غذاهایی که بر سلامت دندان تأثیر می گذارد – دکتر رویا خادمیان


برچسب 1 - غذاهایی که بر سلامت دندان تأثیر می گذارد

غذاها بر سلامت دندان ها تأثیر می گذارد

غذاها و نوشیدنی های موجود و تغذیه بر سلامت دندان ها و لثه های فرد تأثیر می گذارد. در حالی که برخی از غذاها و نوشیدنی ها سلامت دندان ها و لثه ها را بهبود می بخشند ، برخی دیگر می توانند باعث پوسیدگی دندان ، پوسیدگی دندان و بیماری دهان شوند.

یک گزارش در وب سایت Health انواع غذاها و نوشیدنی هایی را که می توانند بر سلامت دندان ها تأثیر بگذارند بیان می کند:

نوشیدنی ها و نوشیدنی ها:

نوشابه های گازدار مانند نوشابه ، قهوه و مشروبات الکلی تأثیر منفی بر سلامتی دارند این نوع نوشیدنی ها دارای ویژگی هایی هستند و شرایط لازم را برای باکتری های ایجاد کننده سردرد و پوسیدگی فراهم می کنند. باکتری هایی که توسط Kisiese ترویج می شوند ، مانند Streptococcus mutans ، از قند تغذیه می کنند و اسیدهایی تولید می کنند که به دندان ها آسیب می رساند یا آنها را تمیز می کند.

مانند شکلات:

همانطور که گفته شد ، شکر باکتری های بد دهان را تغذیه می کند که منجر به تولید اسید و آسیب به مینای دندان می شود. به همین دلیل خوردن قند مهمترین عامل خطر برای پوسیدگی دندان است. با این حال ، نشان داده نشده است که قندهای معمولی در غذاهایی مانند میوه ها و نوشیدنی های لبنی به طور قابل توجهی در ایجاد حفره و پوسیدگی دندان نقش دارند.

نان سفید و تنقلات تصفیه شده:

چربی های سمی مانند آرد سفید و برنج و برخی غذاهای تند مانند چیپس سیب زمینی می توانند بر سلامت دهان تأثیر بگذارند. مانند شکر ، باکتری های موجود در دهان نیز قند موجود در غذاهای چرب مانند لوبیا سفید و چیپس را تحریک می کنند تا مسمومیت انرژی ایجاد کنند.

آب میوه:

در حالی که 100٪ آب میوه حاوی بسیاری از مواد مغذی مهم است ، نوشیدن بیش از حد آن می تواند به دندان ها آسیب برساند. آب میوه ها سمی هستند و می توانند پوسیدگی دندان را تحریک کنند.

غذاهای چسبناک و سخت:

برخی از غذاها ممکن است خطر پوسیدگی دندان یا پر شدن دندان را افزایش دهند. به عنوان مثال ، جویدن غذاهای سفت مانند آب نبات می تواند به دندان ها آسیب برساند. عادت جویدن یخ می تواند منجر به شکستگی دندان ها شود. علاوه بر این ، آب نبات و شکلات مانند کارامل و طعم هایی که به دندان می چسبند ممکن است احتمال پر شدن دندان را افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید