صدراعظم آلمان: پوتین می خواهد اروپا را پرورش دهد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان مدعی شد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در تلاش برای جداسازی کشورهای اروپایی است.

شولتز در مصاحبه ای با روزنامه آلمانی مونیخ مرکور مدعی شد که پوتین با “جرقه دموکراسی” به روسیه می آید و قصد دارد به دنیایی بازگردد که تحت سلطه حوزه های نفوذش است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پوتین به اوکراین اجازه می‌دهد به اتحادیه اروپا نزدیک‌تر شود، گفت: «رئیس‌جمهور روسیه باید بپذیرد که جامعه دموکراسی حاکم بر قانون در همسایگی او نزدیک‌تر است. او به وضوح از انتشار جرقه دموکراسی در کشورش می ترسد.

به گزارش رویترز، صدراعظم آلمان نسبت به افزایش شدید قیمت انرژی که برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت هشدار داد و دلیل قطع صادرات گاز روسیه به کشورش را به بهانه خرابی قطعات یدکی مورد نیاز رد کرد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه به طعنه ادعاهای شولتز را رد کرد: «جرقه های آلمانی چندین بار به سوی ما شلیک شده است». اجازه آتش سوزی دیگر را نخواهیم داد.

او پیشتر گفت: «برخی کشورها، برخی از رهبران باید با او (پوتین) صحبت کنند و آنها باید صادق باشند. (جزئیات بیشتر)

هفته گذشته، شولتز به همراه رهبران فرانسه، ایتالیا و رومانی به اوکراین سفر کرد و در یک کنفرانس خبری با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که برلین به ارسال سلاح تا زمانی که این کشور به آن نیاز داشته باشد، ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید