علوم ورزشی میزان مصرف پروتئین را در بدن با 6 مسیر افزایش می دهد


آنچه در این مقاله می خوانید

 بدن بدون بدن نوک تیز

به منظور ایجاد عضله یا بدن شما می تواند هورمون تولید کند و با باکتری ها و باکتری ها مبارزه کند ، رژیم غذایی شما باید پروتئین کافی داشته باشد. اما این کافی نیست ، شما همچنین باید استفاده از پروتئین ها را در بدن افزایش دهید.

پروتئین ها مولکول های بزرگ و پیچیده ای هستند که از زنجیره های طولانی اسیدهای آمینه تشکیل شده اند که سیستم ایمنی بدن و سلول ها را تشکیل می دهند. بدون پروتئین ، بدن شما به درستی عمل نمی کند.

متأسفانه بدن می تواند مصرف پروتئین را کاهش داده و افزایش دهد که با افزایش سن کاهش می یابد. تغییر نوبه خود با نوشیدن شیر زیاد یا خوردن تخم مرغ دیگر در صبحانه آسان نیست. روشهای مهمی برای جبران مصرف کم پروتئین مورد نیاز است. در اینجا چند راه عالی برای بهبود مصرف پروتئین وجود دارد.

روشهای افزایش مصرف پروتئین

غذاهای تند بخورید

بدن شما نمی تواند پروتئین های طبیعی را جذب کند. بنابراین ، پروتئازهای خاصی که در معده و لوزالمعده تولید می شوند ، پیوندهای اسید آمینه اسیدهای آمینه سازنده پروتئین ها را از بین می برند ، بنابراین بدن را قادر می سازد تا آمینو اسیدها را با هم تجزیه کند.

برای کمک به این خرابی ، سعی کنید غذاهای اسیدی بیشتری مانند آب پرتقال و سرکه بنوشید یا میوه بیشتری بخورید. این نوشیدنی ها و تنقلات حاوی پروتئین هایی هستند که می توانند شیرینی معده شما را افزایش داده و جذب پروتئین را افزایش دهند. این به این دلیل است که پروتئازهای بیشتری در دسترس هستند و سیستم تجزیه سریعتر است.

خیابان ویتامین B-6

پیریدوکسین نام دیگر ویتامین B-6 است. هدف اصلی آن کمک به آنزیم ها برای تجزیه پروتئین ها و انتقال اسیدهای آمینه به خون است. ویتامین B-6 برای استفاده بهینه از پروتئین غذایی ضروری است.

خوشبختانه ، اگر قبلاً سعی کرده اید پروتئین زیادی بخورید ، به این معنی است که احتمالاً ویتامین B-6 بیشتری دریافت خواهید کرد. این امر به این دلیل است که هر دوی این غذاها در گوشت ، ماهی ، آجیل ، دانه ها ، لوبیا ، نخود فرنگی و غلات کامل یافت می شوند.

اوونا چربی

حتی پس از تجزیه پروتئین به ساده ترین شکل بدن ، اسید آمینه ، کار به پایان نرسیده است. داشتن مقدار کافی از این اسیدهای آمینه به بدن شما اجازه می دهد تا میوه ها را تجزیه کند و به شما اجازه می دهد از غذاهای سرشار از پروتئین لذت ببرید.

با استفاده از چربی های اشباع شده و پروتئین ، بدن انسولین ترشح می کند. افزایش انسولین به عضلات شما کمک می کند تا اسیدهای آمینه را جذب کنند ، به ویژه در هنگام ورزش و عضله سازی. این بدان معناست که مصرف غذاهای مغذی قبل از تمرینات پرانرژی بیشترین نتایج مثبت را در افزایش مصرف پروتئین از طریق بدن دارد. مواد غذایی حاوی نشاسته شامل نشاسته ، غلات کامل ، آجیل ، دانه ها و محصولات لبنی است.

غذاهایی که حاوی قند هستند نخورید

فیتات یک ماده مغذی است که از جذب و جذب بیشتر پروتئین ها جلوگیری می کند. در غذاهایی مانند برنج قهوه ای ، بلغور جو دوسر ، حبوبات و کینوا یافت می شود. فیتات به پروتئین ها متصل شده و مانع عملکرد آنزیم های هضم کننده پروتئین می شود. بنابراین بهتر است به جای برنج سفید از برنج سفید استفاده کنید.

اگر از غذاهای حاوی پروتئین و چربی و پروتئین با هم استفاده می کنید ، برای جلوگیری از اثرات فیتات ، پاسخ این است که سبزیجات حاوی ویتامین C بخورید ، زیرا این ویتامین اثر فیلتات را در پذیرش پروتئین سرکوب می کند.

خوردن پروتئین برای افزایش مصرف پروتئین

پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی هستند که در دستگاه گوارش ما رشد می کنند. این باکتری ها به هضم غذا و بهبود سیستم گوارشی شما کمک می کنند.
مطالعات همچنین نشان داده است که ترکیب پروبیوتیک ها و پروتئین باعث افزایش ریکاوری ، افزایش عملکرد ورزشی و کاهش آسیب عضلانی می شود.

همچنین به هر وعده غذایی مخمر اضافه کنید. نوشیدنی هایی مانند کلم ترش ، کیمچی ، نوشیدنی هایی مانند کامبوچا و کره کف حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که به ساخت ماهیچه در یک پروتئین کمک می کنند.

پروتئین قبل و بعد از ورزش

علاوه بر خوردن غذاهای مغذی قبل از ورزش ، خوردن پروتئین قبل و بعد از ورزش نیز م effectiveثر است به طوری که بدن انرژی کافی برای مصرف در حین و بعد از ورزش را دارد.

این مکمل ها می توانند به شما کمک کنند تا جذب پروتئین هایی را که در بدن مصرف می کنید افزایش دهید و به بدن عضلانی و سلامت کلی برسید. مانند همیشه ، در صورت داشتن هرگونه سوال ، حتماً با یک متخصص تغذیه یا یک متخصص آموزش دیده تماس بگیرید.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید