عقب ماندگی ذهنی و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


پوکی استخوان و پوکی استخوان

درباره دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، درباره کاهش وزن و پوکی استخوان که باعث بیماری های دیگر برای افراد می شود هشدار داد.

به عنوان مثال ، رژیم های غذایی به دلیل دارا بودن سدیم زیاد ، میزان بالای پروتئین را توصیه می کردند. افزایش دفع کلسیم از طریق ادرار. توصیه های غلط در مورد رژیم غذایی ضعیف ممکن است سلامت عمومی را توسط افراد غیر حرفه ای به خطر اندازد

همانطور که افراد از رژیم غذایی میوه ای برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در قلب پیروی می کنند ، میوه ها به راحتی شیرین می شوند و مصرف زیاد آنها می تواند منجر به تبدیل چربی شود. میوه ها و سبزیجات نه تنها برای همه مفید و مفید هستند ، اینها غذاهایی هستند که برای سلامتی انسان مضر هستند. کاهش وزن معمولی معمولاً یک رژیم سبک بین یک تا دو کیلوگرم در هفته است ، افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند باید زیر نظر یک متخصص باشند و این کاملاً بستگی به وضعیت و بدن افراد مختلف دارد. ما باید یک برنامه معمول برای کاهش وزن داشته باشیم تا بتوانیم این وضعیت را در مدت زمان طولانی حفظ کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوان ها به تدریج ضعیف شده و به شکاف های کوچک شکسته می شوند و حتی عطسه و سرفه می کنند. علل پوکی استخوان وراثت ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها هستند و احتمال بروز این بیماری در زنان بیشتر است و هرچه سن بیشتر باشد ، پوکی استخوان بیشتر می شود و خطر پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها بیشتر می شود. اگر والدین یا خواهر و برادرها به پوکی استخوان مبتلا شوند ، افزایش خطر بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های فرد نیز بستگی دارد.

وقتی هورمون های بدن ، به ویژه استروژن ، تخلیه شود ، استخوان ها ضعیف تر می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان پس از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند. این بیماری به آرامی پیشرفت می کند و به مرگ می انجامد. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان ، از دست دادن بیش از حد استخوان است و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن نیز خطر بیماری را افزایش می دهد.کورتیکواستروئیدها همچنین باعث آسیب استخوان در برخی از بیماران می شوند. پوکی استخوان در شروع بیماری هیچ علامتی ندارد ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، کمردرد به دلیل وجود مهره های کوچک در بدن ، کوتاه شدن ستون فقرات ، اندام فوقانی و شکستگی سریع صورت رخ می دهد.

رژیم غذایی سالم اصفهان کم آبی و پوکی استخوان


دکتر. رضا اطمینانانی

اصفهان غذای خوب


دکتر. رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای طبیعی با رژیم غذایی متعادل ، مقدار و نوع رژیم غذایی ، نقش اساسی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص غذا و تغذیه در اصفهان کلیک کنید.


موضوعات پیشنهادی:

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

بوی بد دهان را با غذا از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید