علل سنکوپ – سنکوپ در جوانان


علل سنکوپ – سنکوپ در جوانان

سنکوپ می تواند در هر سنی و برای هر فردی از هر جنسیتی اتفاق بیفتد ، بنابراین نمی توان گفت که این اختلال برای بزرگسالان است. اما بیشتر افرادی که آنها را در دیگران می بینند یا می بینند نمی دانند چرا.

شاید آنچه شما را به این مقاله می رساند ، تمایل به اطلاع از علت درمان های آن باشد. در این مقاله قصد داریم این مشکل را از علت تا درمان این بیماری دقیق تر مورد بررسی قرار دهیم و اطلاعات مفصلی در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم.

سنکوپ چیست؟

سنکوپ یک از دست دادن هوشیاری موقت است که اغلب با جریان خون ناکافی به مغز همراه است ، همچنین غش یا “از دست دادن” نیز نامیده می شود. این اختلال معمولاً زمانی رخ می دهد که فشار خون پایین باشد (مشکل ساز است) و قلب هرگز اکسیژن را به مغز پمپ نمی کند. این عمل می تواند مثبت یا نشانه ای از بنیاد بیمار باشد.

علل سنکوپ

چه چیزی باعث سنکوپ می شود؟

سنکوپ یک علامت است که می تواند به دلایل مختلف تهدید کننده زندگی باشد. بسیاری از عوامل تهدید کننده غیرزندگی مانند گرمای شدید ، ناراحتی ، تعریق زیاد ، خستگی یا خون در پاها به دلیل تغییرات ناگهانی در وضعیت بدن ، می تواند باعث ایجاد سینوپ شود.

تعیین علت سنکوپ و هر علت بیماری نیز مهم است. با این حال ، بسیاری از بیماری های قلبی جدی مانند برادی کاردی ، تاکی کاردی یا انسداد جریان خون نیز می توانند باعث ایجاد خلاصه شوند.

سنکوپ انتقال دهنده عصبی چیست؟

سنکوپ عصبی (NMS) شایع ترین علت غش و علت شایع مراجعه به بخش اورژانس است. همچنین به نام سنکوپ رفلکس ، عصبی قلبی ، وازوواگال (VVS) یا “وازودرسور” نامیده می شود ، م effectiveثر است و بندرت نیاز به درمان پزشکی دارد.

NMS بیشتر در کودکان و بزرگسالان دیده می شود اما می تواند در هر سنی رخ دهد. این اختلال زمانی رخ می دهد که قسمتی از عصب که فشار خون و ضربان قلب را در واکنش به رویدادی مانند فعالیت ذهنی یا اضطراب تنظیم می کند ، تنظیم می شود.

NMS معمولاً در حالت ایستاده رخ می دهد و اغلب با احساس گرما ، سرگیجه ، نور ، تاری دید یا “تاریکی” همراه است. خواباندن فرد جریان خون را بازیابی می کند و هوشیار است و به پایان می رسد.

سنکوپ وضعیت ، نوعی NMS ، با فعالیتهای جسمی خاصی مانند سرفه شدید (به ویژه در مردان) ، خندیدن یا بلعیدن همراه است. اختلالات دیگر می توانند باعث سنکوپ شوند ، که همچنین می تواند از عوارض جانبی برخی از داروها باشد.

برخی از انواع سنکوپ نشان دهنده یک بیماری جدی است:

کسانی که به ورزش عادت دارند.

آنها با تپش قلب یا نارسایی قلبی مشخص می شوند.

کسانی که سابقه خانوادگی عود یا مرگ ناگهانی دارند.

    سنکوپ قلبی

سنکوپ قلب چیست؟

سنکوپ قلبی عروقی در اثر انواع بیماری های قلبی مانند برادی کاردی ، تاکی کاردی یا انواع خاصی از تشنج ایجاد می شود. این می تواند خطر مرگ ناگهانی قلبی را افزایش دهد.

افرادی که مشکوک به حمله قلبی هستند اما مشکلات جدی در بیمارستان ندارند ، می توانند با یک درمان سرپایی درمان شوند ، اما در صورت وجود یک بیماری جدی پزشکی ، بیماران باید مجدداً در بیمارستان معاینه شوند. شرایطی که ممکن است نیاز به ارزیابی و درمان بالینی داشته باشد شامل سطوح مختلف آریتمی قلبی ، ایسکمی ، تنگی شدید آئورت و آمبولی ریه است.

در صورت نیاز نارسایی قلبی در صورت لزوم ممکن است معاینه خارجی یا خارجی قلب مورد نیاز باشد. نارسایی قلبی ، فیبریلاسیون دهلیزی و سایر بیماری های قلبی می تواند این ترکیب را در افراد مسن با افزایش خطر پیری بیش از 70 سالگی تشدید کند.

علائم و نشانه های هشدار دهنده

مناطق سینوکاپیال اغلب با علائم یا نشانه های هشداردهنده همراه است. اینها شامل موارد زیر است:

• جت لگ

• اتصال زبان

بوی ضعیف

• تغییر در دمای بدن باعث احساس بی حسی یا سرما می شود.

تعریق ناگهانی و ناراحتی

بثورات پوستی

حدت بینایی ، مانند اختلال بینایی ، مسیرهای بینایی ، حدت بینایی یا رشد دانش آموز

• احساس می کنید صداها ناگهان دور می شوند.

بدن سبک و افتاده یا احساساتی مانند سر و بدن بدون وزن.

• هیچ یک

• تار شدن

• تار شدن یا احساس رفتن به اتاق

• ضربان قلب سریع

• ضعف جسمانی

• gatete

• سردرد

    سنکوپ قلبی در نوجوانی

همزمانی با جوانی و خطر

سنکوپ یک روش پیچیده است ، اما بزرگسالان بالای 80 سال بیشتر در معرض خطر بستری شدن و مرگ قرار دارند. جوانانی که بیماری قلبی ندارند ، اما در حالت ایستاده به مفصل عادت کرده اند یا بیماری یا شرایط استرس زا دارند ، کمتر در معرض بیماری قلبی قرار می گیرند.

سنکوپ قلبی بیشتر در افراد زیر 60 سال شایع است. مردان؛ وجود غلاف محبوب بذر ؛ تاری دید یا از دست دادن ناگهانی هوشیاری ؛ تب هنگام کار غش هنگام خواب معاینه قلب عادی نیست. یا سابقه خانوادگی میراث.

    سنکوپ قلبی در نوجوانی

آیا در طول سینوپ نیاز به مراجعه به پزشک دارید؟

این بیماری معمولاً نشانه یک بیماری جدی نیست ، اما در صورت بیهوشی بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید.

برای موارد زیر حتماً به پزشک خود مراجعه کنید:

• بیش از یک بار بیهوش می شوید.
بیش از دو دقیقه طول کشید تا به هوش آید.
• شما شک دارید که باردار هستید.
• وقتی غش می کنید ، دیگر نمی توانید نفس یا تنفس خود را حبس کنید.
• ضربان قلب شما تند می زند یا نامنظم است.
• قفسه سینه شما درد می کند.
شما سابقه بیماری قلبی ، فشار خون بالا یا پایین یا دیابت دارید.

وقتی به پزشک مراجعه می کنید ، معاینه فیزیکی ممکن است علت سنکوپ را مشخص کند ، اما گاهی اوقات تشخیص نیاز به تسکین دارد. این آزمایشات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• اندازه گیری فشار خون
• آزمایشات بارداری ، در صورت امکان بارداری
• الکتروکاردیوگرام (EKG) ، که فعالیت الکتریکی قلب شما را بررسی کرده و ضربان قلب شما را بررسی می کند
• برای آزمایش نحوه واکنش قلب و فشار خون به شرایط مختلف بدن ، صفحه آزمایش را بکشید
پزشک شما همچنین ممکن است در مورد سابقه پزشکی شما سوال کند ، از جمله موارد زیر:
• علائم حال و گذشته
• گزارشی از آنچه در طول فعالیت اتفاق افتاده است.
استفاده از مواد شیمیایی ، چه در قفسه و چه در قفسه

از شما خواسته می شود تا آنجا که ممکن است حادثه را با جزئیات به یاد بیاورید. این به پزشک کمک می کند تا داروهایی مانند شدت تب یا استرس ناشی از آن را تشخیص دهد.

گزینه های درمانی سنکوپ

گزینه های پزشکی چیست؟

گزینه های درمانی بستگی به علت سنکوپ و نتایج ارزیابی و آزمایش دارد. هدف از درمان این است که شما را از داشتن مناطق خاص محافظت کند.

گزینه های درمانی شامل موارد زیر است:

• مصرف داروها یا ایجاد تغییر در داروهای قبلی.
• از لباس های حمایتی یا جوراب ساق بلند برای بهبود خونریزی استفاده کنید.
تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید: ممکن است پزشک توصیه کند که وعده های غذایی کوچک و منظم بخورید. نمک (سدیم) بیشتری بخورید ، آب بیشتری بنوشید ، میزان پتاسیم را در رژیم غذایی خود افزایش دهید و از کافئین و الکل اجتناب کنید.
• هنگام ایستادن مراقب باشید.
• هنگام خواب سر خود را بلند کنید. می توانید این کار را با استفاده از بالش های دیگر یا قرار دادن سیم در زیر پاهای تخت انجام دهید.
برای فعال کردن دوره پیوند ، از اصطلاحات یا “محرک ها” اجتناب یا تغییر دهید.
• آموزش بیوفیدبک برای کنترل زودهنگام ضربان قلب
• درمان بیماری عروق کرونر قلب
• پیوند قلب ضربان قلب منظم را حفظ می کند (فقط در بیماران مبتلا به بیماری قلبی مادرزادی لازم است). دفیبریلاتور قلب قابل کاشت (ICD). این دستگاه به طور مداوم ضربان قلب و ریتم شما را کنترل می کند و یک سرعت سریع و غیر طبیعی را تصحیح می کند (فقط برای بیماران مبتلا به بیماری قلبی مادرزادی لازم است).

توصیه های انجمن قلب آمریکا

توصیه های AHA (انجمن قلب آمریکا)

1. افرادی که علائم هشدار دهنده غش ، سرگیجه و تعریق را تجربه می کنند باید بنشینند یا دراز بکشند. هرکس مبتلا به سنکوپ است باید قبل از آن توسط پزشک معاینه شود ، از جمله معاینه فیزیکی کامل و سابقه ، و همچنین فشار خون بالا و ضربان قلب.

2. الکتروکاردیوگرام (الکتروکاردیوگرام) نیز به عنوان بخشی از ارزیابی اولیه برای ارائه اطلاعات در مورد علت سنکوپ توصیه می شود. نوار قلب به طور گسترده ای در دسترس و ارزان است و می تواند اطلاعاتی در مورد علل احتمالی و خاص سنکوپ (مانند نارسایی قلبی) ارائه دهد. آزمایش های دیگر مانند آزمایش های کاهش وزن ، بررسی هولتر و اکوکاردیوگرام ، ممکن است برای رد سایر بیماری های قلبی مورد نیاز باشد.

3. نوار قلب برای کودکان و بزرگسالان مبتلا به سینوپ توصیه می شود. در صورت مشکوک به حمله قلبی ، کاردیومیوپاتی یا آریتمی ، سایر آزمایشات غیر جراحی مورد نیاز است.

4- اگر تشخیص اولیه واضح نباشد ، این مدل برای بیماران بسیار مفید است. فشار و ضربان قلب هنگامی که روی تخته دراز می کشید و تخته را خم می کنید اندازه گیری می شود. افراد مبتلا به NMS اغلب به دلیل فشار خون سریع و تپش قلب در شیب غش می کنند. وقتی مردم دوباره به پشت می نشینند ، خون و نور آنها باز می گردد.

بیماران مبتلا به VVS و بدون مشکلات جدی سلامتی اغلب می توانند در یک محیط سرپایی درمان شوند. برای بزرگسالان ، راه بهتر برای کار با متخصص سالمندان می تواند کمک کننده باشد.

6. برای افرادی که کم آب هستند ، افزایش مصرف نمک و مصرف آب ممکن است برای جلوگیری از تماس بسیار مفید باشد. این توصیه – و همچنین حذف یا کاهش داروهای فشار خون پایین و دیورتیک ها – همچنین برای افرادی که در این شرایط یافت می شوند بی خطر است.

7. استفاده بیش از حد از نمک و آب می تواند برای بسیاری از بیماران اطفال مفید باشد ، اما تأثیر آن در افراد مبتلا به NMS مشخص نیست. سایر تغییرات زندگی مانند ورزش نیز می تواند برای کودکان خردسال مفید باشد.

آینده سنکوپ

مطالعات نشان داده است که دوره های غش منظم ، کیفیت زندگی در بزرگسالان مسن و کودکان بیمار کاهش می یابد ، اما مطالعات موثرتر شامل کیفیت زندگی ، بیکاری و شرایط مورد نیاز برای کار است. علاوه بر این ، سایر مطالعات شامل کیفیت زندگی ، از دست دادن شغل و توانایی عملکرد به عنوان پیامدها و درک بهتر رابطه سیناپسی علائم ، علل و بیماری های زمینه ای و نتایج متفاوت است.

نتایجی که اظهار شده

برای اثبات علت سنکوپ و درمان آن نیاز به مشورت با متخصص است. خوشبختانه ، بسیاری از کمک های پزشکی وجود دارد که اکنون می تواند کمک کننده باشد. کلینیک قلب و عروق اکسیر با تمرکز بر بیماری های قلبی و دیابت می تواند یکی از بهترین مراکز در تشخیص و درمان این نوع بیماری ها باشد. در صورت ابتلا به چنین بیماری هایی ، می توانید با این سایت تماس بگیرید و به دنبال درمان باشید.
منبع:
https://www.heart.org
https://my.clevelandclinic.org
https://www.healthline.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید