علت اصلی کم کاری تیروئید چیست؟


“دکتر ، چرا کم کاری تیروئید دارم؟”

2 رایج ترین پاسخی که دریافت خواهید کرد عبارتند از: “این به خاطر یک ژن است” و “این به دلیل یک بیماری خود ایمنی است و سیستم ایمنی بدن شما به تیروئید شما حمله می کند. این بیماری هاشیموتو و در برخی موارد بیماری گریوز نامیده می شود. “

بیایید هر دو پاسخ را بررسی کنیم.

ژن

اگر ژن تا حد زیادی مسئول غده تیروئید است بنابراین چرا غده تیروئید در 50 سال گذشته ، زمانی که انسانها صدها هزار سال بر روی زمین زندگی کرده اند ، پیشرفت کرده است؟ ژن ها در 50 سال گذشته چگونه تغییر کرده اند؟

بیماری خودایمنی

تیروئید به دلیل بیماریهای خودایمنی به وجود می آید ، اما چرا بیماریهای خود ایمنی اتفاق می افتند؟ آیا ارزش دانستن ندارد؟ مگر اینکه به ریشه اصلی مشکل دسترسی داشته باشید متأسفانه ، افراد زیادی سعی نکردند علت اصلی را پیدا کنند.

هدف این مقاله تجزیه و تحلیل علت زمینه ای بیماری تیروئید است. شناسایی مشکل نیمی از نبرد پیروز شده است. به نظر می رسد هر دو دلیل فوق برای کم کاری تیروئید نشان می دهد که هیچ چیزی خارج از کنترل ما نیست. و ما نمی توانیم این بیماری را خیلی کنترل کنیم. که اینطور نیست

تیروئید را بیماری مزمن نیز می نامند. به همین دلیل چیز زیادی در مورد آن وجود ندارد و “وقتی تیروئید است همیشه یک تیروئید خواهد بود. “” بیماریها با آخرین نفس به پایان می رسند “، که کاملاً درست نیست.

علت اصلی بروز تیروئیدها 7 دلیل اصلی مربوط به شیوه زندگی است. و خبر خوب این است که می توان با این علل سبک زندگی مقابله کرد. و در نتیجه کم کاری تیروئید ما را کنترل می کند

علت اصلی 1: سوء تغذیه

احتمالاً در مورد اهمیت ید برای عملکرد مناسب غده تیروئید شنیده اید. هورمون های تیروئید غنی از ید هستند. و کمبود ید می تواند باعث کم کاری تیروئید و گواتر شود. (تورم غده تیروئید)

نه تنها ید بلکه حاوی سایر مواد مغذی مهم نیز می باشد برخی از غالباً نادیده گرفته می شوند اما نقش مهمی در عملکرد تیروئید دارند:

 • فولاد ، روی ، ویتامین E ، B2 ، B3 ، B6 ، C
   • برای سنتز هورمون های تیروئید مورد نیاز است.
   • تبدیل T4 به T3 ضروری است.
  • ثابت شده است که کمبود ویتامین D با بیماری های خود ایمنی ، از جمله بیماری گریوز و تیروئیدیت هاشیموتو ارتباط دارد.

مردم تمایل دارند که غذا را با خوردن کمتر مرتبط کنند. اما خوردن یعنی خوردن بیشتر. خوردن رژیم غذایی معقول تر برای تامین تمام مواد مغذی برای عملکرد مناسب بدن.

علت اصلی 2: اضافه وزن

مردم اغلب تصدیق می کنند که کم کاری تیروئید باعث افزایش وزن می شود. اما عکس آن نیز صادق است.

جمعیت چاق دقیقه دارد. 86٪ افزایش خطر کم کاری تیروئید تحت بالینی

چرا چاقی باعث کم کاری تیروئید می شود؟

 1. متاستودی درباره گزارشات تیروئید ، “چاقی یک فرایند التهابی مزمن با درجه پایین است. بنابراین ، سایتوکاین ها و سایر نشانگرهای التهابی ناشی از بافت چربی اضافی افزایش می یابد. این افزایش سیتوکین های التهابی ممکن است بیان mRNA سمپورتر سدیم/یدید را مهار کند. سپس بر میزان جذب یدید سلول های تیروئید انسان تأثیر می گذارد. “
 2. اضافه، “لپتین ، عاملی که توسط سلولهای چربی تولید می شود ، نیز در التهاب مزمن نقش دارد. ممکن است منجر به تغییرات مورفولوژیکی در غده تیروئید شود. ” [1]

کم کاری تیروئید و افزایش وزن یک چرخه معیوب است. اگر می خواهید بر کم کاری تیروئید غلبه کنید و اگر اضافه وزن دارید این #1 کاری است که باید انجام دهید.

علت سوم: عدم تعادل باکتری ها در روده.

“ما همه می دانیم آنتی بیوتیک ها چیست. اما چند نفر از ما درباره به اصطلاح آنتی بیوتیک می دانیم؟ “پروبیوتیک”؟ اینها میکروارگانیسم هایی مانند مخمر یا باکتری های خوب هستند که برای افزایش سلامت شناخته شده اند. اغلب در مکمل ها و غذاهایی مانند ماست و دوغ یافت می شود. استفاده از باکتری های زنده به عنوان بخشی از رژیم غذایی ممکن است عجیب به نظر برسد. اما این برای شما عادی و خوب است. ”

بیت های جالب

معده انسان حاوی تریلیون ها باکتری خوب است. آیا این شگفت انگیز نیست؟ این عدد حداقل 10 برابر بیشتر از تعداد کل سلول های بدن است.

نسبت باکتری های خوب به باکتری های بد در روده شما معمولاً 85: است: هنگامی که این نسبت را حفظ می کنید ، 15 است. شما سالم خواهید بود و به راحتی می توانید وزن خود را کاهش دهید. پروبیوتیک ها به حفظ سلامت روده و کمک به هضم و جذب غذا کمک می کنند.

پروبیوتیک ها در کشک و دوغ یافت می شوند. با این حال ، زیرا بسیاری از ما پروبیوتیک های کافی در رژیم غذایی روزانه خود دریافت نمی کنیم. نسبت باکتری های خوب کاهش می یابد. و ما اغلب از اختلالات گوارشی و کاهش ایمنی رنج می بریم.

میکروبیوم روده همچنین بر جذب مواد معدنی مهم برای غده تیروئید تأثیر می گذارد. از جمله ید ، سلنیوم ، روی و آهن ، که همه آنها برای عملکرد تیروئید ضروری هستند و ارتباط مشخصی بین اختلال عملکرد تیروئید و سطوح تغییر یافته این مواد معدنی وجود دارد. [2]

علت اصلی 4: مسمومیت

پزشکان در مورد این واقعیت صحبت می کنند که بیماری هاشیموتو به این دلیل رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن شروع به حمله به غده تیروئید می کند. اما چرا چنین شد؟ سیستم ایمنی بدن برای محافظت از ما طراحی شده است. ما را نابود نمی کند ، پس چرا ما عشق (سرپرست) شدن عبادی (ویرانگر)؟

در میان عوامل دیگر پاسخ ممکن است در سم نهفته باشد. در 2 مرحله اتفاق می افتد:

 • غده تیروئید برای تولید هورمون های تیروئید به ید و سلنیوم نیاز دارد. بسیاری از سموم محیطی با ید و سلنیوم اشتباه گرفته شده و در غده تیروئید تجمع می یابند.
 • سپس بدن آنتی بادی هایی را برای مبارزه با این سموم انتخاب می کند. و در این فرآیند به غده تیروئید نیز حمله می کند.

با امیدواری ، می بینید که سموم نامرئی در زندگی ما باعث همه گیری تیروئید می شوند.

چهار فلزات سنگین خاص بیشترین آسیب را دارند: آلومینیوم ، کادمیوم ، سرب و جیوهاینها در نیازهای روزانه ما مانند پلاستیک ، خوشبو کننده ، باتری و غیره یافت می شوند. رها کردن همه آنها ممکن نیست. اما تحقق این امر ما می توانیم خسارت را کاهش دهیم

علاوه بر این ، آفت کش ها ، علف کش ها قارچ کش معمولاً برای محصولات کشاورزی ما استفاده می شود ، یکی از رایج ترین منابع مواد سمی است. حتی شیر مملو از هورمون ها است. این به این دلیل است که اکثر گاوها برای افزایش عملکرد شیر خود تزریق می شوند. هنگام پرداخت هزینه غذای ارگانیک ما نگران افزایش قیمت هستیم. اما قیمتی را که در بلند مدت با سموم دفع مواد غذایی سنگین می پردازیم در نظر بگیرید.

علت اصلی 5: استرس و کمبود خواب

استرس و کم خوابی دو مورد از گزارش نشده ترین علت ها هستند. بیایید با علم درباره بدتر شدن علائم تیروئید صحبت کنیم.

Healthline گزارش می دهد ، “اثرات استرس بر تیروئید با کند کردن متابولیسم بدن ایجاد می شود. این راه دیگری برای ارتباط استرس و افزایش وزن است. هنگامی که غده تیروئید در هنگام استرس کند می شود سطوح تریودوتیرونین (T3) و تیروکسین (T4) کاهش می یابد.علاوه بر این ، تبدیل T4 به T3 ممکن است رخ ندهد. این منجر به سطوح بالاتری از T3 معکوس می شود. ”

مقصر دیگری نیز وجود دارد: هورمونی به نام کورتیزول. وقتی استرس دارید یا کمتر می خوابید ، کورتیزول ترشح می شود. و کورتیزول زیاد می تواند به تیروئید شما آسیب برساند.

این اجازه نمی دهد تیروئید شما به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید کند و علائم شما را بدتر کند. شما یک دلیل دیگر برای کاهش سطح استرس و داشتن یک خواب راحت دارید.

علاوه بر این ، مطالعات نشان داده اند که کمبود خواب و خواب بیش از حد با عملکرد تیروئید تداخل دارد. 7-8 ساعت خواب بهترین زمان خواب است. [3]

علت اصلی 6: سبک زندگی بی تحرک

از این مطالعه مشخص شد که “عملکرد تیروئید در بیماران تیروئیدی که به طور منظم ورزش می کنند بهبود می یابد. این به این دلیل بود که سطوح TSH کاهش یافت و T3 و T4 در گروه تمرین عادی افزایش یافت. “[4]

ورزش همچنین به افزایش متابولیسم و ​​کاهش وزن کمک می کند. هر دوی اینها به عملکرد بهتر غده تیروئید کمک می کند.

علت 7: التهاب داخلی

“من همیشه به التهاب به عنوان یک زخم دردناک یا تورم بافت فکر می کردم. این واکنش بدن به حذف سلولهای آسیب دیده یا عوامل محرک قبل از شروع روند بهبودی است. التهاب نامرئی چیست؟ “میرا ، یکی از مشتریان ما پرسید.

“به آن التهاب داخلی می گویند. این یکی از علل اصلی چاقی ، دیابت ، تیروئید و سایر بیماریها است. نه دردناک است و نه قابل مشاهده. اما بسیار کشنده است. این آتشی است که سیستم دفاعی بدن هنگام مبارزه با مواد حساسیت زا ، سموم ، استرس و غذای بد پنهان می کند. “من برای او توضیح دادم.

هاگرچه این التهاب خطرناک است اما ما هیچ ضد عفونی کننده ای نداریم که بتواند آن را درمان کند. التهاب ناشی از مصرف زیاد کربوهیدراتهای تصفیه شده ، قندها ، چربیهای ترانس و چربیهای التهابی امگا 6 است. شیرین کننده های مصنوعی ، گلوتن ، محصولات لبنی عفونت های مزمن ، استرس ، روغن های گیاهی فرآوری شده حساسیت های پنهان غذایی و حساسیت ها و غیره می تواند باعث بیماری هایی از جمله آنفولانزا ، چاقی ، حتی سرطان شود!

هر فرد متفاوت است و عوامل مختلفی منجر به التهاب می شود. ابتدا باید تمام علائم التهابی را که تجربه می کنید پیدا کنید و سپس آنها را از بین ببرید. می دانید که به دقت طراحی شده است تا به شما کمک کند بفهمید چه چیزی باعث التهاب شما می شود. تا بتوانید با مشکل کنار بیایید

اکنون که علت تیروئید خود را می دانید این شما هستید که تصمیم می گیرید آیا می خواهید با این علل زمینه ای برخورد کنید یا فقط بر مدیریت علائم با کمک داروهای هورمونی اضافی تمرکز کنید.

در Possible ، ما برای حمله به همه این علل اصلی تلاش می کنیم. و به هزاران بیمار تیروئیدی در مدیریت و بازگرداندن کم کاری تیروئید کمک کرده است. ما یک تیم متشکل از 50 متخصص تغذیه و پزشک داریم که هر روز کار می کنند تا جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنند. استفاده از غذا به عنوان دارو

دیدگاهتان را بنویسید