عکس های تقویت کننده COVID-19: پاسخ به سوالات برتر


24 سپتامبر 2021-FDA و CDC این هفته اعلام کردند که برخی افراد در معرض خطر بالای ابتلا به COVID-19 می توانند دوز تقویت کننده واکسن Pfizerdose را دریافت کنند.

شما و دوستان و خانواده ممکن است س questionsالاتی داشته باشید: آیا من درست می گویم؟ تقویت کننده از کجا می توانم تهیه کنم؟ آیا باید شواهدی از خطر بالا نشان دهم؟ آیا هنوز کاملاً واکسینه شده ام؟ اگر واجد شرایط واکسن تقویت کننده هستم اما واکسینه نشده ام

ما س questionsالات متداول در مورد دستورالعمل های پشتیبانی Pfizer را به روز می کنیم.

تقویت کننده ها چیست؟

تقویت کننده ها واکسن های مکمل هستند که می توانند به شما در محافظت در برابر بیماری های بیشتر ، در این مورد COVID-19 کمک کنند.

آنیتا گوپتا ، DO ، استادیار بیهوشی و مراقبت های ویژه و داروهای درد در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز می گوید: “به طور کلی ، تقویت کننده ها همان چیزی هستند که این کلمه می گوید.”

“تقویت کننده ها به افراد کمک می کنند تا پاسخ ایمنی بیشتری داشته باشند.”

گوپتا گفت ، واکسنهای با دوزهای ویژه برای افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیف آنها در شرایطی مانند سرطان ، دیابت یا چاقی ضعیف است بسیار مهم هستند.

“ممکن است پاسخ ایمنی از سری واکسن دو دوز کافی نباشد. به ویژه در افراد به ویژه آسیب پذیر

بنابراین هدف این است که در صورت مواجهه با متغیرهای جدید به آن ها واقعاً کمک کنیم و مطمئن شویم که در صورت مواجهه با آن واکنش ایمنی بدی ندارند. “

چه کسانی واجد شرایط حمایت مالی Pfizer هستند؟

گروه خاصی از مردم واکسن کامل Pfizer را به مدت 6 ماه یا بیشتر دریافت کردند. محرک های فایزر را فقط یکبار می توان تهیه کرد. طبق دستورالعملهای تأیید شده استفاده از اورژانس توسط FDA.

اگر واکسن های دیگر COVID-19 مانند Moderna یا Johnson & Johnson را دریافت کرده اید ، نمی توانید Pfizer Booster را دریافت کنید.

می توانید از Pfizer یک واکسن تقویت کننده دریافت کنید. اگر واکسن Pfizer را دریافت کرده اید و جزء یکی از این گروه ها هستید:

  1. سن 65 سال به بالا
  2. 18 سال یا بیشتر و در معرض خطر بالای ابتلا به COVID-19 هستند
  3. اگر کار می کنید یا در موقعیتی هستید که شما را در معرض خطر بالای ابتلا به ویروس شدید COVID-19 قرار می دهد ، به عنوان مثال کارکنان بهداشت ، معلمان و افرادی که در زندان ها و سرپناه های بی خانمان هستند.

به اینجا بروید تا بدانید آیا شما یا شخصی که می شناسید در معرض خطر بالای ابتلا به COVID-19 است یا خیر.

در صورت دریافت واکسن دیگر COVID-19 مانند Moderna یا Johnson & Johnson ، چه زمانی می توانم تقویت کننده Pfizer دریافت کنم؟

تاریخ دقیق آن مشخص نیست. اما نباید زیاد طول بکشد ، زیرا Moderna فقط اطلاعات را به FDA ارائه کرده است و جانسون و جانسون نیز به زودی از او پیروی می کنند.

ژنرال آمریکایی ویوک ه. مورتی ، پزشک معالج ، روز جمعه گفت که افزایش دوز از پیش تأیید شده برای همه ، از جمله کسانی که ابتدا واکسن Moderna یا J&J را دریافت کرده بودند ، “بدون دارو” بود. “اولویت بالا و اولویت بالا”

ویلیام شافنر ، دکتر ، استاد پزشکی پیشگیرانه و بیماریهای عفونی در دانشگاه وندربیلت ، موافق است که باید به زودی اتفاق بیفتد.

وی گفت: “امیدوارم ظرف شش ماه آینده اطلاعاتی در مورد هر دو واکسن داشته باشیم.” “این یکی پس از دیگری خواهد بود. هر کدام به طور جداگانه مدیریت می کنند. ”

“می دانم که باعث سردرگمی می شود. اما شما باید این کار را انجام دهید زیرا همه داده ها به طور همزمان جمع آوری نمی شوند. “

اریک اشر ، DO ، پزشک پزشک خانواده در بیمارستان Lenox Hill در نیویورک ، می گوید این واقعیت که محرک های Pfizer در حال حاضر برای برخی از گروه های در معرض خطر در دسترس است. این همچنین یک علامت مهم است که محرک های دیگر واکسن های کووید -19 از شهر فاصله چندانی ندارد.

وی گفت: “برای من این یک نشانه واضح است که آنها به زودی در اختیار بقیه مردم قرار خواهند گرفت.”

از کجا می توانم تقویت کننده Pfizer را تهیه کنم و هزینه آن چقدر است؟

می توانید تزریق محرک را در داروخانه انجام دهید. مطابق CDC ، مطب پزشکان ، بخش های بهداشت ، کلینیک های شغلی و برنامه های فدرال.

CDC می گوید: “بیش از 70 of دولتهای فعلی COVID-19” در داروخانه ها انجام می شود.

همه تقویت کننده های واکسن COVID-19 کاملاً رایگان هستند.

همه واکسن های COVID-19 ، از جمله دوزهای مکمل ، وجود دارد به صورت رایگان به جمعیت ایالات متحده داده می شود ، “CDC پنجشنبه گفت.

آیا لازم است قبل از دریافت تقویت کننده Pfizer ، مدرک واکسن Pfizer را ارائه دهم؟

پاسخ کوتاه احتمالاً نه ، اما برای ایمنی شماست. شافنر می گوید رعایت دستورالعمل های FDA و حامیان مالی Pfizer تنها در صورت دریافت واکسن Pfizer بسیار مهم است.

وی گفت: “این راه را برای افرادی که توسط Pfizer واکسینه نشده اند باز کرده است. که بسیار مشتاق دریافت واکسن تقویت کننده هستند پیش بروید و واکسیناسیون تقویت کننده را دریافت کنید ، توصیه نمی شود. “

“ما همیشه به مردم یادآوری می کنیم که اگرچه بعید است این اتفاق بیفتد. اگر با یک رویداد نامطلوب روبرو شدید اگر این کار را علاوه بر دستورالعمل های انجام شده انجام می دهید. بیمه شما آن را پوشش نمی دهد. ”

آیا باید شواهدی ارائه دهیم که نشان می دهد در معرض خطر بالای بیماری هستیم یا در جایی زندگی می کنیم یا کار می کنیم که در معرض خطر شدید ابتلا به کووید -19 قرار دارد یا بالای 65 سال سن داریم؟

عدد.

شافنر گفت که این سیستم بر روی سیستم افتخار اجرا می شود. شما حاضر شدید و گفتید حق با شماست. در مورد این و کجا از شما س whetherالی نمی شود ، خواه داروخانه باشد یا محل واکسیناسیون. به شما کمک خواهد کرد

“این همان روشی است که ما قبلاً برای افراد دارای نقص ایمنی انجام داده ایم. تنها کاری که باید انجام دهند این است که حاضر شوند و بگویند ، “من در گروه نقص ایمنی هستم” و آنها داروی سوم را دریافت کردند. “

آیا تقویت کننده دارو دوز کامل یا نیم دوز واکسن فایزر است؟

طبق گفته FDA ، مکمل Pfizer یک دوز واکسن Pfizer است.

اما این ممکن است برای سایر حامیان واکسن COVID-19 یکسان نباشد.

“مثلا FDA در حال بررسی این است که آیا اجازه می دهد تقویت کننده واکسن Moderna COVID-19 در دوزهای کمتر از دوز داده شده در دو تزریق اول مجاز باشد. “

اما نباید بیش از حد به تعداد عکس های تقویت کننده وابسته باشید.

اشر گفت: “این بستگی به جزء واکسن دارد و سطح محافظت را تغییر نمی دهد.”

اگر تمام واکسیناسیون هایم را انجام داده باشم اما واکسن تقویت کننده دریافت نکرده اید آیا هنوز کاملاً واکسینه شده ام؟

آره.

“بر اساس اطلاعات فعلی تعریف از CDC گفت ، “واکسن کامل” پس از توصیه برای دوزهای تقویت کننده ثابت خواهد ماند.

افراد 2 هفته پس از تکمیل سری اولیه ایمن سازی مانند دوز واکسن Moderna و Pfizer یا یک دوز واکسن جانسون و جانسون واکسینه در نظر گرفته می شوند.

وقتی صحبت از افرادی می شود که دارای نقص ایمنی هستند گوپتا گفت که ممکن است کمی پیچیده تر باشد.

“برای شفافیت اگر نقص ایمنی دارید ما سومین ضربه شما را برای سومین بار صدا می زنیم. در حال حاضر داروی سوم برای افراد دارای نقص ایمنی در دسترس است. اگر مصون نیستید شلیک سوم به عنوان یک ماشه در نظر گرفته می شود.

طبق CDC ، افرادی که دارای سیستم ایمنی متوسط ​​تا ضعیف هستند ، به ویژه در برابر COVID-19 آسیب پذیر هستند و ممکن است نتوانند همانند یک واکسن دوزده ایمنی ایجاد کنند. در مقایسه با افرادی که نقص ایمنی ندارند این دوز اضافی برای بهبود پاسخ افراد دارای نقص ایمنی به سری واکسن اولیه آنها در نظر گرفته شده است. “

آیا این یک افزایش سالانه مانند واکسن آنفولانزا خواهد بود؟

شافنر گفت: “ما هنوز در مورد آن چیزی نمی دانیم.” “ما انتظار این محرک ها را داریم زیرا سطح آنتی بادی شما را به سطوح بسیار بالا افزایش و افزایش می دهد. چه مدت محافظت می کند که بیشتر طول بکشد؟ ما مجبوریم که ببینیم

“به یاد داشته باشید ، ما در مورد واکسن COVID-19 و COVID-19 نیز اطلاعاتی داریم ، بنابراین نمی توانیم پیش بینی کنیم که آیا این واکسن سالانه تقویت کننده خواهد بود یا هر دو سال یا هر سه سال یکبار.”

آیا باید منتظر عوارض جانبی مشابه واکسن COVID-19 باشم؟ در اندازه پیش فرض؟

ممکن است عوارض جانبی مشابهی مانند درد دست ، آنفولانزای خفیف را تجربه کنید. بدن درد می کند و سایر علائم شایع ، طبق CDC.

اما Ascher گفت ، مهم است که به یاد داشته باشید که هر کس واکنش متفاوتی به واکسن ها نشان می دهد.

“من یک بیمار دارم وی گفت: “این افراد (و همچنین تجربه شخصی) به هیچ وجه علامتی نداشتند و دیگران احساس کردند که به مدت 24 ساعت دچار آنفولانزای خفیف شده اند.”

“من فرض می کنم هیچ عوارض جانبی بیشتر از عوارض مصرف قبلی شما وجود ندارد. واکسن ها بسیار ایمن هستند و مزایای واکسیناسیون بسیار بیشتر از خطرات عوارض جانبی خفیف است. “

برای اطلاعات بیشتر می توانید وب سایت CDC و وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده را بررسی کنید. برای اطلاع از واکسن ها و تقویت کننده های COVID-19. همچنین می توانید با پزشک خود یا سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی تماس بگیرید. برای یادگیری بیشتر

اخبار سلامت WebMD

منبع

آنیتا گوپتا ، DO ، استادیار بیهوشی و داروهای انتقادی و ضد درد ، دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز.

اریک اشر ، MD ، پزشک پزشک خانواده ، بیمارستان Lenox Hill.

ویلیام شافنر ، دکتر ، استاد پزشکی پیشگیرانه و بیماریهای عفونی ، دانشگاه وندربیلت.

FDA

CDC.


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید