیه دستگاه‌های اداری، اجرایی و سازمان‌ها در این ستاد مسئولیت دارند و گرامیداشت باشکوه مناسبت‌ها یک ضرورت مهم است که همه باید در این راستا مشارکت و هم‌افزایی داشته باشند.

وی شعار راهبردی امسال در برنامه‌های دفاع مقدس و مقاومت را ما مقاوم هستیم خواند و گفت: کلیه برنامه‌ها با این رویکرد برگزار می‌شوند و با توجه به اهمیت جهاد تبیین محوریت برنامه‌ها تحقق جهاد تبیین است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی تأکید کرد: حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و تبیین و ترویج فرهنگ ولایتمداری، مقاومت، ایثار، جهاد و خودباوری دینی و ملی از جمله اهداف برنامه‌های گرامیداشت سوم خرداد است.

کریمی اضافه کرد: تبیین نقش هدایت و فرماندهی الهی ولی فقیه و رهبری در حیات معنوی کشور و خلق حماسه‌ها و پیروزی‌ها، تبیین قدرت دفاعی و وحدت نیروهای مسلح و بسیج مردمی برای ایجاد بازدارندگی در مقابله با تهدیدات، تبیین نقش حماسی و وحدت همه اقشار مردم، اقوام، مذاهب، ادیان در مقابله با استکبار و صهیونیسم جهانی، نهادینه‌سازی روحیه ایثار و مقاومت و تبیین الگوی رفتاری رزمندگان با بهره‌گیری از فرهنگ عاشورا، تبیین نقش عملیات بیت‌المقدس و درس‌ها، عبرت‌ها و دستاوردهای آن در روند جنگ تحمیلی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در جهت تحقق جامعه آرمان‌خواه و سلطه ناپذیر از جمله راهبردهای مهم برنامه‌های گرامیداشت سوم خرداد است.

وی با بیان اینکه روز سه‌شنبه سوم خردادماه به عنوان روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی محور فعالیت‌ها تبیین اهداف و نتایج عملیات پیروزمند بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر قهرمان است، گفت: همچنین روز چهارشنبه چهارم خرداد به عنوان روز دزفول، روز مقاومت و پایداری با محور فعالیت‌های تبیین مقاومت و پایداری مردم سلحشور دزفول است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی خاطرنشان کرد: فضاسازی شهری با محوریت شعار راهبردی ما مقاوم هستیم یک ضرورت است که باید در کل استان مورد توجه قرار گیرد و دستگاه‌های فرهنگی و خصوصاً شهرداری‌ها باید در این خصوص برنامه‌ریزی کنند

تفکر انقلابی و خودباوری ملت ایران موجب آزادسازی خرمشهر شد

معاون هماهنگ‌کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی نیز در این نشست اظهار کرد: فتح خرمشهر نماد ایستادگی و مقاومت ملت ایران است و فتح خرمشهر درس‌های فراوانی دارد که اعتماد به نصرت الهی و خودباوری مهمترین درس حماسه سوم خرداد است و بازخوانی آنها برای نسل جوان بسیار راهگشا است.

محمد گودرزی تفکر انقلابی و خودباوری ملت ایران موجب آزادسازی خرمشهر شد و امروز برای آزاد کردن خرمشهرهای پیش رو باید با نگاه انقلابی و تکیه بر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی مشکلات را برطرف کنیم.

وی توجه به مردمی بودن گرامیداشت سالروز حماسه سوم خرداد را یک ضرورت مهم خواند و گفت: سپاه و بسیج با تکیه بر پایگاه و حوزه‌های مقاومت بسیج و محوریت مساجد برنامه‌های مردمی را در دستور کار دارد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه خدمت‌رسانی به مردم محوریت فعالیت‌های سپاه و بسیج در ایام سالروز گرامیداشت سوم خرداد است، افزود: در این راستا رزمایش الی بیت‌المقدس با کارکردهای خدمت‌رسانی به مردم در دستور کار است و همچنین افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی و ادامه نهضت کمک مؤمنانه در ذیل این رزمایش است.

گودرزی بیان کرد: رویکرد کلیه برنامه‌ها در سال جاری جهاد تبیین است و با توجه به اینکه فتح خرمشهر نماد هویت مقتدر ملت ایران است امروز حماسه‌های هویت‌ساز همچون فتح خرمشهر باید به خوبی برای مردم تبیین شود.

وی خاطرنشان کرد: وحدت و برادری نیروهای مسلح و مردم برای فتح قله‌های بلند مهمترین پیام فتح خرمشهر است که این مسئله روز به روز باید تقویت شود چراکه رمز پیشرفت کشور در گام دوم انقلاب وحدت و همدلی است.

انتهای پیام