غدیر را برای لبخند و غذا قطع نکنیم


به گزارش خبرگزاری فارس، سید مهدی سیدی در یادداشتی با عنوان «غدیر را به لبخند و غذا تقلیل ندهیم» نوشت. گرچه در روایات فراوانی از اهل بیت علیهم السلام به جشن غدیر، شادی و خندان و دعوت دیگران به سفره شام ​​بسیار سفارش شده است; همه اینها درست و ضروری است، اما باید بدانیم که هیچ یک هدف نهایی از یاد غدیر نیست، بلکه هر یک وسیله ای است که می تواند در ذهن ها و زمان ها به تأکید غدیر کمک کند.

به نظر می رسد در شرایط کنونی و با گسترش شبکه های اجتماعی و اینکه همه می خواهند برای غدیر امیرالمؤمنین (علیه السلام) کاری انجام دهند، کمپین هایی شکل گرفته است که صرفاً بر جنبه لبخند و خوراک تأکید دارد؛ اما در این میان، این کمپین ها را به خود اختصاص داده است. و چنین رویکرد منحصر به فردی این خطر را پیش روی ما قرار می دهد که پس از مدتی غدیر به مناسبتی خالی از معنا و محدود در حالات چهره و آواتارها تبدیل می شود.
به یکی از دوستانم گفتم اگر غدیر را بهانه ای برای لبخند زدن مردم کنیم، «رامبد جوان و بامزه» بهتر از من و تو عمل می کند! پس خیلی خوشحال نباشیم به این معنا که کمپین هایی را در مساجد، پایگاه ها، مدارس و فرهنگسراها راه اندازی کرده ایم که آها! مردم زود باش جلوی دوربین لبخند بزن و سلفی بگیر و یه کد خاص اس ام اس بده! و با همین رویه، بیایید سندرم گاه به گاه سلفی را بیش از پیش در جامعه گسترش دهیم و مردم را به سمت تماشای خود سوق دهیم (بخوانید کالاسازی انسان).
غدیر معنا و هدفی دارد که نباید از آن غافل شویم. غدیر نقطه پایانی و کامل دعوت پیامبران «اکملتو لکم دیناکم» است; همان ندایی که همه انبیای آسمان در آن مشترک بودند «یا قومو عبد الله ما لکم من الهی غیره». غدیر قرار است جامعه را به سوی «قل هو الله اهود» سوق دهد، قرار است مردم را به خدا باور کند که «یا ایوفه الذینه آمنوا آمنوا». و بت های ذهنی دروغین و توخالی را از دل جامعه حذف کند.
غدیر پیام آور معنویت و ارتباط با خداست. غدیر شمشیر عدالت است. غدیر باید در مقابل همه بوسفیان و نمرودیان و فرعونیان بایستد. غدیر یعنی حمایت علی از محرومان و مستضعفان، غدیر یعنی شمشیر کشیدن در برابر جهل و خوارج. این گونه است که پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در آخرین آیات خطبه غدیر با همه حضار موافق است و می خواهد پیام غدیر را به همه نسل ها برسانند.
همه این توصیه ها برای شاد بودن، با هم بودن و اجتماع در غدیر، همه با هدف انتشار پیام غنی غدیر است. بنابراین هر کدام از ما می توانیم برای محتوای غدیر کاری اضافه انجام دهیم.
بزرگداشت غدیر از علامه امینی می‌خواهد با سال‌ها رنج و ممارست، «الغدیر»، «علی و همای رحمت»، «شهریار»، «علی و همای رحمت»، «محمد دشتی» نهج‌البلاغه را برای درک مطلب بنویسد. همه مردم، «جرج جرداق» از کسانی می خواهد که حتی اگر مسیحی باشند بنویسند «امام علی سعود العدله الانسانیه».
غدیر می خواهد که «خمینی ها» به «تقوموا لله مثانی و فرادی» عمل کنند و انقلاب کنند. و حالا در روزهای قبل از غدیر، بیایید یک کار جدی انجام دهیم و خودمان را به نمایش و چند تا لایک و داستان و توییت اکتفا نکنیم، چون غدیر همچنان متحد است چون علی همچنان بزرگترین ظالم دنیاست.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید