علت قارچ ناخن چیست و چگونه درمان می شود؟


آسیب به سم ناخن ها یک مشکل شایع است. عفونت های گاز می توانند هر قسمت از بدن را درگیر کنند. این قارچ معمولاً در بدن و روی پوست همراه با باکتری های مختلف یافت می شود. اما وقتی قارچ شروع به رشد می کند ، می تواند باعث عفونت شود.

مشکلات عفونت باکتریایی

Onychomycosis ، که به آن tinea unguium نیز گفته می شود ، یک بیماری عفونی است که ناخن های دست یا پا را درگیر می کند.
عفونت های قارچی معمولاً با گذشت زمان رخ می دهند ، بنابراین هرگونه تغییر سریع در ظاهر یا وضعیت کلی ناخن ممکن است در ابتدا بسیار حساس باشد. این مشکلات جدی نیستند اما ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا بهبود یابد.

آیا عفونت ناخن دارید؟

سرمازدگی ناخن معمولاً روی ناخن های پا تاثیر می گذارد ، اما شما می توانید این مشکل را در ناخن های پا نیز مشاهده کنید.
اگر این مشکل را دارید ، کناره های ناخن زرد می شود و لبه های بریده شده می افتند و پوست رنگی سفید می شود.

موارد دیگر قارچ ناخن از نوک ناخن شروع می شود. انگشتان پا با لکه ها و خطوط زرد روشن پوشانده شده اند و رنگ در مسیرهای متوسط ​​پوست خودنمایی می کند.

عفونت معمولاً به مرکز ناخن ها گسترش می یابد و باعث تغییر رنگ ناخن و گاهی ضخیم شدن قطعات می شود.
در این نوع عفونت ، ناخن انعطاف پذیر است و قسمت هایی از ناخن می تواند بشکند. گاهی کل ناخن آویزان می شود. این مشکل می تواند باعث ایجاد درد و تورم در پوست اطراف ناخن شود.

علل عفونت ناخن
راه حل های پیشنهادی برای این مشکل:

Kulimi fao ضد قارچ درمان عفونت تا 12 ماه طول می کشد و همیشه م effectiveثر نیست
از کرم نرم کننده استفاده کنیدبه مدت 2 هفته برای نرم کردن ناخن ها برای از بین بردن ناحیه لکه دار استفاده کنید
وقتی مشاهده می کنید که ناخن های سالم از نوک ناخن رشد می کنند ، عفونت درمان می شود.

درمان تب حصبه توسط پزشک عمومی:

پزشک اغلب برای جلوگیری از عفونت داروهای ضد قارچ تجویز می کند. قبل از تجویز درمان ، باید نمونه ای از ناخن گرفته و به آزمایشگاه ارسال شود تا نوع عفونت موجود روی ناخن مشخص شود.
گاهی اوقات ممکن است لازم باشد بیمار تا 6 ماه داروهای ضد قارچ مصرف کند. داروها می توانند عوارض جانبی داشته باشند ، از جمله:

سردرد
مگسو
از دست دادن طعم و مزه
احساس بیماری و تنگی نفس
اگر باردار هستید یا شرایط خاصی دارید ، ممکن است نتوانید داروهای ضد قارچ مصرف کنید زیرا این داروها می توانند به کبد آسیب برسانند.
ناخن هایی که به شدت آسیب دیده اند گاهی نیاز به برداشتن دارند. این جراحی یک جراحی جزئی است که انجام می شود اما ناحیه آرام می شود (تحت بی حسی موضعی).

سایر درمان ها:

درمان با اشعه

لیزرها برای از بین بردن قارچ ها استفاده می شوند که گران هستند و ممکن است گران هم باشند. در حال حاضر شواهد کمی از درمان دائمی وجود دارد زیرا اکثر مطالعات بیماران را به مدت 3 ماه دنبال می کنند.

از عفونت قارچی ناخن جلوگیری می کند

عفونت قارچی ناخن زمانی رخ می دهد که پای فرد دائماً گرم و مرطوب است. به عنوان مثال ، اگر شما به عنوان یک ورزشکار برای مدت طولانی کفش ورزشی می پوشید و پاهایتان گرم و عرق کرده است ، احتمال عفونت بیشتر است.

مشکلات عفونت باکتریایی

اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از قارچ ناخن آلوده:

فعالیتهای مجاز:

پا را با عفونت سریع درمان کنید تا از سرایت این مشکل به ناخن های دیگر جلوگیری شود.
پای خود را تمیز و خشک نگه دارید
هر روز جوراب تمیز بپوشید
در باشگاه یا استخر صندل بپوشید
کفش های قدیمی را در بیاورید

فعالیت غیر مجاز:

از کفش هایی که پای شما را گرم و عرق می کند ، استفاده نکنید
شعر خود را به اشتراک نگذارید

کفش دیگران را نسازید
از ناخن های معمولی یا قیچی استفاده نکنید

چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به تاول تب هستند؟

دلایل زیادی برای عفونت ناخن وجود دارد. هر کدام درمان خاص خود را دارند. اگرچه می توان از بسیاری از علل تمیز کردن لاک ناخن جلوگیری کرد ، اما تعدادی از عوامل خطر وجود دارد که می توانند خطر را افزایش دهند.

علائم بیماری قارچی ناخن

موارد زیر دلایل احتمالی قارچ ناخن هستند:

فرد مبتلا به دیابت است
فرد مبتلا به بیماری است که باعث گردش خون ضعیف می شود
سن فرد بالای 65 سال است
مرد میخ کاشته است
در یک استخر عمومی شنا کنید
مرد زخم ناخن دارد
مرد روی ناخن ها پوست دارد
انگشتان یا انگشتان پا را برای مدت طولانی مرطوب کنید
انسان ضعف ضعیفی دارد
کفش های بسته مانند کفش تنیس یا چکمه بپوشید

ماسانی:

بیماری ناخن در مردان بیشتر از زنان و این بیماری در بزرگسالان بیشتر از کودکان شایع است. اگر اعضای خانواده شما مستعد ابتلا به این نوع عفونت های قارچی هستند ، می توانید آنها را نیز دریافت کنید.

بزرگسالان بیشتر به فلج مزمن مبتلا می شوند زیرا فشار خون آنها بد است. ناخن ها نیز به آرامی رشد می کنند و سن آنها افزایش می یابد.

مشکلات اصلی ناخن ها عبارتند از:

بازسازی باکتری ها
از دست دادن دائمی ناخن های آسیب دیده
فائو آلوده بود و مهم نبود
این بیماری به سایر قسمت های بدن و شش قسمت از جریان خون سرایت می کند
عفونت پوستی به نام سلولیت ایجاد می شود
در صورت ابتلا به دیابت و عفونت ناخن ، مراجعه به پزشک بسیار مهم است. افراد مبتلا به دیابت در معرض خطر بیشتری برای ایجاد عوارض جانبی جدی ناشی از این بیماری ها هستند. در صورت تشخیص دیابت و فکر می کنید بیماری ناخن دارید ، حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

درمان عفونت های باکتریایی

با قارچ ناخن قارچی زندگی کنید

برای برخی از افراد ، درمان عفونت باکتریایی قابل درمان دشوار است و چرخه اول داروها ممکن است مثر نباشد. عفونت ناخن درمان نمی شود مگر اینکه ناخن جدیدی از عفونت رشد کرده باشد.

اگرچه رشد ناخن جدید نشان می دهد که ناخن دیگر تحت تاثیر قرار نمی گیرد ، اما ممکن است بیماری دوباره عود کند. در موارد شدید ، آسیب به ناخن می تواند دائمی باشد و ناخن باید برداشته شود.

برای برخی از افراد ، درمان عفونت باکتریایی مزمن دشوار است و چرخه اول داروها ممکن است مثر نباشد. عفونت ناخن درمان نمی شود مگر اینکه ناخن جدیدی از عفونت رشد کرده باشد.

اگرچه رشد ناخن جدید نشان می دهد که ناخن دیگر تحت تاثیر قرار نمی گیرد ، اما ممکن است بیماری دوباره عود کند. در موارد شدید ، آسیب به ناخن می تواند دائمی باشد و ناخن باید برداشته شود.

اولین مرکز بهداشت با مجوز معتبر از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، ما آماده ایم تا با تجربیات و کادر متخصص خود به موقع در خدمت شهروندان عزیز باشیم.

پرسنل مجرب این مرکز در زمینه پرستاران بزرگسال ، پزشکان پرستار و پرستاران اطفال همواره با مرور آخرین سطوح خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آن را راحت و مفید ساخته اند.ایمنی عزیزان شما اولویت اصلی وی است. برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مصاحبه رایگان انجام دهید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً این مقاله را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید