علم ورزش جانب قرص دیانابول چیست؟ اثرات ، مزایا ، روشهای مصرف دیانابول


آنچه در این مقاله می خوانید

وقتی در مورد استفاده از داروها توسط ورزشکاران حرفه ای می شنویم ، سوالاتی مانند عوارض جانبی ، استفاده بیش از حد ، عوارض مغزی ، زمان توقف اثرات رژیم غذایی و … در ذهن همه ما وجود دارد. بنابراین ، در این مقاله ، مجله علوم ورزشی پاسخ این س questionsالات را در مورد دیانابول بررسی می کند.

دیانابول چیست؟

Methandrostenolone (نام تجاری Dianabol ، Danabol و Orbol) یک استروئید آنابولیک خوراکی و تزریقی است. دیانابول دارای مقدار زیادی آندروژن است و خواص آن نیتروژن را در خون و ماهیچه ها به دام می اندازد و جذب آب و نمک را در زیر پوست و ماهیچه ها افزایش می دهد. این دارو قدرت خاص خود را دارد و به همین دلیل ورزشکاران به این دارو روی می آورند.

دیانابول یک استروئید آنابولیک یا داروی مرتبط با هورمون جنسی مردانه است. در حقیقت ، این نوع دوم از استروئیدهای آنابولیک پس از تستوسترون در مردان مورد ارزیابی قرار گرفت و اولین بار در سربازان جنگ جهانی دوم استفاده شد و در دهه 1960 برای استفاده توسط ورزشکاران برای افزایش عملکرد محبوب شد. بسته های دارویی آنابولیک اثرات ساختمانی مانند رشد ماهیچه های اسکلتی و اثرات آندروژنیک مانند ویژگی های جنسیت مرد را افزایش می دهند. این دارو به عنوان یک ماده کنترل شده در نظر گرفته می شود و برای درمانهای خاصی تجویز می شود.

طبق اعلام موسسه ملی دوپینگ (NIDA) ، تخمین زده می شود که از هر 6 درصد ورزشکاران 1 نفر از این دارو برای افزایش عملکرد ورزشی خود استفاده می کنند. با این حال ، دفتر می گوید تعداد افرادی که از مواد مخدر استفاده می کنند قطعاً بیشتر از فرصت های آماری است.

پیشنهاد می دهد
باید بخواند:

بتا آلانین چیست؟ اثرات ، مزایا و روشهای استفاده از بتا آلانین

چرا Dianabol بهترین استروئید آنابولیک است؟

این یک پیشرفت بزرگ بود وقتی Dianabol به طور تجاری در 1960s در دسترس عموم قرار گرفت. این در حال حاضر تبدیل به پرکاربردترین استروئید آنابولیک در سراسر جهان می شود. کاربران اثرات مفید آن بر افزایش توده و قدرت عضلانی را گزارش کردند.

دیانابول تعادل نیتروژن مطلوب را افزایش می دهد. نیتروژن در اسیدهای آمینه یافت می شود و پروتئین هایی را تشکیل می دهد که بلوک اصلی سازنده ماهیچه ها هستند. با افزایش تعادل مناسب نیتروژن ، بدن پروتئین برای ساخت و افزایش توده عضلانی استفاده می شود و دیگر به عنوان پایه ای برای توده عضلانی مورد استفاده قرار نمی گیرد و از طریق عرق ، مدفوع یا مدفوع دفع می شود.

استروئیدهای آنابولیک نیز برای درمان های پزشکی و خاص استفاده می شوند. این دارو برای درمان بیماریهای خاص مانند آرتریت ، سرطان سینه و آرتروز ، آسیب ها ، مشکلات رشد و شیمی درمانی استفاده می شود.

اثرات مصرف مواد مخدر گسترده است و منجر به بیماری های قلبی ، قلبی و کلیوی ، رفتار خشونت آمیز غیرقابل کنترل ، عصبانیت و تحریک پذیری می شود. همچنین می تواند باعث ایجاد تغییرات رفتاری و روانی در افراد مسن ، افسرده ، دارای اختلال شدید و کوتاه مدت شود.

تاثیر قرص دیانابول بر ورزش

قرص دیانابول چیست و اثرات و مزایای آن چیست؟

دیانابول تأثیر مستقیمی بر حجم ماهیچه ها دارد و در 6 هفته اول هفته 2 تا 4 پوند افزایش می یابد. اندازه شامل افزایش توده عضلانی و سایر مایعات است. همچنین باعث افزایش جریان خون در حین و بعد از ورزش می شود و همچنین فشار خون را بهبود می بخشد.

گلیکوژنولیز

این دوره و فرایند به معنی تجزیه گلیکوژن در بدن و تبدیل آن به گلوکز است. رژیم غذایی شما حاوی مقدار زیادی چربی اشباع شده است تا نیازهای روزانه شما را برآورده کند و این چربی ها به عنوان شرط انرژی در طول گلیکوژنولیز عمل می کنند. با افزایش و پیشرفت این فرآیند ، سطح انرژی افزایش می یابد.

ذخیره سازی نیتروژن

نیاز به حفظ نیتروژن یکی از مزایای مهم عوامل آنابولیک است که بسیاری از ورزشکاران و ورزشکاران باید از آن مطلع باشند. هرچه نیتروژن بیشتری در بدن ذخیره شود ، فعالیت آنابولیک بیشتری خواهید داشت. تغییر این عبارت واضح است و باید از آن اجتناب کرد. اگر سطح نیتروژن بدن پایین باشد ، بدن با ورود به مرحله متابولیک واکنش نشان می دهد.

پایه پروتئین

مفید بودن پروتئین موضوع مهم دیگری است که باید هنگام ورزش به آن توجه شود. سنتز پروتئین مقدار پروتئین ساخته شده توسط سلول های بدن است. پروتئین ها اجزای سازنده ماهیچه های بدن هستند و با کمک این ترکیبات ، شما به طور م inثری در تشکیل ماهیچه های بدن کمک می کنید و در نتیجه ، قدرت و ماهیچه بیشتری به دست خواهید آورد.

پیشنهاد می دهد
باید بخواند:

بهترین نوع پروتئین برای افزایش سنتز پروتئین در ماهیچه کدام است؟

آیا دیانابول به مغز آسیب می رساند؟

میزان تزریق تأثیرات متفاوتی بر خلق و خوی مصرف کننده دارد و می تواند به فرد احساس شادی ، رضایت و خوشحالی دهد. در برخی موارد ، باعث بی خوابی و رفتار خشن مصرف کننده می شود. در برخی موارد ، ورزشکاران ثابت کرده اند که مصرف آنها تاثیری بر مغز و روحیه آنها ندارد. اثرات Dianabol بر مغز می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

چگونه دیانابول مصرف کنم؟

بسیاری از بدنسازان از دیانابول به سه روش دوره ای ، منظم و هرمی استفاده می کنند. در اینجا 3 روش رایج مصرف داروهای ضد درد آورده شده است. در روش دوره ای ، ورزشکار دارو را برای یک دوره زمانی خاص مصرف می کند و سپس به بدن زمان کافی برای استراحت چند هفته ای می دهد و بعد از استراحت دوباره شروع به مصرف می کند.

در همان روش ، بازیکن بیش از یک نوع دارو دارد. ایده این است که مصرف همزمان دو دارو می تواند عوارض جانبی داروها را افزایش دهد. در روش هرمی ، ورزشکار ابتدا دو مسیر ، چرخه و زمان مساوی را با هم ترکیب می کند. یک یا دو استروئید در دوزهای کم مصرف می شود و سپس دوز آن به نصف افزایش می یابد و در انتهای هرم دوباره کاهش می یابد.

ورزشکاران معتقدند این برنامه هرمی به بدن اجازه می دهد تا با دوزهای بالاتر مواد شیمیایی سازگار شود و به بدن زمان هورمونی برای بازسازی می دهد. با این حال ، اثرات مصرف در زمان و روشهای هرمی از نظر علمی اثبات نشده است.

پیشنهاد می دهد
باید بخواند:

کدام دارو یا مکمل بدنسازی بر کبد تأثیر می گذارد؟

فشار خون مناسب و روشهای مصرف دیانابول

قرص دیانابول چیست و اثرات و مزایای آن چیست؟

اگر قبلاً از دارو استفاده نکرده اید ، بهتر است از دارو کم شروع کنید. این روش نحوه واکنش بدن به دیانابول را تعیین می کند. به عنوان مثال ، می توانید با 20 میلی گرم در روز شروع کنید. با استفاده از این مقدار امروزه ، احتمال عوارض جانبی با استفاده از آن کاهش می یابد. در صورت مشاهده عوارض جانبی مثبت مصرف و عوارض جانبی ، می توانید دوز را تا 30 میلی گرم در روز افزایش دهید. برای اکثر مردان ، حداکثر مجاز روزانه 50 میلی گرم است.

هر بسته Dianabol حاوی 90 کپسول است. یک کپسول و سه وعده غذایی اصلی در روز حداکثر به مدت 8 هفته ، یعنی سه کپسول در روز مصرف کنید. عمر متوسط ​​این دارو حدود 3 تا 5 ساعت است که نشان می دهد یک وعده غذایی در روز باعث تغییرات خونی در طول روز می شود. حتی در روزهایی که ورزش نمی کنید می توانید از آن استفاده کنید. اگر می خواهید داروهای روزانه خود را قبل از ورزش مصرف کنید ، باید بین ورزش و زمان ورزش 30 دقیقه وقت بگذارید. دیانابول باید حداقل 2 ماه مصرف شود و به مدت یک هفته و نیم متوقف شود تا بدن استراحت کند.

پیشنهاد می دهد
باید بخواند:

هورمون رشد یا سوماتروپین چیست؟ چه تاثیری بر بدنسازی دارد؟

اگر بعد از یک ماه مصرف دیانابول را متوقف کنید ، چه اتفاقی می افتد؟

اگر مصرف آن را در پایان ماه متوقف کنید ، وزن خود را کاهش می دهید ، به این معنی که نیمی از افزایش وزن را از دست خواهید داد. این طبیعی است اما جای نگرانی نیست. به یاد داشته باشید که افزایش وزن ناشی از دیانابول بر اساس احتباس آب است و هر زمان که مصرف دارو را قطع کنید ، در نهایت وزن خود را کاهش می دهید.

پس از مدتی مصرف قرص دیانابول ؛ سطح تستوسترون بدن شما به حالت عادی برمی گردد ، اما توده عضلانی شما افزایش یافته است ، با این حال ، اگر می خواهید نتایج بدست آمده از ورزش را حفظ کنید ، باید به خوبی بر رژیم غذایی و ورزش تمرکز کنید.

اگر مصرف آن را متوقف کنید ، اثرات عضلانی آن چقدر طول خواهد کشید؟

شما باید انتظار داشته باشید که برخی از مزایا ظرف چند روز پس از قطع مصرف Dianabol هر روز ناپدید شوند.

عوارض جانبی دیانابول چیست؟

اگر Dianabol را به اشتباه مصرف کنید ، عوارض جانبی زیادی وجود دارد. برخی از عوارض جانبی که معمولاً در مردان گزارش می شود شامل افزایش سینه ، فشار خون بالا ، جوش و آکنه ، ریزش مو و اضافه وزن کبد است. این تأثیرات ممکن است شما را بترساند ، اما اجتناب ناپذیر است. از نوشیدن الکل در هنگام نوشیدن خودداری کنید زیرا باعث آسیب بیشتر به کبد می شود.

پیشنهاد می دهد
باید بخواند:

روشهای دوره ای پاکسازی و سم زدایی پس از استفاده از داروها و داروها

آیا Dianabol تولید تستوسترون را متوقف می کند؟

تاثیر دیانابول بر تستوسترون بحث برانگیز است. برخی می گویند این یک مهار کننده مخفی تستوسترون است ، در حالی که دیگران می گویند دیانابول هیچ تاثیری بر ترشح تستوسترون ندارد ، اما واقعیت این است که مردان واکنش متفاوتی به دیانابول و قطعا دیانابول به تستوسترون نشان می دهند. ویژگی های خاص خود را دارد. این بستگی به شخص دارد.

چگونه می توانم بفهمم که Dianabol برای من مفید است؟

انتخاب استفاده یا عدم مصرف داروهای تجویزی با خود شماست. سلامت شما باید اطمینان حاصل کند که قادر به هضم و دریافت اطلاعات مربوط به هورمون ها هستید.

چه کسانی نباید دیانابول مصرف کنند؟

معمولاً افراد سالم می توانند دارو مصرف کنند. بله ، شرایطی وجود دارد که استفاده از داروها را ممنوع می کند. اگر دیابت کنترل نشده یا فشار خون بالا ، گلوکوم و پوکی استخوان دارید ، نباید دیانابول یا هر داروی دیگری مصرف کنید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است و شما باید با یک کاربر متخصص مشورت کنید.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com – به روز شده: 4 ژوئیه 1999


دیدگاهتان را بنویسید