علائم و مشکلات هایپرلیپیدمی ، تاثیر چربی خون بر کیفیت قلب


علائم و عوارض هایپرلیپیدمی ، تأثیر چربی خون بر عملکرد قلب

چربی خون بالا ؛ هنگام مطالعه و بازخوانی ، بدن انسان برای متابولیسم به چربی نیاز دارد. اما میزان خون چربی در بدن باید با مقدار طبیعی یکسان باشد.

سطوح بالای کلسترول یا تری گلیسیرید در بدن باعث رسوب چربی در دیواره عروق می شود و منجر به چربی خون می شود. آنچه باعث افزایش چربی خون می شود و شما باید از خوردن بیش از حد چنین چیزهایی اجتناب کنید فست فود ، چربی و غذاهای سرخ کرده و سالم است.

در صورت تشخیص چربی خون بالا ، ممکن است در خطر بیماری قلبی باشید. در این مقاله ، ما می خواهیم در مورد علائم هایپرلیپیدمی ، وضعیت طبیعی آن در بدن ، درمان هایپرلیپیدمی و هر آنچه که باید در مورد این بیماری بدانید ، صحبت کنیم ، بنابراین تا انتهای این مقاله با بخش ما همراه باشید.

چربی خون و انواع چربی خون

انواع اصلی چربی در خون

دو چربی عمده در خون ما وجود دارد ، یعنی:

  • کلسترول

  • سه گلیسیرید

تری گلیسیرید

سرگرمی او چربی خون بالا اغلب با تری گلیسیرید و کلسترول همراه است. تری گلیسیریدها چربی هایی هستند که از طریق خوردن غذاهای پرکالری و ناسالم وارد بدن شما می شوند. وقتی این مواد ناسالم وارد بدن می شوند ، بدن مقداری از کالری را به گلیسیرید تبدیل کرده و در سلول های چربی ذخیره می کند.

اما آیا این تری گلیسیریدها همگی برای بدن مضر هستند؟ باید به جواب نه بگویم. برخی از تری گلیسیریدها برای عملکرد برخی سلول ها ضروری هستند. اما در صورت زیاد بودن اندازه ناسالم نیز وجود دارد.

علت ایجاد تری گلیسیرید در بدن چیست؟

اندازه و وزن یکی از تنها عواملی است که باعث افزایش تری گلیسیرید خون می شود.

افرادی که آرام یا آرام هستند ممکن است تری گلیسیرید بالایی داشته باشند.

سیگار کشیدن و نوشیدن الکل این چربی را در بدن افزایش می دهد.

رژیم های پرچرب در کاراته باعث افزایش تری گلیسیرید می شود.

فرد دارای تری گلیسیرید بالا ، LDL بالا و HDL پایین است.

کلسترول

کلسترول در تمام سلول های بدن ما وجود دارد. کلسترول چربی است که به جریان خون تجزیه نمی شود بلکه توسط لیپوپروتئین ها به داخل و خارج سلول منتقل می شود (لیپوپروتئین ها ترکیبی از پروتئین ها و چربی ها هستند که چربی را به جریان خون منتقل می کنند).

دو نوع کلسترول در بدن ما وجود دارد:

لیپوپروتئین LDL با چگالی کم

لیپوپروتئین HDL بالا

کلسترول به دو صورت در بدن تولید می شود:

کلسترول ، ساخته شده توسط خود بدن. بیشتر خون بدن ما از کبد در حدود 1000 میلی گرم در روز ساخته می شود.

کلسترول در بدن در اثر خوردن غذا ایجاد می شود. خوردن غذاهایی مانند فلفل قرمز ، مرغ ، ماهی و محصولات لبنی باعث ورود کالج به بدن ما می شود. زرده تخم مرغ تنها غذاهایی است که قند بالایی دارد.

اهمیت قند خون بالا و چربی خون بالا

اهمیت کلسترول در بدن

شاید فکر کنید وقتی در مورد فشار خون بالا صحبت می کنیم ، باید به فشار خون فکر کنیم ، اما داشتن دانشگاه در بدن ما بسیار مهم است. زیرا کبد ، طحال و مغز برای عملکردهای طبیعی خود به کلسترول نیاز دارند.

کلسترول نیز مورد نیاز است تا بدن بتواند سلولهای بیشتری و هورمونهای بیشتری بسازد و تثبیت کند و تولید ویتامین D و استفاده از ویتامین ها به چربی تجزیه شود.

LDL:

LDL نوعی کلسترول بد است که توسط بدن نیز تولید می شود. بدن همچنین از لیپوپروتئین ها از طریق غذاهای خاصی مانند چربی قرمز و محصولات شیر ​​استفاده می کند.

کلسترول بد با برخی از چربی ها و سایر موادی که از جریان خون ما خارج می شوند و به دیواره رگ ها می چسبند ترکیب شده و عروق را مسدود می کند.

ورزش ضعیف جریان آن را به فرد کاهش می دهد و منجر به بیماری قلبی می شود. در نتیجه ، بسیاری از مردم از بیماری های قلبی و سکته مغزی رنج می برند.

VLDL:

VLDL دارای محتوای گلیسیرید بالایی در بدن است. این ذرات باعث افزایش سطح کلسترول می شوند ، بنابراین با افزایش سن ، سطح کلسترول باعث گسترش عروق خونی می شود. اگر فردی با VLDL بالا هستید ، باید بلافاصله به پزشک مراجعه کرده و درمان را از همین حالا شروع کنید. از آنجا که VLDL حاوی مقدار زیادی تری گلیسیرید است ، برای شما بسیار خطرناک است.

HDL:

HDL که مشابه لیپوپروتئین بالا است ، به دلیل داشتن کلسترول خوب معروف است ، اما باید بگویم که HDL کلسترول بد را به کبد باز می گرداند. این کلسترول نوعی محافظت از قلب ما است.

مقادیر طبیعی چربی خون

برای بسیاری از مردم ، س importantال مهم این است که مقدار طبیعی و سالم چربی خون در بدن چقدر باید باشد؟ مقدار توصیه شده تری گلیسیرید باید کمتر از 150 میلی گرم در دسی لیتر باشد.

علاوه بر این ، مقدار کلسترول توصیه شده باید کمتر از 200 میلی گرم در دسی لیتر باشد تا چربی خون طبیعی خود را داشته باشید ، در غیر این صورت ، اگر کم یا زیاد باشد ، باید به دلیل مراجعه به یک تخصص باشد.

فشار خون بالا و چربی خون بالا

علائم چربی خون در پاسخ به آزمایشاتی که انجام داده اید

با یک آزمایش خون ساده ، می توانید میزان چربی خون در بدن خود ، ضلع شمالی کلسترول و تری گلیسیرید را اندازه گیری کنید. لازم به ذکر است که قبل از انجام این آزمایش ، نباید 12 ساعت قبل از انجام آزمایش خون آب بنوشید.

چربی خون در کسری به نام میلی مول در لیتر خون بیان می شود:

• سطح کل قند خون زیر 5mmol / L.

• سطح LDL زیر 3mol / L.

سطح HDL 1 میلی مول / لیتر

• تری گلیسیرید بالا زیر 2mmol / l.

افرادی که دچار حمله قلبی شده اند باید هر سال چربی خون خود را اندازه گیری کنند. این نیاز مهمی برای این افراد است.

اگر نمونه شما نشان داد که کلسترول شما بیشتر از L.5 / mmol است و سابقه آنژین یا بیماری قلبی دارید ، حتماً استاتین هایی مانند سیمواستاتین و آتوواستاتین مصرف کنید تا کلسترول شما کاهش یابد.

به یاد داشته باشید اگر آزمایش خون شما mg / dL 240 را نشان داد ، شما فردی هستید که فشار خون بالا دارد. و بنابراین باید سعی کنید چربی خون خود را به سطح طبیعی افزایش دهید. زیرا در غیر این صورت ممکن است از بیماری قلبی و حتی حمله قلبی و شوک رنج ببرید.

علائم چربی خون بالا

علائم چربی خون بالا

افراد مبتلا به فشار خون بالا علائم زیر را دارند:

افرادی که فشار خون بالا دارند احساس سنگینی ، خستگی یا خارش می کنند.

اگر فشار خون شما بالا است ، احساس می کنید که همیشه بخوابید.

• این افراد احساس سوزش و سوزش در پا دارند.

آنها در پاها و پاها احساس درد می کنند.

این افراد احساس سردرد و سنگینی می کنند.

• دهان آنها خشک و تلخ است.

• مردم و فشار خون بالا وجود دارد سرگیجه و وزوز گوش دارند.

• افراد مبتلا به فشار خون بالا احساس سرگیجه و سنگینی می کنند و می خواهند بخوابند. این افراد پس از خوردن غذاهای چرب دچار تپش قلب می شوند. در صورت بروز علائم ، با خوردن آب میوه ، آب لیمو یا سرکه خود را تمیز کنید.

• این افراد زیاد عرق می کنند.

تورم و تورم صورت


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه باید در مورد چربی کبد بدانید

چربی خون بالا و اختلالات مربوط به آن

با افزایش چربی خون ، مستعد ابتلا به بیماری های قلبی خواهید شد زیرا وقتی فشار خون بالا می رود ، چربی روی عروق جمع می شود که باعث تنگ شدن و تنگ شدن شریان می شود و باعث کاهش خونرسانی به بدن و در نتیجه توانایی دریافت قلب می شود. اکسیژن خون کافی ندارد.

به همین دلیل است که فرد از بیماری قلبی و در بدترین حالت از بیماری قلبی رنج می برد.

همچنین ، وقتی خون رسانی به اندام های شما ، به ویژه مغز کاهش می یابد ، اندام ها و مغز شما نمی توانند به طور عادی کار کنند ، که می تواند منجر به بیماری شود.

چربی خون همچنین منجر به بیماریهای زیر می شود:

• کم کاری تیروئید
• بیماری قلبی و کلیوی
• دیابت
• مشکلات شدید کلیوی
سایز بزرگ
• برخی بیماریها
• کادر بندی
• سیاما

رژیم غذایی مناسب برای افرادی که چربی خون بالایی دارند

افراد دارای چربی خون بالا باید از چه غذاهایی استفاده کنند؟

افراد مبتلا به چربی خون باید از غذاهای بخارپز ، پخته و کبابی به جای غذاهای سرخ شده برای کاهش آن استفاده کنند. این افراد در صورت مصرف زیاد هنگام مصرف باید از آب ، جگر ، تخم مرغ ، چیپس ، پفک ، اسیدهای چرب ، بستنی و شیرینی و غذاهای شیرین خودداری کنند. از مواد کم چرب استفاده کنید. به عنوان مثال ، از شیر و ماست کم چرب استفاده کنید.

این افراد باید گوشت قرمز را در رژیم غذایی خود حذف کنند و به جای آن از گوشت های سفید مانند گوشت گاو یا مرغ استفاده کنند.

به افراد دارای چربی خون بالا توصیه می شود از سیر ، میوه و سبزیجات خام مانند گلابی ، پرتقال ، گریپ فروت و سیب استفاده کنند. و پروتئین مانند حبوبات و غلات کامل بخورید.

افراد مبتلا به چربی خون باید از گیاهانی مانند سیاه دانه ، آویشن ، سویا ، گشنیز ، گیاهانی مانند شوید ، پوست لیمو و پودر زنجبیل استفاده کنند.

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید