علائم اخیر آبله میمون با نوع قبلی متفاوت است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از سلامتی به گفته دی نیوز، گزارش های کمتری از تب و خستگی گزارش شده است، در حالی که گزارش هایی از زخم های پوستی در ناحیه تناسلی و مقعدی شایع تر بود.

محل ضایعات نشان دهنده انتقال در هنگام تماس نزدیک است.

دکتر “نیکولو ژیروماتیبیمارستان چلسی در انگلیس گفت: «در حال حاضر، بریتانیا و چندین کشور دیگر شاهد افزایش سریع موارد آبله میمون در میان افرادی هستند که به کلینیک‌های سلامت جنسی مراجعه می‌کنند، بدون ارتباط با کشورهایی که این بیماری بومی است.» آبله میمون یک تشخیص جدید در محیط سلامت جنسی است.

این مطالعه در مجموع شامل ۵۴ مورد است آن را دریافت کنید این یکی از چهار مرکز سلامت جنسی در لندن است. هر کدام یک عفونت تایید شده آزمایشگاهی داشتند.

هیچ یک از بیماران به کشورهای جنوب صحرای آفریقا، جایی که این بیماری شایع است، سفر نکرده بودند. بسیاری به تازگی به دیگر کشورهای اروپایی سفر کرده بودند.

حدود ۹۴ درصد بیماران حداقل یک زخم در ناحیه تناسلی یا اطراف آن دارند صندلی داشته است. بسیاری از آنها بیماری های خفیفی داشتند، اگرچه پنج نفر به دلیل درد یا زخم های پوستی عفونی در بیمارستان بستری شدند.

علائم شایع ضایعات پوستی در ناحیه صندلی و آلت تناسلی و اینکه یک چهارم بیماران همزمان با آبله میمون از نظر سوزاک یا کلامیدیا مثبت بودند که نشان می دهد انتقال ویروس آبله میمون در این گروه از پوست به پوست مثلاً از طریق فعالیت جنسی است.

وی گفت: ابتلا به آبله میمون با این علائم می تواند مشابه عفونت های شایع مقاربتی باشد. تبخال در سیفلیس.”

برای پزشکان و بیماران بهداشت جنسی مهم است که از علائم آبله میمون آگاه باشند زیرا تشخیص اشتباه عفونت می تواند از فرصت مداخله مناسب جلوگیری کرده و از انتقال بیشتر جلوگیری کند.