علل سرگیجه هنگام نوشیدن آب


سرگیجه یک احساس زشت و ناراحت کننده است که در معده خود احساس می کنید و باعث می شود احساس استفراغ کنید. علت آن عفونت ، عفونت معده ، بارداری یا حتی بوی بد است .. Nusea بوی بد دهان است که معمولاً قبل از استفراغ ایجاد می شود. ادرار کردن عبارت است از تخلیه معده به دهان.

علل سرگیجه هنگام نوشیدن آب

اغلب ، علت سرگیجه مشخص نیست. سرگیجه و استفراغ یک بیماری نیست ، اما علائم بسیاری از بیماری ها است ، مانند:

ذهن را به ماشین یا دریا ببرید (غلت بزنید یا به دریا بیفتید)

معجزه های بارداری

دوتا از دارو

درد حاد

احساس غم و اندوه (مانند ترس)

بیماری کیسه صفرا

غذای تلخ

باکتری ها (مانند “آنفولانزا”)

پرخوری

به سایر بوها یا بوها پاسخ دهید

حمله قلبی

اندیشه ها

تومور مغزی

صدمه

برخی از انواع سرطان

مصرف بیش از حد یا سایر بیماریهای روانی

از دست دادن عملکرد تنفسی (بیماری مشاهده شده در افراد مبتلا به دیابت)

مصرف الکل یا مصرف زیاد الکل

ایلئوس

ضمیمه

علل استفراغ با افزایش سن متفاوت است. برای کودکان ، استفراغ معمولاً در اثر عفونت باکتریایی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، پوسیدگی (بیماری حرکتی) ، غذای بیش از حد یا ناکافی ، سرفه یا زخم معده و بیماری هایی که کودک می تواند ایجاد کند ، ایجاد می شود. دلایل نمایش وقتی در مدت زمان کوتاهی رخ می دهد ، در اثر سرگیجه یا استفراغ به دلیل مسمومیت غذایی ، ورم معده (قرمزی مخاط معده) ، زخم یا پرخوری ایجاد می شود. سرگیجه یا استفراغ یک تا هشت ساعت بعد از غذا نیز ممکن است نشان دهنده مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، برخی از باکتری های منتقله از راه غذا ، مانند سالمونلا ، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا معمولاً بدون تأثیر بر رویای خود ، اما می تواند نشانه بیماری جدی تری باشد. نمونه هایی از بیماری های جدی که ممکن است باعث سرگیجه یا استفراغ شوند شامل زخم ، مننژیت (بیماری پوشش داخلی مغز) ، اختلالات گوارشی ، بزرگ شدن مغز و فلج مغزی است. میزان کم آبی در بزرگسالان کمتر است ، زیرا اغلب علائم کم آبی بدن (مانند افزایش تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تجربه می کنند. اما کودکان خردسال بیشتر مستعد کم آبی هستند ، به ویژه اگر از اسهال نیز رنج می برند ، زیرا اغلب نمی توانند علائم کم آبی را گسترش دهند.

اگر به دلیل سرگیجه قادر به خوردن یا نوشیدن نیستید ، ممکن است از نظر جسمی بیمار باشید. سرگیجه نیز نشانه کم آبی بدن است ، اما نوشیدن بیش از حد ممکن است با احساس سیری در معده سرگیجه شما را بیشتر کند. وقتی احساس آرامش می کنید آب بنوشید. اگر آب معده را دوست ندارید ، چای یا آب را با میوه تازه امتحان کنید. استفراغ مکرر در دوران بارداری ناشی از عدم تعادل آب و مواد معدنی است که در زنان باردار شایع است.

چگونه از سرگیجه و استفراغ جلوگیری کنیم؟

به آرامی میزان مایعات خود ، از جمله آب را افزایش دهید

به جای سه وعده غذایی بزرگ در طول روز وعده های غذایی کوچک بخورید.

آی لمو

از خوردن غذاهای شیرین خودداری کنید.

سعی کنید غذاهایی بخورید که به دمای اتاق رسیده است

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید ، نه هنگام غذا.

تنفس عمیق یکی از راه های مدیتیشن است. اما شما همچنین می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید تا ذهن دردناک شما پاک شود. به آرامی از طریق بینی نفس بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید و به آرامی نفس بکشید. چندین بار این کار را تکرار کنید تا سرگیجه برطرف شود.

لیموها حاوی اسید سیتریک هستند ، یک ترکیب طبیعی که به نظر می رسد به هضم غذا و آرامش معده کمک می کند. سعی کنید آب تازه به آب اضافه کنید و در طول روز خیس کنید. اگر سرگیجه ناشی از زخم است ، نوشیدن آب گرم و آب لیمو ممکن است دهان شما را تحریک کند. با این حال ، نوشیدن بیش از حد آب لیمو در مدت زمان کوتاه می تواند سرگیجه را بدتر کند. پنهان کردن بوی لیمو ، مانند خوردن لیمو ، ممکن است سرگیجه را از بین ببرد.

برای کمک به سرگیجه ، کمی چالش تازه بخورید. همچنین می توانید چای بنوشید

طبق یک مطالعه ، استنشاق اسانس نعناع یا برگهای تازه نعناع نیز می تواند سرگیجه را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان سرگیجه فقط به صورت دارویی است. هرچه بیشتر در سرگیجه خود بنشینید ، بیشتر احساس سرگیجه خواهید کرد.

نتیجه گیری: در واقع ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس سرگیجه می کنید ، ممکن است به دلیل کمبود آب یا دلایل دیگر ناشی از این علامت (سرگیجه) باشد.

گردآوری و ترجمه: عاطفه صادقی

اطلاعات

https://www.webmd.com/digestive-disorder/digestive-diseases-n تهوع- استفراغ

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-nausea

https://www.quora.com/Why-am-I- احساس- تهوع- بعد از نوشیدن-مقدار زیادی آب

دیدگاهتان را بنویسید