شیر در شرایط خاص چگونه باید بیان شود؟


انتشار: 01 سپتامبر 2021

در حین شیر خوردن

برخی از مادران ممکن است شرایط خاصی را در دوران شیردهی مانند مصرف الکل ، سیگار کشیدن ، اعتیاد به ماری جوانا ، واکسیناسیون یا بیماری های مختلف ایجاد کنند. این مقاله به بررسی این مفاد خاص می پردازد.


همه رژیم گیرندگان موافقند که شیر یک غذای خوب برای نوزاد و یک غذای عالی برای نوزاد است. هنگامی که مکمل ها و آب به رژیم غذایی اضافه می شود ، شیر سیستم ایمنی نوزاد را تقویت می کند و نیازهای متعادل نوزادان زیر شش ماه را برآورده می کند. اما همه مادران با شیردهی برابر نیستند و برخی ممکن است شرایط خاصی داشته باشند ، مانند “نوشیدن مشروب در دوران شیردهی”. موضوع بحث ما در این مقاله از مجله پزشکی Apple Health جنبه های خاص تغذیه با شیر مادر را بررسی کرده و اطلاعات پزشکی را در این زمینه ارائه می دهد. با ما بمان.

تحت شرایط خاصی مرطوب می شود

علاوه بر نوشیدن و نوشیدن مشروبات الکلی در دوران شیردهی ، شیردهی ، مصرف ماری جوانا ، واکسیناسیون و بیماری نیز از شرایط ویژه در شیردهی است. در این بخش ، همه این شرایط را مرور می کنیم.

در دوران شیردهی الکل بنوشید

بهترین توصیه این است که در دوران شیردهی به الکل اجازه ندهید زیرا الکل جذب شده در بدن مادر در سینه او پنهان می شود. میزان الکل موجود در شیر برابر مقدار الکل موجود در خون و مدت دفع الکل از شیر برابر با مدت زمان دفع آن از خون است. میزان حذف الکل از شیر مادر با میزان مصرف آن ارتباط مستقیم دارد. به عنوان مثال ، بین دو تا سه ساعت طول می کشد تا یک دوز معمولی الکل از شیر مادر دفع شود ، اما این زمان برای دو نفر به چهار تا پنج ساعت افزایش می یابد. الکل بنوشید و در سه وعده در شش تا هشت ساعت.
الکلی که وارد بدن نوزاد می شود در کوتاه مدت باعث اختلال در خواب و مقادیر زیاد آن در رشد نوزاد اختلال ایجاد می کند. و به طور کلی بهتر است در هنگام خیس نوشیدن الکل را کنار بگذارید.

در دوران شیردهی الکل بنوشید

همچنین بخوانید: زمان دردناک چیست؟ درمان خانگی درد شکم

با این حال ، مادرانی که قادر به کنترل این عادت نیستند و به عنوان مثال ، قادر به نوشیدن آبجو در دوران شیردهی نیستند ، می توانند به شیردهی خود ادامه دهند. در این موارد ، توصیه می شود که این مادران در صورت نوشیدن یک لیوان الکل بین دو تا سه ساعت منتظر بمانند و سپس به نوزاد خود شیر دهند. وقتی این کار را می کنید ، نوشیدن یک لیوان الکل به کودک شما آسیبی نمی رساند. لازم به ذکر است که این توصیه فقط برای مادرانی مفید است که به شدت از الکل سوء استفاده کرده اند و روش های مختلف برای پایان دادن به اعتیاد آنها ناموفق بوده است.
افرادی که بیش از یک دوز معمولی الکل در روز می نوشند باید در مورد این که آیا شیر برای نوزادشان بی خطر است با پزشک خود مشورت کنند.

ارتباط بین پمپ و آبیاری و نوشیدن هنگام خیس شدن

این تصور غلط در بین برخی وجود دارد که استفاده از دستگاه خیس کننده برای سم زدایی شیر و سپس دور انداختن آن می تواند شیر تازه را از الکل شستشو دهد.
همانطور که گفته شد ، درصد الکل موجود در شیر مادر برابر با الکل موجود در عروق آن است و تخلیه شیر هیچ تاثیری در کاهش یا کاهش آن نخواهد داشت.ترخیص سریع الکل.
استفاده از دستگاه شیردوشی می تواند به مادر کمک کند تا مقدار زیادی شیر را از بدن خود خارج کرده و سیستم ایمنی بدن او را تا حدی بهبود بخشد ، در حالی که تصفیه الکل از شیر م effectiveثرتر نیست. تنها زمانی رخ می دهد که الکل از جریان خون مادر خارج شود.

نوشیدن الکل در دوران شیردهی باعث افزایش تولید شیر نمی شود

برخلاف تصورات غلط ، نوشیدن در حالی که شیر ذخیره شیر را افزایش نمی دهد ، همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف الکل بر میزان تولید شیر در بدن مادر تأثیر منفی دارد.

قرمز

سیگار کشیدن ، حتی سیگارهای الکترونیکی ، در دوران شیردهی توصیه نمی شود ، زیرا مواد سمی و مواد مضر موجود در دود سیگار می تواند به شیر نوزاد وارد شود یا به پستان وارد شود.

در دوران شیردهی الکل بنوشید

همچنین بخوانید: رابطه جنسی در دوران بارداری و بعد از زایمان چگونه باید اتفاق بیفتد؟

سیگار کشیدن در دوران شیردهی می تواند منجر به سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) ، بیماری های دستگاه تنفسی مانند برونشیت و ذات الریه ، مشکلات گوش و مشکلات ریوی شود. مطالعات کمی در مورد سیگارهای الکترونیکی انجام شده است ، اما توصیه می شود که آنها را کنار بگذارید.
با این حال ، به دلیل فواید زیاد تغذیه با شیر مادر ، به مادرانی که قادر به ترک سیگار نیستند توصیه می شود با رعایت موارد زیر به نوزاد خود شیر دهند.

  • شما مجبور نیستید در داخل خانه ، در ماشین یا با فرزند دیگر سیگار بکشید ، و باید در خارج سیگار بکشید.
  • به محض ترک سیگار دست های خود را بشویید و لباس های خود را عوض کنید.
  • پس از شستن دست ها ، کودک خود را لمس کنید یا شیر را شروع کنید.

لازم به ذکر است که فاصله بین سیگار کشیدن و شیردهی به نوزاد سالم کمکی نمی کند (برخلاف الکل در دوران شیردهی).
توصیه می شود فاصله را یادداشت کنید).

ماری جوانا استفاده شده است

تحقیقات کافی در مورد اثرات ماری جوانا بر نوزادان انجام نشده است ، اما هنوز توصیه می شود که در صورت لزوم تغذیه با شیر مادر از مصرف این دارو اجتناب شود.
یکی از خطرات استفاده از ماری جوانا در دوران شیردهی این است که آن را در بدن ذخیره کرده و سپس به آرامی آزاد می شود. ماری جوانا می تواند از بافت چربی به طور نامحدود و دائمی به جریان خون منتقل شود و سپس با شیر مادر تزریق شود و نوزاد را در معرض داروهای مزمن سمی و مضر قرار دهد.
بنابراین ، بر خلاف سیگار و الکل ، که در دوران شیردهی به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته اند و اثرات آنها به خوبی شناخته شده است ، اطلاعات زیادی در مورد ماری جوانا وجود ندارد ، اما بهتر است به طور کلی از آن اجتناب شود.
افراد معتاد به ماری جوانا باید در مورد مصرف این دارو در دوران شیردهی با پزشک خود مشورت کنند.

تزریق و داروها

به طور کلی ، به غیر از دو دوز کوچک آبله مرغان و زردی ، سایر واکسن ها برای مادران شیرده بی خطر هستند. واکسیناسیون علیه آبله مرغان بسیار کامل است و تحت هیچ شرایطی نباید انجام شود ، اما واکسن تب زرد باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال ، مادرانی که باید به مناطقی سفر کنند که اغلب زردی در آنها ایجاد می شود ، باید واکسینه شوند و در مورد ادامه شیردهی با پزشک خود صحبت کنند.

هنگام شیر ، آبجو بنوشید

همچنین بخوانید: غلبه بر موانع شیردهی در نوزادان مبتلا به سندرم داون

در مورد داروها ، بهتر است در مورد مصرف داروها در دوران شیردهی با پرستار یا پزشک مشورت کنید.

بیماری

بیماریها همچنین می توانند شرایط خاص شیردهی را برای مادر تعیین کنند. بسته به نوع بیماری ، شرایط شیردهی برای مادر ممکن است متفاوت باشد.
به عنوان مثال ، اگر دچار سرماخوردگی ، آنفولانزا یا مشکلات خونریزی معده شده اید ، می توانید به شیردهی خود ادامه دهید و بیماری هایی مانند این از طریق شیردهی به نوزاد منتقل نمی شود. شیر شیر. البته در این موارد ، شیر مادر حاوی مواد شیمیایی خواهد بود و این می تواند نوزاد را در برابر چنین بیماری هایی محافظت کند.
از سوی دیگر ، بیماریهای دیگری نیز وجود دارند که شیردهی را به طرق مختلف به چالش می کشند:

  • در صورتی که مادر مبتلا به گالاکتوزمی (بیماری نادر) ، HIV ، ویروس های نوع I و II یا ویروس ابولا است ، شیردهی باید متوقف شود.
  • اگر مادر مبتلا به مالاریا ، ویروس هرپس سیمپلکس تشخیص داده شده است و در حال تشخیص بیماری از طریق رادیو است ، باید شیردهی را قطع کند.
  • اگر مادر مبتلا به اسهال یا آبله مرغان تشخیص داده شود ، ممکن است نوزاد نتواند به درستی شیر بدهد ، اما شیردهی تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

کلمات اخر

به طور خلاصه ، شیر مادر برای نوزاد بسیار مفید است و توصیه می شود که شیردهی تا حد امکان قطع شود. از سوی دیگر ، مصرف الکل ، سیگار و مواد مخدر مانند ماری جوانا می تواند به سلامت کودک آسیب برساند. بدون تردید ، اولین توصیه به مادران این است که مصرف همه این داروها را متوقف کنند ، اما اگر این امکان وجود ندارد ، بهتر است با رعایت توصیه های ارائه شده در این مقاله ، شیردهی را قطع نکنید و به شیردهی ادامه دهید.

دکتر. مسیح داور – متخصص اطفال

منبع:

.cdc.gov

webmd.com

دیدگاهتان را بنویسید