علم ورزش چه نوشیدنی های ورزشی برای مصرف در حین ورزش مناسب است؟


آنچه در این مقاله می خوانید

همه ما می دانیم که هنگام ورزش ، باید در پاکسازی هوشیار باشیم. اما شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که هنگام ورزش چه بخوریم و چه ورزشی برای ما مناسب باشد؟ به طور معمول ، آب اولین انتخاب است ، آب انتخاب معمولی است ، اما وقتی قفسه های فروشگاه پر از نوشابه ، نوشابه و مایعات متنوع و غنی کننده را می بینید چه باید بکنید؟ کارشناسان می گویند این بستگی به سلیقه شما و طول و شدت تمریناتی که انجام می دهید دارد.

چرا نوشیدن آب در ورزش اهمیت دارد؟

پاکسازی نه تنها استقامت ورزشکار را کاهش می دهد ، بلکه قدرت و استقامت وی ​​را نیز کاهش می دهد. در مطالعه روی 10 جوان که وزنه می زدند ، محققان دریافتند که با خشک شدن بدن آنها ، میزان وزنی که آنها قادر به بلند کردن آن بودند به میزان قابل توجهی (حدود 6 کیلوگرم) نسبت به زمان پاکسازی کاهش یافته است. بنابراین ، مقدار زیادی آب و مایعات بنوشید در حین ورزش ، علاوه بر پاکسازی بدن ، بدن را مرطوب می کند و ورزشکار را تحت تأثیر قرار می دهد. هنگام ورزش از نوشیدن درست غافل نشوید.

علائم هشدار دهنده کمبود آب: سرخ کردن سریع

 • احساس کندی و ناتوانی می کند
 • هنگام ورزش خستگی کافی وجود ندارد
 • احساس بسیار گرم
 • قرمزی پوست
 • شکر را کم کرده و تیره کنید
 • جت لگ

فعالیتهای مورد نیاز: با بروز این علائم ، ورزش را متوقف کنید و هر 10 تا 15 دقیقه 100 تا 200 میلی لیتر آب یا آب آشامیدنی ساده بنوشید.

نمرات بالا

 • سردرد
 • لاگونا نینیوا
 • احساس تنگی نفس و مشکل در تنفس

فعالیتهای مورد نیاز: ورزش را متوقف کرده و هر 10 تا 15 دقیقه 100 تا 200 میلی لیتر مایعات ورزشی بنوشید و توسط پزشک یا متخصص معاینه شوید.

آثار کمبود آب

 • افزایش دمای بدن
 • ورزش سخت تر و سخت تر می شود
 • افزایش ضربان قلب
 • سر ، تن ماهیچه و سرگیجه
 • کاهش تمرکز
 • کاهش توانایی ورزش
 • احساس خستگی سریع و کمبود انرژی

نوشیدنی های ورزشی چطور؟

چه نوشیدنی های ورزشی برای مصرف در حین ورزش مناسب است؟

کریستین کلارک ، مدیر تغذیه در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا می گوید: “ورزش به مدت یک تا سه ساعت به اندازه کافی برای جایگزینی آب از دست رفته بدن از طریق عرق کافی است.” او می گوید: “هرچه بیشتر عرق کنید ، سدیم و پتاسیم بیشتری از دست می دهید.” هر چه تمرینات شدید و تعریق شدیدتر باشد ، تقاضا برای نوشیدنی ها برای کمک به جایگزینی مواد از دست رفته بیشتر می شود.

دکترها می گویند: “نوشیدنی های ورزشی می توانند استقامت بدن را بدون آسیب رساندن به هضم و مصرف غذا افزایش دهند.” کلارک در واقع ، یک برنامه تمرینی بدن را با سه مورد که بدن قبل ، حین و بعد از ورزش به آن نیاز دارد ، آماده می کند:

بدن را مرطوب کنید

دانشگاه پزشکی ورزشی آمریکا توصیه می کند ورزشکاران حدود 17 اونس آب (معادل نیم لیتر) حدود دو ساعت قبل از ورزش بنوشند ، زیرا آب کافی در بدن وجود دارد و به بدن اجازه می دهد زمان کافی برای تبادل آب و خلاص شدن از بدن داشته باشد. آی تی. آب بیشتر. آنها به ورزشکاران توصیه می کنند که در طول ورزش نوشیدن مایعات یا نوشیدن مایعات را شروع کرده و در فواصل منظم ادامه دهند تا این مایعات بتوانند از دست دادن آب ناشی از تعریق را افزایش دهند. به طور معمول ، آب باید طی 15 تا 20 دقیقه در حین ورزش به بدن برسد.

تامین سوخت

داروهای موجود در نوشابه های ورزشی قندی توانایی به تاخیر انداختن خستگی در حین ورزش را دارند. مطالعات آزمایشگاهی همچنین نشان داده است که 6 درصد چربی اشباع شده (14 گرم چربی کاراته در 8 اونس آب) در استفاده از انرژی در بدن بسیار مثر است.

تامین الکترولیت و مواد معدنی

آنها حاوی سدیم ، پتاسیم و کلرید هستند که توسط ورزشکاران از طریق عرق از بین می روند. این الکترولیتها همزمان با دفع عرق از بدن آزاد می شوند. و در حین ورزش به جایگزینی الکترولیت نیاز دارید.

نوشیدنی های ورزشی فانتزی یا بی فایده را دوست ندارید؟

وقتی تشنه هستید ، می توان گفت آب اول است و ممکن است تنها چیزی باشد که می نوشید. اما ممکن است طعم نوشیدنی خود را دوست نداشته باشید! و شاید شما از آن دسته افرادی باشید که وقتی شما خوب می نوشید زیاد نوشیدنی می نوشید؟ در این صورت ، این نوع نوشیدنی برای شما بهتر است! همانطور که گفتیم ساده است. زیرا نکته مهم این است که بدن خود را هیدراته نگه دارید. آکادمی پزشکی ورزشی آمریکا توصیه می کند که نوشیدنی های معطر به عنوان جایگزین مناسبی برای کاهش وزن در طول و بعد از ورزش عمل کنند. “

وقتی شما فقط یک ورزشکار معمولی هستید ، چه آبی باید بنوشید؟

مصرف چه نوشیدنی های ورزشی هنگام ورزش مناسب است؟

اگر شما جزو آن دسته از ورزشکارانی هستید که فقط در تعطیلات آخر هفته ورزش می کنند ، آیا به این دلیل است که هنوز به برخی فعالیت های ورزشی نیاز دارید یا فقط آب می نوشید؟ پاسخ این است: این بستگی به میزان عرق بدن شما دارد. در طول تمرین در یک ساعت گذشته ، تفاوت کمی در عملکرد بین ورزشکارانی که غذاهای الکلی و نوشیدنی های الکترونیکی می نوشند و آنهایی که آب معمولی می نوشند ، وجود دارد.

آب میوه ها چطور؟

بهترین رژیم غذایی برای دریافت ویتامین ها و مواد معدنی معمولاً از طریق غذاها و نوشیدنی ها مانند ویتامین C است که می توانید از میوه ها و سبزیجات یا سبزیجات برگ سبز دریافت کنید. غذا خوردن و ورزش کلسیم را از محصولات لبنی دریافت کنید. ورزشکاران در صورت داشتن انرژی کافی از غذاهای مختلف نیازی به مکمل ویتامین ها و مواد معدنی ندارند.

اما اگر هنوز می خواهید از آب استفاده کنید ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

نوشیدنی های حاوی قند نباید بیش از حد مصرف شود ، به ویژه در کودکان. قندهای دیگر شیرین کننده های طبیعی هستند. بیشتر ویتامین های اضافه شده به آب را می توان در آب بیان کرد (به عنوان مثال ویتامین C ، ویتامین B). درست است که هر مقدار اضافی به راحتی توسط کلیه ها دفع می شود ، اما این بدان معنا نیست که مصرف بیش از حد ویتامین های محلول در آب کاملاً بی ضرر است.

استفاده از مقادیر زیاد ممکن است بر پذیرش یا استفاده از سایر مواد مفید تأثیر بگذارد. همچنین عبور مقدار زیادی ویتامین از طریق کلیه ها می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. اگر از آب زلال راضی نیستید ، می توانید طعم آن را به لیمو ، پرتقال یا توت فرنگی تغییر دهید و آن را بچشید.

بهترین نوشیدنی در حین ورزش چیست؟

مصرف چه نوشیدنی های ورزشی هنگام ورزش مناسب است؟

اگر زمان تمرین کمتر از یک ساعت است: برای اکثر ورزشها ، آب یکی از بهترین آبها است. اگر مدت زمان تمرین بیش از 60 دقیقه است و تمرین شدید است ، بهتر است از آب آشامیدنی ، آب آشامیدنی ورزشی ایزوتونیک ، مخلوط کردن آب آشامیدنی تمیز یا آب آشامیدنی استفاده کنید تا آب شفاف.

چه موقع باید نوشیدنی های ورزشی بنوشم؟

یک قاعده کلی که می توانید به خاطر داشته باشید این است که بعد از یک ساعت ورزش شدید ، یک نوشیدنی ورزشی بنوشید. اما این اصل بسته به شرایط و میزان عرق شما می تواند متفاوت باشد.

اگر در خارج از منزل ورزش می کنید و اغلب زیاد عرق می کنید (برای مثال ، تی شرت شما کاملاً عرق کرده است) ، بهتر است برای هر فعالیتی بیش از 30 دقیقه یک نوشیدنی ورزشی بنوشید. اگر به طور مرتب عرق می کنید ، پس از 45 دقیقه فعالیت در هوای گرم می توانید یک نوشیدنی ورزشی بنوشید.

زیرا روشهای آنها برای ورزشکاران طراحی شده است. بسیاری از ما وقتی به نقاشی از خود می رسیم بی تفاوت هستیم. اما کفش های ورزشی به ویژه برای ورزشکارانی که بیش از یک ساعت ورزش می کنند و در هوای گرم ورزش می کنند مناسب است.

همچنین تعدادی سیگنال بدن وجود دارد که بدن شما را ملزم به انجام کاری غیر از آب می کند. پوست سفید روی پوست نشان دهنده کمبود سدیم است. گرفتگی عضلات اغلب نشانه نیاز به پتاسیم است و سرگیجه ، خستگی و سردرد یا تپش قلب نیز می تواند نشانه کم آبی بدن باشد ، به این معنی که بدن شما دچار کم آبی شده است.

برای جلوگیری از بروز این علائم ، توصیه می شود در حین ورزش و مقداری بعد از ورزش ، مقدار کمی آب ورزش بنوشید. فعالیت بدنی می تواند از کم آبی بدن جلوگیری کند و اگر آب کافی ندارید ، می تواند بدن شما را هیدراته نگه دارد.

شخصا در نام تجاری سودا چه چیزی را باید ببینیم؟

مصرف چه نوشیدنی های ورزشی هنگام ورزش مناسب است؟

همانطور که می دانید ، قند زیاد یا استفاده از شیرین کننده ها مضر است ، بنابراین قبل از نوشیدن یک نوشیدنی ورزشی ، هر گونه ادویه یا طعم شیرین باید با مواد شربت ذرت با فروکتوز بالا تزئین شود که باید از آنها مطلع باشید.

بازی خود را بسازید!

با این کار همه شما می توانید دارایی های او را بدون هدر دادن پول خود مدیریت کنید. اما برخی نکات مهم وجود دارد که باید در شرط بندی ورزشی خود قرار دهید تا بهترین نتایج را از آنها کسب کنید.

نکات مهمی که باید در بازی های ورزشی داشته باشید

مایعات و الکترولیت ها

می توانید از آب نارگیل استفاده کنید زیرا دارای برق است. اما طبق معمول از برچسبی استفاده کنید که در آن شکر و شکر اضافه نشده باشد. شما در نوشیدنی های ورزشی خود به برق احتیاج دارید زیرا آنها مواد معدنی هستند که در طول عرق از بین می روند و معمولاً سدیم ، کلسیم ، منیزیم و پتاسیم هستند. این الکترولیتها برای تنظیم میزان آب بدن شما و حفظ رطوبت بدن مهم هستند.

آنها نان

باور کنید یا نه ، چربی های موجود در قند به شما قدرت ورزش می دهد. بدن ما چربی را در ماهیچه ها و کبد ذخیره می کند و ما از تمام مواد مغذی و مواد مغذی ذخیره شده در هنگام ورزش استفاده می کنیم. این فروشگاه های مواد غذایی حدود یک ساعت دوام می آورند و سپس برای ادامه انرژی شروع به جایگزینی آنها می کنید. افرادی که بیش از یک ساعت ورزش می کنند به چربی های اشباع شده برای ورود سریع به جریان خون نیاز دارند و این چربی ها به شکل قند در ورزش یافت می شوند. شکر همچنین به سلول ها در جذب سریعتر آب کمک می کند.

ماسیما

دوندگان یک گرم سدیم در هر لیتر عرق از دست می دهند. سدیم جزء اصلی عرق است و کسانی که در گرما ورزش می کنند ممکن است زیاد عرق کنند. اگر بعد از ورزش متوجه باقی مانده سفید روی پوست خود شدید ، باید بدانید که این نمک است. به همین دلیل نمک بخش مهمی از هیدراتاسیون است.

اگر در داخل خانه ورزش می کنید یا مدت کوتاهی در خارج ورزش می کنید ، ممکن است نیازی به افزودن سدیم نداشته باشید ، اما اگر به مدت طولانی (بیش از 45 دقیقه) در خارج از منزل ورزش می کنید ، ممکن است لازم باشد. شما باید نمک بیشتری به وعده غذایی بعدی خود اضافه کنید.

آیا آماده اید برای خود یک بازی ورزشی بسازید؟

 • 35 میلی لیتر آب نارگیل
 • 3 تا 4 نی توت فرنگی
 • یک قاشق چایخوری عسل یا آب افرا
 • یا کمی نمک

بسته به دستور غذا ، بسته به ذائقه خود می توانید از آب پرتقال یا آب لیمو به جای توت فرنگی استفاده کنید. نوشیدنی را شب قبل درست کنید تا صبح روز بعد طعم آن بهتر شود. همه مواد را خوب مخلوط کرده و بگذارید یک شب خشک شود. طعم بی نظیری وجود خواهد داشت!

تهیه و ترجمه: elmevarzesh. com

webmd.com/ تناسب اندام- تمرین/ویژگی/چه-وقتی-ورزش می کنید- چه چیزی بنوشید

nbcnews.com/better/health/gatorade-good-you-when-you-should-Drink -it -alcording-nutrist-ncna898391


 بدن بدون بدن نوک تیز


دیدگاهتان را بنویسید