طرح اجرایی سکونتگاه های غیررسمی در استان البرز ارائه شود


به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، مجتبی عبداللهی استاندار البرز در اردوی اجتماعی استان که روز پنجشنبه در سالن شهدای استانداری برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت امام زمان(عج) حسین(ع) و یاران باوفایش بر تهیه و تدوین سند راهبردی تاکید کردند.مجموعه معتاد متجاهر افزود: این سند باید لازم الاجرا باشد و مسیر را برای سایر دستگاه ها نیز مشخص کند.

وی ادامه داد: جمع آوری معتادان تنها هدف ما نیست بلکه باید بر اساس برنامه ریزی از مجموعه معتاد برای بازگشت به خانواده و جامعه قدم به قدم پیش برویم.

عبداللهی گفت: از ابتدای حضورم پیگیر جمع آوری معتادان متجاهر بوده و بر آن تاکید دارم و انتظار می رود دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر و فرمانداران و شهرداران برای این امر اقدام کنند.

وی افزود: اعتیاد به مواد مخدر در خیابان ها دیده نشود، جمع آوری و ساماندهی هر چه سریعتر محقق شود.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه نیاز به هماهنگی لازم از سوی مدیران و شهرداران مربوطه است، گفت: اعتیاد بیماری است و باید تدابیر و امکانات ویژه ای برای حفظ و بهبود کامل آن در استان داشته باشیم.

وی افزود: در بازدید از محله نیازمندان هدف قرارگاه اجتماعی چهارشنبه جهادی تدابیر ویژه در دستور کار قرار گیرد.

عبداللهی بیان کرد: مدیران باید با نگرش مثبت نسبت به تحقق مطالبات مردم اقدام کنند و لازم است با مکاتبه و پیگیری جدی وزارتخانه های مربوطه نسبت به جذب اعتبارات ویژه برای رفع منکر از محله اقدام شود.

وی افزود: مدیران استانی باید تلاش مضاعفی داشته باشند تا از اردوی جهادی و چهارشنبه خارج نشوند چرا که گزارش عملکرد آنها رصد و ارزیابی می شود.

عبداللهی گفت: طرح اجرایی ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی استان باید ظرف مدت دو ماه توسط مدیران بنیاد مسکن و اداره کل راه و شهرسازی ارائه شود.

وی با بیان اینکه باید از افزایش حاشیه نشینی و ایجاد سکونتگاه های غیررسمی به طور جدی پرهیز کرد، تصریح کرد: اقدام جهادی وابسته به پول و اعتبار نیست بلکه باید بتوانیم در همین شرایط اقتصادی کارها را پیش ببریم، تحول در ابعاد مختلف توسط استان مدیران ضروری است.

استاندار البرز گفت: مهمترین هدف دولت سیزدهم جلب رضایت مردم است و باید بتوانیم زیرساخت های عقب مانده استان را در این مدت ارتقا دهیم.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید